جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4541

 ساماندهي متکديان در اسلامشهر 

اسلامشهر - محمدرضا عباسي

مرتضي سبحاني‌پور معاون سياسي انتظامي فرمانداري شهرستان اسلامشهر در جلسه ساماندهي و جمع‌آوري متکديان اين شهرستان اظهار داشت: حضور متکديان در سطح شهر علاوه بر هم زدن چهره شهر، آسيب‌هاي اجتماعي را نيز به دنبال خواهد داشت.

سبحاني پور افزود: يکي از مهمترين اقداماتي که بايد براي رفع اين معضل در سطح شهر انجام داد ساماندهي اين افراد است که انجام اين عمل برعهده يک دستگاه و نهاد خاصي نيست و چندين نهاد ارتباط دارند. اين مسئول تأکيد کرد: در اين راستا تمامي ادارات و نهادهاي ذيربط بايد آمادگي‌هاي خود را به منظور ارائه تسهيلات براي اجراي طرح ساماندهي متکديان در سطح شهر اعلام کنند.

سبحاني‌پور افزود: متأسفانه عده‌اي از متکديان در سلامت کامل به سر مي‌برند، اما حاضر نيستند براي کسب و کار سالم و درآمدزايي درست تن به کار دهند ، لذا با تکدي‌گري و بيان مشکلات زندگي خود که بعضا دروغ مي‌باشد، در روحيه مردم تأثير گذاشته و از آنان وجه نقد دريافت مي‌کنند. وي ادامه داد: عده‌اي نيز با بيرون انداختن بخشي از اعضاي بدن خود که آسيب ديده است، عواطف و روحيات مردم را تحت تأثير قرار مي‌دهند و از اين راه منبع درآمدي براي خود درست کرده‌اند.

سبحاني پور با بيان اينکه متأسفانه عده‌اي از اين افراد نيز معتادان رها شده در سطح شهر هستند، بيان داشت : حضور اين افراد در اجتماع ضرر دارد ، چراکه اين افراد نه تنها آسيب‌هاي اجتماعي را وارد جامعه مي‌کنند بلکه چهره شهر را بر هم مي‌ريزند.

وي تأکيد کرد: در اين ميان عده‌اي از افرادفرصت طلب با سوءاستفاده از کودکان، آنان را وادار به تکدي‌گري کرده که تربيت و آينده اين افراد نيز به مخاطره مي‌افتد که در اين راستا ساماندهي و شناسايي متکديان در سطح شهر در دستور کار قرار گرفته است.

اين مقام مسئول تکدي‌گري را معضلي اجتماعي عنوان کرد و گفت: تکدي‌گري فقط به خاطر فقر نيست، دست‌هايي پنهاني در کار هستند و اين افراد از طرف گروه‌هاي سودجو معمولاً از خارج از شهرستان ساماندهي مي‌شوند.

معاون فرماندار اسلامشهر از تمامي دستگاه‌هاي ذيربط در اين زمينه در سطح شهرستان خواست تا به وظايف خود در جهت جمع‌آوري و ساماندهي متکديان شهرستان به درستي عمل کنند.

سبحاني‌پور ادامه داد: افراد نيازمند از غير نيازمند بايد شناسايي و تفکيک شوند تا در صورت لزوم تحت پوشش قرار گيرند. معاون سياسي انتظامي فرمانداري اسلامشهر گفت: ساماندهي متکديان در شهرستان ضروري است و لازم است ،ظرف يک هفته ضمن شناسايي اين افراد با هماهنگي دستگاه‌ها اقدامات و پيگيري‌ها به صورت مستمر صورت گيرد تا از بازگشت مجدد آنان جلوگيري شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي