جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4543

 دقيقه نود 

 فريدون اصفهانيان رئيس کميته داوران فدراسيون فوتبال:

داور ديدار سپاهان - پرسپوليس طبق آئين نامه تنبيه مي‌شود

فريدون اصفهانيان رئيس کميته داوران فدراسيون فوتبال گفت: قضاوت درباره مسائل پيش آمده داوري بعد از بازي پرسپوليس با سپاهان زود است ولي طبق آئين نامه کميته محسن قهرماني تنبيه مي شود.وي در جمع خبرنگاران درباره وضعيت محسن قهرماني اظهار داشت: هنوز چيزي مشخص نيست و بايد درباره مسائل رخ داده شفاف سازي شود.

وي در پاسخ به اين سوال که محسن قهرماني تا چه زماني از قضاوت در ليگ محروم است گفت: ايشان به خاطر قضاوت ديدار سپاهان با پرسپوليس طبق آئين نامه تنبيه خواهند شد. همانطور که ما سيستم تشويق داريم به همان نحو داورانمان را جريمه و تنبيه مي کنيم.رئيس کميته داوران درباره احتمال محروميت مادام العمر محسن قهرماني هم تاکيد کرد: فعلا نبايد در اين خصوص قضاوت کرد. رسيدگي به اين مسئله در دستور کار مسئولان ذيربط قرار دارد و کميته انضباطي وارد اين قضيه شده است تا شفاف سازي لازم صورت گيرد.وي همچنين درباره برخورداري بعضي داوران از قضاوت در بعضي از بازي‌ها به خاطر حاشيه‌هاي اخير و برخورد با اين داوران هم گفت: اين عزيزان از داوران خوب کشور ما هستند که روي آنها سرمايه گذاري صورت گرفته. ممکن است يک داور حالش مساعد نبوده و به همين خاطر يک بازي قضاوت نکرده است. به هيچ عنوان داوران ما اين طوري نيستند که بخواهند بهانه بياورند و قضاوت نکنند.

عليرضا کريمي به مدال طلا دست يافت

عليرضا کريمي آزادکار وزن 84 کيلوگرم کشورمان صاحب مدال طلاي ششمين دوره رقابتهاي کشتي آزاد جام ديميتري کرکين روسيه شد.

در اين رقابتها عليرضا کريمي در وزن 84 کيلوگرم پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتيجه 7 بر صفر کشتي گير روس را شکست داد.

وي در دور سوم نيز کشتي گيري از کشور ميزبان را با نتيجه 7 بر صفر مغلوب کرد.کريمي در دور چهارم نيز با نتيجه 9 بر 2 حريف روس خود را مغلوب کرد تا براي کسب مدال طلا به مصاف نماينده آذربايجان برود.

بر اين اساس، ايليا ژومي کايف از آذربايجان در ديدار پاياني مقابل نماينده شايسته کشورمان حاضر نشد، تا عليرضا کريمي صاحب مدال طلاي اين وزن شود.

سرمربي تيم ملي مصاحبه نکرد

موافقت کي‌روش براي انجام بازي با آمريکا

سرمربي تيم ملي فوتبال در مراسم معارفه اسپانسر جديد تيم ملي مقابل پافشاري خبرنگاران براي مصاحبه از خود مقاومت نشان داد و تاکيد کرد که با رسانه‌ها صحبت نمي‌کند.

کارلوس کي روش که در مراسم معارفه اسپانسر جديد تيم ملي فوتبال حضور پيدا کرده بود از مصاحبه با خبرنگاران امتناع کرد. سرمربي پرتغالي تيم ملي فوتبال در واکنش به اصرار خبرنگاران براي انجام مصاحبه گفت: من مصاحبه نمي‌کنم. آقاي کفاشيان از من خواست تا با خبرنگاران گفتگويي نداشته باشم.

همچنين درحاليکه علي کفاشيان در بخشي از مصاحبه‌هاي خود از موافقيت کي‌روش براي برپايي اردوي تيم ملي در آمريکا و برگزاري بازي دوستانه با اين کشور خبر داد، سرمربي تيم ملي ايران هم اين موضوع را تلويحا تائيد کرد و رضايت خود براي برپايي اردوي تيم ملي ايران پيش از جام جهاني در برزيل در آمريکا و برگزاري ديدار دوستانه بين دو کشور را اعلام کرد.

جباري در مراسم معارفه الاهلي:

بايد در اروپا بازي مي‌کردم

هافبک ايراني تيم الاهلي قطر که شماره 88 اين تيم را برتن خواهد کرد، گفت: من هنوز کاملا آماده نيستم و براي هماهنگي و انطباق با تيم جديدم به زمان بيشتري نياز دارم.

جباري گفت: خوشحالم که در ليگ قطر و در تيم الاهلي حضور دارم. از باشگاه الاهلي که اين فرصت را به من داد که در ليگ قطر بازي کنم ممنونم.

وي درباره اينکه حضورش در يک ليگ خارجي براي اولين بار مي‌تواند براي او يک نقطه عطف باشد، تاکيد کرد: شرايط به من اين اجازه را نمي‌دهد. در غير اينصورت الان بايد در يک باشگاه اروپايي بازي مي‌کردم.

كشتي جام ديميتري کرکين - روسيه؛

پايان روز نخست با يك مدال طلا و دو برنز براي آزادكاران

در پايان روز نخست مسابقات بين‌المللي كشتي آزاد ديميتري كركين كه در شهر ياكوتسك روسيه برگزار شد، عليرضا كريمي در وزن 84 كيلوگرم صاحب مدال طلا و يونس سرمستي و عبدالله قمي در اوزان 55 و 120 كيلوگرم صاحب مدال برنز شدند.

در وزن 55 کيلوگرم يونس سرمستي به مدال برنز رسيد.

در وزن 120 کيلوگرم عبدالله قمي در ديدار رده‌بندي با نتيجه 7 بر صفر از سد ادوارد خودولايف از روسيه گذشت و به مدال برنز دست يافت.

با قهرماني در کاپ آسيا؛

تيم واترپلوي ايران به رقابتهاي جهاني راه يافت

تيم ملي واترپلوي ايران با پيروزي مقابل سنگاپور، قهرمان سومين دوره رقابتهاي واترپلو کاپ آسيا شد و جواز حضور در رقابتهاي جهاني قزاقستان را به دست آورد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو؛ تيم ملي واترپلوي ايران در پنجمين روز از رقابتهاي واترپلوي کاپ آسيا در سنگاپور مقابل واترپلوييست‌هاي کشور ميزبان با نتيجه 10 بر 6 به پيروزي دست يافت تا ضمن قهرماني در سومين دوره رقابتهاي واترپلو کاپ آسيا، نماينده قاره آسيا براي حضور در رقابتهاي جام جهاني 2014 لقب بگيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي