جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4543

 وجود 190 مدرسه در حاشيه راههاي آذربايجان غربي 

اروميه – خبرنگار آفرينش

وجود 190 باب مدرسه واقع در حاشيه راههاي آذربايجان غربي و بي توجهي به ايمن سازي و آشكارسازي جان نزديك به 4 هزار دانش‌آموز در اين استان را در خطر نابودي قرار داده است. براي بسياري از خانوارهاي ساکن در روستاهاي حاشيه جاده‌ها، مدرسه و تحصيل فرزندان در آذربايجان غربي به دلايل مختلف از جمله قرار گرفتن مدارس در حاشيه جاده و غير ايمن و خطرناک بودن تردد و تحصيل مفهومي خاصي ندارد.

به طوريکه خانه نشيني و بي سوادي فرزندان، بهايي براي حفظ جان از شر تصادفات جاده اي است، که فرزندان در سن تحصيل اين مناطق تا آخر عمر بايد آن را پرداخت کنند و آينده اي فاقد روشنايي از نور علم و سواد داشته باشند، موضوعي که در دنياي امروزي شايد براي برخي غيرقابل تصور باشد.

در حال حاضر 190 باب مدرسه واقع در حاشيه راهها آذربايجان غربي فعال بوده كه هرنوع بي‌توجهي به ايمن سازي و آشكار سازي آنها با در نظر گرفتن تحصيل به طور متوسط 200 دانش‌آموز در اين واحدها، جان نزديك به 4 هزار آينده ساز كشور در اين استان را در خطر نابودي قرار مي‌دهد.

اجراي طرح آشكارسازي مدارس حاشيه راههاي استان

رئيس اداره ايمني و ترافيک اداره کل حمل و نقل و پايانه‌هاي آذربايجان غربي در اين راستا با اشاره به اختصاص يک ميليارد ريال کمک اعتباري براي اجراي طرح آشكارسازي مدارس حاشيه راههاي استان طي سال جاري، افزود: نبايد در اجراي چنين طرحي به دلايل كمبود اعتبار كوتاهي انجام شود.

فروغ فاريابي تعداد مدارس ايمن‌سازي شده واقع در حاشيه راههاي استان را 142 باب دانست و اظهار داشت: ولي همچنان 190 مدرسه واقع در اين مناطق نيازمند اجراي طرحهاي ايمن سازي و طرحهاي فرهنگي و آشنايي با روشهاي تردد ايمن هستند.وي با بيان اينکه طرح ايمن‌سازي فيزيکي مدارس حاشيه راههاي آذربايجان غربي به منظور ارتقاي ايمني راهها و کاهش تصادفات رانندگي در محورهاي ارتباطي اجرايي مي‌شود، اعلام کرد: فرهنگ‌سازي درخصوص بهبود وضعيت ايمني عبور و مرور دانش‌آموزان اين مدارس، لزوم بازآموزي دانش‌آموزان و احياي محيط پيرامون اين مدارس براي متمايز ساختن آنها نيز از مهمترين اهداف اين طرح است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي