جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4548

 خبرها از عالم علم 

 نوشيدن آب چربي بدن را مي‌سوزاند

همچنين نوشيدن آب بيش از هر وعده غذايي به فرد کمک مي‌کند تا کالري کمتري دريافت کند که به کاهش وزن و شاخص توده بدني مي‌انجامد.

به گزارش ايسنا، پزشکان معتقدند مصرف 10 ليوان آب در روز قابليت سوزاندن چربي بدن و کالري ناشي از مصرف مواد خوراکي فرآوري شده را دارد.

مصرف روزانه آب به افرادي که از اضافه‌ وزن رنج مي‌برند، کمک مي‌کند تا چربي اضافه بدن‌شان را از دست بدهند.

مصرف آب آشاميدني همچنين مي‌تواند به کاهش شاخص توده بدني منجر شود. در صورتي که مقدار هشت تا 10 ليوان آب در طول روز مصرف شود، باعث مي‌شود فرد تمايل کمتري به خوردن مواد غذايي و نوشيدني‌هاي حاوي کالري داشته باشد.

همچنين نوشيدن آب بيش از هر وعده غذايي به فرد کمک مي‌کند تا کالري کمتري دريافت کند که به کاهش وزن و شاخص توده بدني مي‌انجامد.

در روزهاي تابستاني که مقدار زيادي از آب بدن با تعريق از بين مي‌رود، مي‌توان آن را با نوشيدن آب کافي جبران کرد و فرد از خطر از دست دادن آب بدن محفوظ بماند.

اثر کمبود روي بر سيستم ايمني

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي اظهار كرد: اغلب غذاها از جمله گوشت قرمز، مرغ، حبوبات و آجيل منابع غني از روي محسوب مي‌ شوند؛ اين در حالي است که درصد بالايي از مردم کشور از کمبود روي رنج مي‌ برند و به عوارض بسياري از جمله تضعيف سيستم ايمني و ابتلا به بيماري ‌هاي ديگر دچار مي‌ شوند.

دکتر منصور بهرامي عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در گفتگو با ايسنا، ضمن بيان اين مطلب گفت: افراد با رژيم غذايي گياهي و اغلب رژيم ‌هاي غذايي نامناسب، به ميزان 50 درصد بيشتر نسبت به افراد با رژيم حاوي پروتئين‌ هاي حيواني و حاوي روي به مصرف قرص ‌هاي روي نيازمند هستند.

وي افزود: روي بر سيستم ايمني بدن اثر مستقيم دارد و با کمبود آن، کارايي سيستم ايمني هم کاهش مي ‌يابد. همچنين مشاهده شده كه روي بر شدت و مدت علائم سرماخوردگي هم تاثيرگذار است. به علاوه وقتي از قرص ‌هاي روي در درمان اسهال مزمن استفاده مي‌ شود، نتيجه بسيار خوبي حاصل خواهد شد.

بهرامي تصريح کرد: کمبود روي زماني ايجاد مي ‌شود که مقدار آن در رژيم غذايي کم است يا جذب آن در بدن کاهش مي ‌يابد. توجه داشته باشيد که در زمان ابتلاي فرد به بيماري‌ هاي عفوني، شيردهي و يا بارداري نياز به روي افزايش مي ‌يابد.

اين متخصص کودکان ادامه داد: در مواردي که روي به عنوان مکمل غذايي استفاده مي ‌شود، مي ‌تواند به تسريع بهبود زخم‌ ها، سرعت درمان عفونت، جلوگيري از ريزش موها، کنترل سرماخوردگي، تقويت سيستم ايمني کودکان و نوجوانان و تامين کمبود روي (Zinc) مادران باردار و شيرده کمک کند.

دکتر بهرامي در پايان توصيه كرد: از مصرف خودسرانه مکمل‌ هاي روي، قرص ‌ها و شربت ‌هاي روي خودداري كرده و تنها با مشورت و تجويز پزشک آن را مصرف کنيد.

سبوس گندم و جو

سبوس، پوسته سفت و هضم‌نشدني روي دانه‌هاي غلات است که علاوه بر بسياري از خواص متنوع به دليل غيرمحلول بودن به تسهيل فرآيند گوارش غذا کمک مي‌کند و در پيشگيري از يبوست موثر است.

به گزارش ايسنا، سبوس گندم به دليل آنکه منبع غني از فيبر خوراکي، و انواع املاح معدني و ويتامين‌هاست، خواص تغذيه‌اي فوق‌العاده‌اي دارد.

مطالعات پزشکان دانشگاه هاروارد حاکي از آن است که دريافت مقادير بالايي از فيبر غلات با کاهش خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و سندرم متابوليک مرتبط است.

سبوس گندم همچنين حاوي کالري، کربوهيدرات و فيبرهاي خوراکي و مقادير کمتري نيز چربي و پروتئين است. همچنين اين ماده خوراکي منبع غني از انواع ويتامين‌هاي ب است. سبوس گندم منبع غني از هشت ماده معدني مهم شامل منگنز، منيزيم، سلنيوم، فسفر، آهن، پتاسيم و روي است.

از ديگر خواص سبوس گندم مي‌توان به دارا بودن اسيدهاي چرب مفيد چون امگا 3 و امگا 6 اشاره کرد.

جو نيز از غلات ديگري است که سبوس آن خواص فوق‌العاده‌اي دارد. سبوس جو نيز حاوي مقدار قابل توجهي فيبر خوراکي، پروتئين و سلنيوم است.

به گفته متخصصان تغذيه، يک فنجان سبوس جو پخته حاوي 5.7 گرم فيبر خوراکي است. همچنين دپارتمان کشاورزي آمريکا به افراد بزرگسال توصيه مي‌کند روزانه 25 گرم فيبر خوراکي مصرف کنند. وجود فيبر خوراکي در رژيم غذايي به افزايش احساس سيري کمک کرده و در نتيجه مي‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

مصرف فيبر خوراکي علاوه بر کاهش احتمال بروز يبوست همچنين به پايين آوردن کلسترول بد نيز کمک مي‌کند. فيبر موجود در جو براي کاهش فشارخون و التهاب مفيد است که مي‌تواند تاثير خوبي بر سلامت قلب داشته باشد.

سبوس جو حاوي مقاديري مفيدي پروتئين است. پروتئين‌ها باعث مي‌شوند تا بدن راحت‌تر سلول‌سازي کند و وجود مقادير کافي آن براي رشد فرد در تمام سنين ضروري است.

به گزارش سايت اينترنتي نيولايف‌استايل، در واقع بدن پس از مصرف پروتئين‌ها، آنها را به اسيدهاي آمينه تجزيه مي‌کند که وجود آنها براي ترميم سلولي و سلول‌سازي حياتي است. بدن انسان توانايي توليد برخي از انواع اسيد آمينه ضروري را دارد اما برخي ديگر از اسيدهاي آمينه ضروري که در بدن توليد نمي‌شود بايد از طريق مصرف مواد غذايي دريافت شوند.

برخي از اين اسيدهاي آمينه براي سلامت اعصاب و عملکرد مناسب غده تيروئيد ضروري هستند و کمبود آنها در بدن موجب بروز مشکلاتي چون گيجي، کمبود انرژي و بي‌اشتهايي عصبي مي‌شود.

خوشمزه ترين ضد آفتاب دنيا

دانشمندان به تازگي دريافته اند كه تركيبات موجود در كلم بروكلي مي‌تواند نويد بخش نسل اينده ضد آفتاب هاي گياهي در دنيا باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، تركيبات موجود در كلم بروكلي براي محافظت از آفتاب سوختگي و همين طور سرطان پوست مي تواند مورد استفاده قرار گيرد.گفتني است از جمله مهمترين اين تركيبات سولفورافن است كه مانع از رشد سلول هاي سرطاني به خاطر وجود ژن chemoprotective در آن است.

بررسي ها نشان مي دهند مصرف كلم بروكلي سبب كاهش اثرات مخرب شيمي درماني بر اعضاي بدن نيز مي شود.پزشكان به افراد مبتلا به سرطان توصيه اكيد مي كنند تا در طول دوره انجام شيمي درماني حتما از كلم بروكلي در رژيم غذايي خود استفاده نمايند.در حال حاضر توليد صنعتي ضد آفتاب هاي گياهي به عنوان يك پروژه براي نسل آينده ضد آفتاب ها مطرح شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي