جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4548

 متوسط هزينه درمان ناباروري اعلام شد 

رييس پژوهشگاه فناوري‌هاي نوين علوم زيستي جهاد دانشگاهي – ابن سينا بر لزوم افزايش حمايت‌هاي بيمه‌اي از درمان ناباروري در کشور تاکيد کرد.دکتر محمدمهدي آخوندي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به آمار 20.2 درصدي ميزان ناباروري در کل کشور، درمان‌هاي ناباروري در کشور را پرهزينه، خواند وگفت: اين درحاليست که بيمه‌ها هيچ کمکي در اين زمينه ندارند. حمايت‌هاي بيمه بسيار محدود و در حد نسخه يا آزمايش است.

وي در اين باره افزود: با وجود تمام تلاش‌ها و اقداماتي که در زمينه درمان ناباروري انجام شده است اما درمان ناباروري اصلا پوشش بيمه‌اي نيافته است. اميد داريم که به اين سمت حرکت شود.

رييس پژوهشگاه فناوري‌هاي نوين علوم زيستي جهاددانشگاهي - ابن سينا، درباره متوسط هزينه‌هاي درمان ناباروري گفت: در مراکز ما که مراکزي نيمه دولتي است و کمترين هزينه‌ها دريافت مي‌شود، بابت يک تشخيص و درمان حدود پنج ميليون تومان هزينه نياز است. اما بايد گفت که موفقيت در هر بار درمان حدود 30 درصد است و بي‌ترديد تکرار درمان نيازمند هزينه است.

وي در اين باره افزود: البته بايد تاکيد کرد با توجه به نرخ ارز، اين هزينه‌ها در کشور ناچيز است. به عنوان مثال اين هزينه‌ها براي بيماراني که بابت درمان‌شان از کشورهاي عربي و ساير کشورهاي همجوار به ايران مراجعه مي‌کنند بسيار ناچيز خواهد بود اما با توجه به سطح درآمدي مردم خودمان، اين هزينه‌ها زياد است. در ساير کشورهاي منطقه هزينه يک تشخيص و درمان حداقل 10 هزاردلار (معادل30 ميليون تومان) است که در مقايسه با پنج ميليون تومان در ايران، هزينه‌هاي زيادي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي