جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4548

 از سوي سازمان وظيفه عمومي ناجا اعلام شد؛
 شرايط تردد مشمولان ايراني مقيم خارج از کشور 

مشمولان ايراني مقيم خارج از کشور که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند مي‌توانند به مدت سه ماه و حداکثر دو بار در سال به کشور تردد کنند.به گزارش برنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني پليس، حجت اله واعظي‌نژاد معاون مشمولان وامور معافيت‌هاي سازمان وظيفه عمومي ناجا در خصوص ضوابط مربوط به تردد مشمولان ايراني مقيم خارج از کشور بيان داشت : اين مشمولان با داشتن حداقل سه سال اقامت در خارج از کشور ،مي توانند در هر سال حداکثر دوبار و مجموعا سه ماه به داخل کشور، ترددکنند.

وي با بيان اين مطلب که مهلت اجراي مصوبه فوق تا پايان سال 1395 است، افزود: مشمولان مقيم خارج از کشور براي دريافت مجوز تردد مي بايست به نمايندگي دولت جمهوري اسلامي ايران در کشور محل اقامت مراجعه کنند و گذرنامه آنان پس از بررسي شرايط مذکور، با مهر تردد مبني برتردد ويژه مشمولان مقيم خارج از کشور ثبت مي‌شود.

واعظي نژاد در مورد شرايط اقامت سه ساله در خارج از کشور گفت: سه سال اقامت پيوسته همراه با سکونت در خارج مدنظر مي باشد . بنابراين افرادي که فقط داراي کارت اقامت بوده و فاقد سکونت در خارج از کشور مي باشند و يا افرادي که داراي اقامت پراکنده (غير پيوسته) در خارج بوده اند در شمول اين مصوبه قرار ندارند.

اين مقام مسئول با اشاره به اينکه نه ماه اقامت در خارج از کشور و سه ماه تردد به داخل کشور به عنوان يک سال اقامت محاسبه مي شود، تصريح کرد: حداقل اقامت در هر سال 9 ماه پيوسته يا ناپيوسته بوده و اقامت هاي کمتر از 9 ماه در سال ، جزء اقامت سه ساله محاسبه نمي شود.

واعظي نژاد خاطرنشان کرد: مشمولاني که برابر مقررات مربوط براي ادامه تحصيل با مجوز وظيفه عمومي از کشور خارج شده اند و همچنين فرزندان مشمول ماموران ثابت دولت در خارج که داراي مجوز خروج از کشوراز سازمان وظيفه عمومي مي باشند ، در شمول اين مصوبه نبوده و تردد آنان به داخل کشورمطابق ضوابط مربوط صورت مي گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي