جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4541

 ايران زمين 

 لزوم معرفي محصولات استاندارد

اروميه – خبرنگار آفرينش

منصور جلاير گفت: توليد کالاهاي استاندارد نيازمند حمايتهاي مادي و علمي واحدهاي توليدي و صنعتي است. وي برپايي نمايشگاه تخصصي كالاهاي استاندارد، ترويج و اشاعه فرهنگ استفاده از كالاهاي استاندارد و مرغوب و نيز حمايت از واحدهاي توليد كننده داراي نشان استاندارد را زيرساختهاي لازم براي افزايش توليد کالاهاي استاندارد و به تبع آن افزايش صادرات غير نفتي عنوان کرد.

مدير کل استاندارد و تحقيقات صنعتي آذربايجان غربي با اشاره به اينکه شعار هفته جهاني استاندارد امسال استانداردهاي بين المللي تضمين کننده تغيير مثبت است، اظهار داشت: با توجه به همجواري آذربايجان غربي با 3 کشور ترکيه، عراق و جمهوري آذربايجان و صادرات محصولات از جمله صنايع غذايي، سيمان و ... به اين کشورها رعايت استانداردهاي بين المللي براي حفظ و توسعه بازارهاي جهاني ضروري است.

فعاليت گمرك تمرچين پيرانشهر 24 ساعته شد

اروميه – خبرنگار آفرينش

ناظر گمرکات آذربايجان غربي گفت: با هدف روانسازي امور در بخش ترانزيت و مسافري فعاليت گمرك تمرچين پيرانشهر 24 ساعته شد. ميرهاشم سيد احمدي افزود : با 24 ساعته شدن گمرك تمرچين پيرانشهر همكاران در اين گمرك به صورت شبانه ‌روزي نسبت به ارائه خدمات اقدام مي‌كنند. وي ادامه داد: اين تصميم سبب تسهيل و تسريع در ارائه خدمات و افزايش حجم فعاليت‌هاي ترانزيتي گمرك تمرچين پيرانشهر و كاهش ترافيك كاميون‌هاي حامل سوخت مي‌شود. سيد احمدي افزود: در اين راستا تعداد كاميون‌هاي ترانزيتي ورودي و خروجي از اين گمرك 100 درصد افزايش يافته و از 100 دستگاه كاميون به 200 دستگاه رسيده است. ناظر گمرکات آذربايجان غربي گفت:با توجه به افزايش ميزان مبادلات تجاري بين ايران و عراق، تقويت و تجهيز گمرکات منطقه از جمله گمرک تمرچين امري ضروري است.

ظرفيتهاي صنعتي، معدني و تجاري کردستان بي بديل است

سنندج – خبرنگار آفرينش

نشست فعالان اقتصادي کردستان با سفير ترکيه و هيات همراه که با حضور استاندار کردستان، معاون برنامه ريزي استانداري کردستان، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت و ساير مديران اجرايي کردستان برگزار گرديد. در اين نشست رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان ظرفيتهاي صنعتي، معدني و تجاري کردستان را براي سفير ترکيه و هيات همراه تشريح کرد.

اسراري، با اعلام اينکه سفير ترکيه ظرفيت هاي کردستان را در نوع خود بي نظير دانسته، بيان کرد: با بيشتر شدن روابط تجاري و اقتصادي بين اين دو کشور با محوريت بخش خصوصي زمينه براي توسعه استان فراهم مي شود. وي با اشاره به اينکه کردستان در زمينه هاي مختلف مزيت هايي دارد، ادامه داد: اين استان در حوزه صنعت بسيار مستعد بوده و هم اکنون آماده سرمايه گذاري در اين بخش در راستاي استفاده از ظرفيت هاي اين بخش است.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بيان اينکه اقتصاد کردستان بر پايه کشاورزي و دامپروري است، تصريح کرد: در حال حاضر بيشتر مردم کردستان در شغلهاي کشاورزي و دامپروري مشغول به کار هستند و اين استان در اين زمينه ها داراي مزيتهاي نسبي است.

اسراري، با اعلام اينکه سرمايه گذاري اين استان بايد بيشتر در بخش هاي صنايع تبديلي شکل بگيرد و سرمايه گذاران را در اين بخش ها به مشارکت بطلبيم، گفت: حوزه معدن يکي ديگر از مزيتهاي اين استان است و کردستان به لحاظ داشتن معادن جزو پنج استان برتر کشور است.

وي به مستعد بودن کردستان در زمينه توليدات معدني اشاره و خاطرنشان کرد: بايد در دو بخش مطالعات زمين شناسي و اکتشافات تکميلي سرمايه گذاران خارجي را به مشارکت دعوت کنيم.

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بيان اينکه انتظار داريم در آينده جانبي و فرآوري را در حوزه معدن متناسب با معادن استان راه اندازي کنيم، يادآور شد: ايجاد مجتمع هاي فولادي و ايجاد فرآوري سنگ کردستان با ظرفيت هاي بالا از جمله اقدامات اساسي در زمينه ايجاد صنايع جانبي و فرآوري است.

ترکاشوند:

بدون تعامل و همکاريهاي ساير دستگاه ها امور شهر به صورت مطلوب انجام نمي‌پذيرد

کرج - خاکپور

شهردار کرج با بيان اينکه به دنبال پست و مقام نيستم، گفت: مطابق تکليفي که براي خدمتگزاري دارم اين سمت را پذيرفتم و اميدوارم بتوانم از توان و تجارب خويش با رعايت قوانين که صد درصد تابع آن هستيم، گامهاي موثري را در شهر بردارم.به گزارش خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري کرج، علي ترکاشوند در مراسم معارفه خود که در سالن شهداي شهرداري برگزار شد، از ضرورت تعامل بين شورا و شهرداري سخن گفت و افزود: هماهنگي بين شوراي دوره سوم اسلامي شهر و شهرداري ستودني بود.

وي در ادامه ضمن تشکر از زحمات شهردار سابق کرج، تعامل وي با شورا و ديگر دستگاه هاي خدمت رسان در شهر را يادآور شد و افزود: لازم مي دانم از زحمات سيد علي آقازاده به عنوان فردي که با تعامل خود تغيير و تحولي سازنده را در شهر بوجود آورد و در گام بعد نيز از حسن اعتماد اعضاي شوراي دور چهارم اسلامي شهر کرج براي انتخاب بنده براي شهردار شدن، تقدير و تشکر کنم. اين مسئول گفت: اميد است با تعامل سازنده و مطلوب بين شهردار و شوراي چهارم نيز شاهد تسهيل در امور و پيشرفت پروژه ها در سطح شهر باشيم.

شهردار خادم مردم است

شهردار کرج در ادامه با بيان اينکه شهرداري خادم مردم است؛ تاکيد کرد: شهرداري و پرسنل زحمتکش آن تابع زمان و مکان نيستند و در فصل سرما و گرما به حالت آماده باش کامل بوده و به صورت شبانه روزي در حال ارائه خدمات به شهروندان هستند. ترکاشوند اظهار داشت: با توجه به مسئوليتهاي تعريف شده اي که شهرداري دارد و با مطرح شدن اين شعار که شهروندان از زمان تولد تا مرگ با اين ارگان سرو کار دارند، مي طلبد که براي انجام هر چه بهتر امور، تعامل و همکاريهاي سازنده با ساير دستگاه ها به بهترين نحو انجام پذيرد چراکه در غير اين صورت امور محوله به صورت مطلوب انجام نخواهد پذيرفت.

اعضاي شوراي شهر کرج خواهان حضور شهرداري آشنا با اين شهر بودند

ترکاشوند با اشاره به انتخاب خود به عنوان شهردار کرج، عنوان کرد: اعضاي شوراي اسلامي شهر کرج خواستار حضور فردي آشنا با اين شهر بودند که بنده را براي اين پست برگزيدند و بنده نيز به دليل حس مسئوليت پذيري اين درخواست را اجابت کردم. وي در ادامه جايگاه شهرداري را از لحاظ خدمتگزاري داراي اهميت توصيف کرد و افزود: بنده به دنبال مقام و پست نيستم و مطابق تکليفي که براي خدمتگزاري دارم اين سمت را پذيرفتم و اميدوارم بتوانم از توان و تجارب خويش با رعايت قوانين که صد درصد تابع آن هستيم، گامهاي موثري را در شهر بردارم.

مراسم تحليف اعضاي شوراي اسلامي شهرهاي پاکدشت، شريف آباد و فرون آباد

پاکدشت - انوري

فرماندار پاکدشت در مراسم تحليف اعضاء جديد شوراي اسلامي شهرهاي پاکدشت، شريف آباد و فرون آباد گفت: منتخبان مردم در شوراي شهر بايد حسن اعتماد مردم را پاسخ داده و در راستاي خدمت کردن گام بردارند.

مراسم تحليف وانتخاب اعضاء هيئت رئيسه شوراهاي اسلامي شهرهاي پاکدشت، شريف آباد و فرون‌آباد با حضور فرماندار،معاونين فرماندار، دادستان پاکدشت و اعضاي شوراي اسلامي هر سه شهر در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار گرديد. در اين مراسم ابتدا فرماندار پاکدشت ضمن تبريک به اعضاي شوراي شهر جديد بخاطر انتخاب و پذيرش مسئوليت به تشريح برخي از وظايف و کارکردهاي شوراي شهر پرداخت وگفت: فردفرد اعضاي شوراي اسلامي بايد در حفظ جايگاه خود با درايت و برنامه ريزي صحيح نهايت کوشش را داشته باشند. وي شوراي اسلامي را پل ارتباطي مردم و مسوولين دانست و گفت: اعضاي شورا بايد با تعامل و همراهي هر چه بيشتر باهمه مسوولين در جهت رفع مسايل و مشکلات شهروندان تلاش کنند.

مقبلي خاطر نشان کرد: منتخبان و اعضاي جديد شورا ها در اين مراسم با خواندن سوگند نامه کار اصلي خود را در جهت برطرف کردن مشکلات مردم آغاز مي کنند و بايد بدانند که دغدغه اصلي آنان برطرف کردن مشکلات مردم باشد. وي افزود که شوراي شهر بايد قوي عمل کند حامي ومدافع مردم باشند وخدمتگزار خوبي براي شهروندان باشند

وي گفت: انجام دادن وظايف و اختيارات شوراها که در سوگند نامه آمده کار سنگيني است که بايد اين مهم توسط منتخبين مردم در شوراي شهر به خوبي انجام شود و اين افراد بايد بتوانند خدمات ارزنده اي به مردم ارائه دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي