جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4548

 حضور ظريف در افتتاحيه مذاکرات ايران و 1+5؛
  عراقچي مذاکره کننده ارشد ايران در ژنو 

يک منبع نزديک به تيم مذاکره کننده ايران اعلام کرد: در صورتي که گروه 1+5 در سطح وزيران در اجلاس ژنو حاضر نشوند وزير امور خارجه ايران تنها در نشست افتتاحيه مذاکرات ايران و 1+5 حضور خواهد داشت و ادامه مذاکرات با حضور معاونين برگزار خواهد شد.

يک منبع نزديک به هيأت مذاکره کننده ايران در مذاکرات ژنو در گفتگو با مهر درباره ترکيب هيأت هاي دو طرف در اين دور از مذاکرات، گفت: محمد جواد ظريف، وزير امور خارجه کشورمان در نشست افتتاحيه مذاکرات ايران و 1+5 در روز سه شنبه به عنوان رئيس هيئت ايران حضور خواهد داشت.

وي افزود: مذاکرات از دور دوم يعني پس از افتتاحيه بدون حضور وزير امور خارجه کشورمان و با حضور معاونين ادامه خواهد داشت و در غياب وزير امور خارجه ، عباس عراقچي ، معاون امور حقوقي و بين الملل وزارت امور خارجه به عنوان مذاکره کننده ارشد ايران به همراه ساير اعضاي هيئت ايران مذاکرات را ادامه خواهند داد.

اين در حالي است که کماکان ايران در سطح عالي يعني وزير امور خارجه در مذاکرات ژنو شرکت دارد و مسئول هيئت ايراني وزير امور خارجه است.اين در حالي است که مقرر است در دور بعدي مذاکرات ايران و 1+5 در ژنو جمهوري اسلامي ايران طرح جديدي به صورت مکتوب به طرف مقابل ارائه دهد که متشمل بر سه بخش است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي