جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4541

 دقيقه نود 

 برنامه ديدارهاي هفته دوازدهم ليگ برتر فوتبال

پنجشنبه - 11/07/92

- فجرسپاسي شيراز - ذوب‌آهن اصفهان، ساعت 16، ورزشگاه حافظيه شيراز

داور: موعود بنيادي‌فر، کمک‌ها: حميد غمزه و بابک عباسقلي زاده، داور چهارم: فريد افشار، ناظر: زاهد بحريني

- راه‌آهن سورينت - تراکتورسازي تبريز، ساعت 16، ورزشگاه تختي تهران

داور: عليرضا فغاني، کمک‌ها: حسن ظهيري و علي دودانگه، داور چهارم: حميد حاج ملک، ناظر: عليرضا يزداني

- فولاد خوزستان - نفت تهران، ساعت 17:20، ورزشگاه تختي اهواز

داور: شاهين حاج بابايي، کمک‌ها: حسين طالقاني و محمدرضا مدير روستا، داور چهارم: محمد ملکي، ناظر: ايرج نظري

جمعه - 12/07/92

- داماش گيلان - استقلال خوزستان، ساعت 16، ورزشگاه عضدي رشت

داور: جمشيد محمدي، کمک‌ها: محمدرضا اميني و حميد سبحاني، داور چهارم: رضا عادل، ناظر: مسعود مرادي

- سپاهان اصفهان - مس کرمان، ساعت 16، ورزشگاه فولادشهر اصفهان

داور: حسن اکرمي، کمک‌ها: مهدي عاليقدر و محمد عطايي، داور چهارم: قاسم واحدي، ناظر: خداداد افشاريان

- گسترش فولاد تبريز - سايپا البرز، ساعت 16، ورزشگاه يادگار امام(ره) تبريز

داور: جمشيد دانش‌مهر، کمک‌ها: سخاوت سليمان‌نژاد و حميد کنعاني، داور چهارم: امير حسين فتاحي، ناظر: محمد علي فروغي

- صباي قم - پرسپوليس تهران، ساعت 18:15، ورزشگاه يادگارامام (ره) قم

داور: تورج حق وردي، کمک‌ها: حسن کامراني‌فر و آرمان اسعدي، داور چهارم: پيروز سيف‌اله‌پور، ناظر: سعيد بطائي

فجر سپاسي شيراز - ذوب آهن اصفهان

مهمترين اتفاق اين بازي در اولين روزهفته دوازدهم، رويارويي محمود ياوري با ذوب‌آهن است، اين مربي که در دو بازي پلي‌آف ليگ سيزدهم هدايت تيم ذوب‌آهن را برعهده داشت و نقش مهمي در حفظ سهميه اين تيم اصفهاني در ليگ برتر داشت، ناگهان با تصميم مديران باشگاه جايش را به بوناچيچ داد. ياوري که شروع نااميد کننده با مس در ليگ داشت و در دو ديدار گذشته به همراه فجر يک برد و يک باخت را تجربه کرده، در اين بازي خانگي به دنبال پيروزي مقابل ذوب‌آهن است؛ نتيجه‌اي که اين تيم را به طور کامل از جمع قعرنشينان جدا خواهد کرد. در حالي که فجر سپاسي در اين بازي و در زمين نامطلوب حافظيه تساوي هم به دردشان نمي‌خورد، اصفهاني ها پس از دو شکست متوالي در ليگ مي‌خواهند اين بازي را با گرفتن امتياز به پايان برسانند. همچنين با اين برد پس از مدتها تمرين و مسابقه، با آرامش بيشتري وارد تعطيلات ليگ شده و به استراحت بپردازند. شکست کار آنها را سخت و بار ديگر اين تيم را به قعر جدول نزديک مي‌کند اما پيروزي، ذوب‌آهني‌ها را حتي مي‌تواند در جمع 8 تيم برتر بالاي جدول قرار دهد.

سرالکس فرگوسن:

پيشنهاد مربيگري چلسي را در سال 2003 رد کردم

سر الکس فرگوسن در گفتگو با شبکه تلويزيوني PBS آمريکا گفت: در سال 2003 آبراموويچ از چلسي با من تماس گرفت و از من خواست هدايت اين تيم را به عهده بگيرم و من در پاسخ گفتم به هيچ عنوان اين کار را نخواهم کرد. سرالکس همچنين احتمال بازگشت به دنياي فوتبال را رد کرد و بارها از ديويد مويس جانشين خود در يونايتد تمجيد کرد. فرگوسن گفت: ديگر علاقه اي به بازگشت به نيمکت يونايتد و بازگشت به دنياي فوتبال ندارم. من تصميم خود را گرفته ام و زمان خداحافظي ام از فوتبال هم بسيار عالي بود. هيچ راه برگشتي براي من وجود ندارد و اکنون زندگي جديدي دارم. سرمربي اسبق يونايتد در مورد نتايج ضعيف اين تيم و عملکرد مويس گفت: مويس مربي بسيار خوبي است و شرايط يونايتد به زودي با او خوب مي شود. اگر براي بازگشت من به يونايتد هزينه کنند پولشان را دور ريخته اند.

مشکلات آماده‌سازي حضور در مسابقات قهرماني آسيا بسکتبال

مشحون مدير سازمان تيم‌هاي ملي بسکتبال گفت: امسال فدراسيون بسکتبال بيشتر از هر چيز درگير اعزام تيم جوانان و تيم ملي به مسابقات جهاني و جام ملت‌ها بود. در کنار اين مسئله تغييراتي که در سطح وزارت ورزش ايجاد شد و به دنبال آن بي پولي که گريبان خيلي از فدراسيون‌ها را گرفت، باعث شد نتوانيم تدارکات خيلي کاملي داشته باشيم، حتي ما از دو تيم دعوت کرديم تا براي بازي به تهران بيايند اما آنها درخواست تامين هزينه‌هاي بليت را از ما داشتند در حاليکه بودجه لازم براي آن را نداشتيم. وي تاکيد کرد: با همه اينها نمي‌توان گفت که تنها به خاطر نداشتن تدارکات لازم تيم بسکتبال نوجوانان چنين عملکردي در مسابقات قهرماني آسيا داشته است. يکي ديگر از مشکلات ما اين بود که از مجموع 12 بازيکن ترکيب اصلي، فقط 3 نفرشان از استان تهران يا حومه آن بودند. ساير بازيکنان از شهرستان‌ها بودند. با توجه به جغرافياي ايران و استان‌هايي که بازيکنان ساکن آنها بودند، جمع کردن آنها براي برپايي يک مرحله اردو خيلي سخت بود. حتي گاهي اوقات با مخالفت خانواده‌ها هم براي حضور فرزندانشان در اردو به خاطر بعد زياد مسافت مواجه مي‌شديم. مشحون همچنين نداشتن سالن کافي براي تمرينات تيم بسکتبال نوجوانان را يکي ديگر از مشکلات اين تيم در راه آماده‌سازي حضور در مسابقات قهرماني آسيا عنوان کرد و اظهار داشت: البته اجازه نداديم اين تيم بدون تمرين و سالن بماند به همين دليل در شهرستان‌هايي مانند قزوين و کرمانشاه شرايط اردو را فراهم کرديم. وي با تاکيد دوباره بر اينکه تدارکات به جاي خود اهميت زيادي دارد اما نه در حدي که بازيکني به خاطر کمبود آن پيشرفت نداشته باشد، گفت: عملکرد بازيکني که نمي‌تواند يک پنالتي پرتاب کند چه ارتباطي به تدارکات دارد. تدارکات مهم و تاثيرگذار است اما توجيهي براي تيمي که دو سال است کنار هم هستند، نيست.

برنامه کامل هفته پنجم ليگ برتر فوتسال

پنجشنبه 11/07/92، ساعت 16:30

- عمليات غير صنعتي - شهرداري تبريز

- شهيد منصوري - زمزم اصفهان

- راه ساري - شرکت حفاري

- ماهان تنديس قم - هلال احمر تبريز

- ميثاق تهران - تاسيسات دريايي

- فرش آراي مشهد - شهرداري ساوه، ساعت 18:30

- گيتي پسند اصفهان - دبيري تبريز، ساعت


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي