جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4548

 توفيقي مطرح کرد؛
 مراسم آغاز سال تحصيلي دانشگاه‌ها دوشنبه هفته آينده با حضور رئيس‌جمهور 

 
سرپرست وزارت علوم گفت: مراسم آغاز سال تحصيلي جديد دانشگاه‌ها دوشنبه هفته آينده با حضور رئيس جمهور در دانشگاه تهران برگزار مي شود.به گزارش خبرنگار مهر دکتر جعفر توفيقي سرپرست وزارت علوم در حاشيه برگزاري هشتمين همايش دانش آموختگان مهندسي شيمي ايران که در دانشگاه شهيد بهشتي برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال مهر در خصوص برگزاري مراسم آغاز سال تحصيلي با حضور رئيس جمهور گفت: مراسم آغاز سال تحصيلي جديد دوشنبه هفته آينده در دانشگاه تهران و با حضور رئيس جمهور برگزار مي شود.

وي در ادامه به انتخاب رئيس جديد جهاد دانشگاهي اشاره کرد و گفت: در جلسه امروز هيات امناي جهاد دانشگاهي سرپرست جهاد دانشگاهي مشخص شد و با اکثريت آرا دکتر طيبي به عنوان سرپرست جهاد دانشگاهي انتخاب شد.

سرپرست وزارت علوم درخصوص استخدام اساتيد و کارمندان که شائبه غيرقانوني بودن آن در دانشگاه علامه مطرح بود گفت: تمام پرونده افرادي که جذب شده اند در حال بررسي است. پرونده برخي مشکلي نداشت و مشغول کار هستند، بخشي هم مراجعه نکردند و پرونده برخي نيز مشکل آئين نامه اي داشت که در حال بررسي است و نتايج به زودي اعلام مي شود.

توفيقي به اولين جلسه با اعضاي کميسيون آموزش که روز گذشته برگزار شده بود اشاره کرد و گفت: اين اولين جلسه بود که با اعضاي کميسيون آموزش برگزار شد. جلسه مفيدي بود، سوال ها و ابهام ها مطرح شد و در زماني که کميسيون در اختيار من گذاشته بود به سوال ها و ابهامات پاسخ دادم، خوشبختانه جلسه خوبي بود در جهت رفع ابهاماتي که وجود داشت و اميدواريم اين تعامل ادامه داشته باشد.

وي روند اين تعامل را مثبت ارزيابي کرد و گفت: به مرور که اين تعاملات افزايش پيدا مي کند، سوالها و موانع موجود رفع مي شود.

توفيقي به روند پذيرش دانشجو در دانشگاه پيام نور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تغييراتي صورت نگرفته، دانشگاه پيام نور امسال تعدادي دانشجوي حضوري پذيرفته درصورتيکه بر اساس اساسنامه وظيفه اين دانشگاه پذيرش دانشجو به صورت نيمه حضوري است و اين مسئله در دست بررسي است.

وي درباره انفصال از خدمت رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير نيز گفت: اين مسائل معمول است، معمولا ديوان احکامي را صادر مي کند و ما پيگيري مي کنيم و رئيس دانشگاه صنعتي اميرکبير مشکلي براي ادامه فعاليت ندارد.

توفيقي درباره عزل و نصب ها نيز گفت: در هر حال يکي از وظايف وزارت علوم نظارت و ارزيابي است و معمولا هيات هايي به سمت دانشگاه ها اعزام مي شوند و گزارش هايي را به وزارت علوم منعکس مي کنند.

سرپرست وزارت علوم در پايان تاکيد کرد: عزل و نصب‌ها يک جريان دائمي نيست و هر موقع ضرورت اقتضا کند تصميمات گرفته مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي