جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4541

 خبر 

 افزايش 38 درصدي بهاي خدمات آب و برق

وزير نيرو با بيان اينکه نامتوازن بودن درآمدها و هزينه ها يک چالش مهم در صنعت آب و برق است گفت:براساس قانون هدفمندي يارانه ها، خدمات آب و برق بايد حدود 38 درصد افزايش يابد.

حميد چيت چيان در گفت و گو با ايرنادر خصوص نامتوازن بودن درآمدها و هزينه هاي صنعت آب و برق و افزايش زيان انباشته افزود: بايد راهکارهاي اساسي مستمر و ريشه اي براي ناهماهنگي ميان درآمدها و هزينه ها پيدا کرد چرا که اين موضوع چالش اساسي وزارت نيرو محسوب مي شود.

وي همچنين با اشاره به هزينه تمام شده هر کيلووات ساعت برق، درآمدهاي آن را حدود يک سوم هزينه دانست و افزود: اين روال با هيچ منطقي سازگار نيست و وزارت نيرو تلاش دارد در درجه نخست مسئله اقتصاد آب و برق را برطرف کند.

عيد قربان امسال گوسفند زنده قيمت‌گذاري نمي شود

براي عرضه بهينه وهمچنين مقرون به صرفه شدن خريد براي خريداران، گوسفند زنده در ايام عيد قربان امسال نيز قيمت‌گذاري نمي‌شود.

اصغر ملکي رئيس اتحاديه گوشت گوسفندي در گفت‌و‌گو با ايلنا قيمت پايه حال حاضر گوسفند زنده را 11500 تومان اعلام کرد و افزود: در صورتي که قيمت ارز تا زمان باقي‌مانده به عيد قربان افزايش پيدا نکند قيمت گوسفند نيز تغيير خاصي نخواهد داشت.

ملکي خاطرنشان کرد: اگر افت قيمت دلار تداوم داشته باشد قاچاق گوسفند نيز فروکش مي‌کند و قيمت‌ها تثبيت نسبي پيدا مي‌کنند.

رئيس اتحاديه گوشت گوسفندي در ادامه به مردم توصيه کرد: در روز عيد قربان از صبح زود براي خريد ازدحام نکنند زيرا قيمت واقعي و ايده آل از ساعت 10 به بعد مشخص مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي