جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/11 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4541

 سوت پايان 

 آغاز رقابتهاي جام ديميتري كركين

قبل از آغاز رقابتهاي جام ديميتري كركين كه تيم ايران هم بامداد ديروز براي حضور در اين جام به روسيه رفت، چندين ديدار دوستانه برگزار شد كه در مهمترين آن تيم امريكا با نتيجه 3 بر 2 تيم ياكوتياي روسيه را شكست داد. ضمن آنكه تيم ياكوتياي روسيه هم پيش از آغاز اين جام در يك ديدار دوستانه به مصاف تيم تركيه رفت كه اين كشتي با نتيجه 4 بر 3 به سود ميزبان تمام شد. ششمين دوره مسابقات بين‌المللي كشتي آزاد جام ديمتيري كركين طي روزهاي 13 و 14 مهرماه با حضور كشتي گيراني از 20 كشور دنيا از جمله ايران در شهر ياكوتسك روسيه برگزار مي‌شود. شايان ذکر است در اين رقابت‌ها احمد چاكايف، شاميل احمداف و حاجي حاجي اف از داغستان روسيه در كنار كشتي گيراني از ايران، مغولستان، آمريكا، تركيه، يونان و چند كشور ديگر به ميدان مي‌روند. همچنين تيم ياکوتيا به عنوان ميزبان هم با 40 کشتي گير در اين رقابتها حضور خواهد داشت. همچنين به نفرات اول تا سوم اين رقابتها به ترتيب 3، 2 و يك هزار دلار و به مربيان نفرات اول نيز 2 هزار دلار جايزه تعلق مي‌گيرد.

تمديد قرارداد اوکتاويو تا پايان جام جهاني 2015

شهرياري رئيس دپارتمان فوتبال ساحلي ايران در گفت و گو با سايت فدراسيون فوتبال ضمن بيان اينکه قرارداد اوکتاويو تا پايان جام جهاني 2015 تمديد شد گفت: از حدود 2 سال گذشته که حمايت‌هاي بيشتري از مارکو اوکتاويو انجام داديم، وي توانست عملکرد رو به رشد تيم ملي فوتبال ساحلي ايران را سرعت ببخشد. وي افزود: در اين مدت تيم ملي فوتبال ساحلي ايران 4 عنوان قهرماني در المپيک ساحلي چين، مسابقات قهرماني آسيا (مقدماتي جام جهاني) در قطر، مسابقات فوتبال ساحلي غرب آسيا در قشم و تورنمنت دوستانه بلاروس را بدست آورد که بدون شک دانش بالا، سابقه درخشان و تسلط اوکتاويو بر حيطه مربيگري در فوتبال ساحلي از عوامل تاثيرگذار اين موفقيت‌ها بوده است. وي ادامه داد: تيم ملي فوتبال ساحلي ايران در مسابقات جام جهاني تاهيتي نمايش بسيار خوب و قابل تقديري داشت، به طوري که علاوه بر قرارگرفتن در جمع 8 تيم برتر جهان، مورد ستايش ديگر تيم‌هاي حاضر در مسابقات هم قرار گرفت. به همين دليل از سوي چندين کشور پيشنهاداتي به اوکتاويو ارائه شد که به دليل پايان قرارداد قبلي وي با فدراسيون فوتبال مي‌توانست موجب از دست دادن اين مربي برزيلي شود. شهرياري در پايان گفت: پس از بازگشت تيم به ايران و طي جلساتي که در چند روز گذشته با اوکتاويو داشتم، شرايط جديد وي و اهداف آتي فوتبال ساحلي را بررسي کرديم که خوشبختانه حاصل آن، تمديد قراردادش تا پايان جام جهاني 2015 شد. بايد اشاره کنم که از اوکتاويو در سمت سرمربي تيم ملي (ب) فوتبال ساحلي هم استفاده خواهيم کرد.

حضور يزداني و قاسمي در مسابقات کشتي پهلواني قهرماني جهان

به گفته محمدرضا طالقاني، امير علي اکبري قهرمان سنگين وزن جهان و دارنده مدال طلاي مسابقات جهاني 2013 در صورت تائيد مربيان مي‌تواند براي آمادگي در اردوي تيم ملي شرکت کند. همچنين در صورت آماده بودن رضا يزداني قهرمان کشتي جهان و کميل قاسمي دارنده مدال برنز المپيک لندن آنها هم به اردو مي‌پيوندند. نخستين اردوي قهرمانان انتخاب شده وزن 90+ کيلوگرم ديروز در استان مرکزي اراک آغاز شد. 4 نفر اول انتخاب شده در مسابقات انتخابي استان گيلان (رشت) براي مسابقات جهاني 2013 انتخاب و 2 نفر بعدي بعد از شرکت در اردو در صورت آمادگي کامل و نظر کادر فني تيم در مسابقات شرکت خواهند کرد. ضمنا مرحله دوم اردو در تهران و سومين مرحله نهائي اردو در استان لرستان (خرم آباد) از اول آبان ماه جاري برگزار مي شود.

اسامي نفرات انتخاب شده براي مسابقات جام حهاني کشتي پهلواني:

1- احمد ميرزاپور (خراسان رضوي)

2- سيد رضا موسوي کاني (مازندران)

3- اصغر لاغري (تهران)

4- اشکان مرداني (لرستان)

5- جواد محجوب (خراسان رضوي)

6- سعيد ابراهيمي (همدان)

مربيان: عبدالرضا کارگر (خراسان رضوي) و نادر صديقي (مازندران)

شادي:

يکباره بدنم خالي شد و طلا را از دست دادم

محسن شادي در مورد حريف هندي اش گفت: ا و همان پاروزني است که در المپيک هم از من پيشي گرفت اما اين دليل نمي شود که از من بالاتر و بهتر باشد. بلکه در شرايط کنوني من خيلي بهتر از او هستم و با فاصله در طول رقابت پارو مي زدم. مشکل من اين بود که چند دقيقه مانده به آغاز مسابقه حالم بد شد و حالت تهوع داشتم که باعث شد انرژي ام خالي شود.

نمي خواهم بگويم دليل اين اتفاق حال بد من بود اما واقعا تاثيرگذار بود و انرژي ام را کاهش داد.

در حالتي که خيلي از اين حريف هندي جلو بودم به يکباره بدنم خالي شد و در 50 متر پاياني مدال طلا را از دست دادم.

درباره اين موضوع که مي گويند اين ورزشکار خيلي از من بهتر است و فاصله بدست آورده، درست نيست چرا که در طول اين رقابت به طور کامل از من عقب بود و نتواسنت کاري کند. اگر واقعا بالاتر از من بود همان ابتدا از من پيشي مي گرفت و مسابقه را تمام مي کرد.

اعلام اسامي بازيکنان دعوت شده به تيم جوانان

طبق اعلام کادرفني فدراسيون فوتبال، وحيد ذوالقدر، ميثم جودکي، ابوالفضل توکلي، پيام نيازمند، مهدي حسين‌زاده، سياوش حق نظري، نادر صفرزايي، محمد روشندل، آرمين سهرابيان، ميلاد سرلک، ميثم لباف، بابک عبدالله‌زاده، علي فتحيان، سعيد آقايي، محمدرضا سليماني، حسن داداشي، مبين عزتي، بهمن جهان تيغ، عرفان وجداني، رضا کرملاچعب، ماهان رحماني، علي ريگي و سردار آزمون نفراتي هستند که از سوي رحيم ميراخوري سرمربي تيم فوتبال زير 18 سال (جوانان) ايران به اردوي تدارکاتي که از ديروز در کرمان آغاز شد، دعوت شدند. گفتني است بازي‌هاي مقدماتي قهرماني جوانان آسيا از 16 تا 20 مهرماه در کرمان برگزار مي‌شود و ايران با تيم هاي تاجيکستان، لبنان و عربستان همگروه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي