جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4548

 خبر 

 مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي:

جريان گاز صنايع عمده با اولويت تامين خواهد شد

تبريز- توفيقي

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با تاکيد به نقش غيرقابل انکار بخش صنايع در توسعه اقتصادي کشور گفت: جريان گاز بخش‌هاي صنعتي استان با اولويتي ويژه تامين خواهد شد.ولي ا... ديني افزود: بخش صنعتي نقشي اساسي در اقتصاد کشور داشته بطوريکه ميزان فعاليت ها و خدمات اين بخش زيرساختي ملاکي براي ارزيابي قدرت اقتصادي کشورها در عرصه جهاني مي باشد.

وي در ادامه با اشاره به پتانسيل و ظرفيتهاي بالاي منطقه آذربايجان شرقي در ايجاد صنايع مادر و بخش هاي توليدي و صنعتي تصريح کرد: شرکت گاز استان به عنوان متولي توزيع گاز در بخش هاي مختلف مصرفي استان؛ آمادگي دارد با مد نظرقرار دادن اهميت بخش هاي صنعتي در ارتقاي جايگاه استان و نيل به توسعه پايدار، نسبت به تامين انرژي متقاضيان اين بخش هاي زيرساختي اقدام نمايد.

مهندس ديني تصريح کرد: بايد با نگاه واقعبينانه به مصرف انرژي و مقايسه اين مصرف با کشورهاي پيشرفته در ارتقاي بينش عمومي در مديريت صحيح مصرف تلاش نماييم، چراکه صرفه جويي و استفاده بهينه راه و روش اصولي براي مشارکت تک تک مردم در توسعه کشور مي باشد.

تلاش براي جلب رضايت شهروندان و توسعه پايدار کردستان بايد محور فعاليت مديران باشد

سنندج - مقصودي

استاندار کردستان گفت: مديران بايد در همه کارها و تصميم گيريهاي خود،جلب رضايت مردم و تلاش براي توسعه پايدار استان را محور فعاليتهاي خود قراردهند..

عليرضا شهبازي درجمع مديران استاني و شهرستاني در سقز افزود:براي پيشبرد برنامه هاي نظام درسطح استان و جلب رضايت عموم مردم،مديران بايد پذيراي انتقادهاي سازنده صاحبنظران و عموم مردم باشند.

وي تحمل و انتقادپذيري را از شاخص‌هاي مديران توانمند برشمرد و گفت: بيشتر مشکلات با تدبير، اختصاص اعتبارات مناسب و تعامل بين دستگاه‌ها رفع مي‌شود،البته بايد براي رفع مشکلات مردم مديران بايد همت کنند.

وي در اين جلسه با تاکيد بر جلب رضايت بيشتر شهروندان از تمام مسوولان خواست تا با سرلوحه قراردادن کار براي رضاي خدا در راستاي توسعه همه‌جانبه استان، رفاه و آسايش بيشتر مردم تلاش کنند.

وي تدوين برنامه‌هاي راهبردي و عملياتي براي رفع محروميت‌ها و مشکلات و جبران کمبودها را از اولويت‌هاي اساسي مسوولان دانست و تأکيد کرد: با تلاش مضاعف، پيگيري و چاره‌انديشي متناسب در راستاي توسعه پايدار از هيچ کوششي دريغ نکنيد.

وي با اشاره به برخي از خصلت‌هاي مديران توانمند افزود:داشتن صعه صدر، تکريم ارباب رجوع، ارتباط رو در رو با مردم و حضور در بين آنها و داشتن برنامه کاري جامع از جمله اين موارد است.

بودجه سال جاري شهرداري اصلاح مي شود

سنندج - مقصودي

اصلاح بودجه در دستور کار شهرداري وشورا قرار گرفت.سرپرست شهرداري سنندج اظهار داشت :با مديريت منابع مالي موجود در شهرداري ودر راستاي اتمام پروژه هاي نيمه تمام اصلاح بودجه در دستور کار شهرداري وشوراقرار گرفت.

مهندس کامياب شادمان بيان کرد : برنامه ريزيهاي لازم براي تصميم گيري درست در خصوص اصلاح بودجه صورت گرفته و در آذر ماه بودجه اصلاحي جهت تصويب تقديم شورا خواهد گرديد.وي از ارسال لايحه تعرفه عوارض محلي سال آينده به شورا تا اواخر آبان ماه سال جاري خبر داد وگفت تمامي شهروندان وصاحبنظران که پيشنهاداتي در خصوص لايحه تعرفه عوارض محلي دارند مي توانند با ارسال نظرات وپيشنهادات خود به اداره درآمد شهرداري مارا در تهيه وتنظيم اين لايحه ياري نمايند .

مهندس شادمان خاطرنشان کرد: لايحه تعرفه عوارض محلي يکي از مهم ترين واصلي ترين منبع درآمد وتامين وتحقق بودجه سالانه اين شهرداري به شمار مي آيد.وي ابراز اميد واري کرد: شهروندان با مشارکت در تدوين اين لايحه و همچنين پرداخت به موقع عوارض ، علاوه بر تحقق حداکثري بودجه و درآمد شهرداري موجب تسريع در روند توسعه و عمران شهري شوند.

بناهاي غيرمجاز در زمين هاي کشاورزي کرمانشاه تخريب شد

مديرجهاد کشاورزي کرمانشاه از تخريب بناهاي احداث شده غيرمجاز در اراضي زارعي و باغي اين شهرستان خبر داد.به گزارش باشگاه خبرنگاران کرمانشاه شهريار قاسمي گفت: اين مديريت در راستاي حفظ و حراست از اراضي کشاورزي و با اخذ دستور قضايي و با استناد به تبصره‌هاي يک و دو ماده 10 قانون حفظ کاربري، از ابتداي سال جاري اقدام به قلع و قمع ساخت و سازهاي غيرمجاز کرده است.وي با اشاره به حجم عمليات انجام شده تصريح کرد: در دهستان مياندربند دو هزار و 500 متر مربع، در دهستان درود فرامان شش هزار متر مربع، در دهستان بيلوار يک هزار متر مربع، در دهستان سراب نيلوفر 38 هزار متر مربع و در دهستان الهيارخاني 40 هزار مترمربع از ساخت و سازهاي غيرمجاز تخريب شده است.

مدير جهاد کشاورزي کرمانشاه افزود: ساخت و سازهاي انجام شده به صورت غيرمجاز بوده و مالکان آنها نسبت به اخطارهاي صادره از سوي مسوولان بي توجهي کرده لذا اين مديريت با اخذ دستور از مراجع قضايي و با هماهنگي ساير دستگاه هاي ذيربط نسبت به تخريب اين ساخت و سازها اقدام کرده است.

قاسمي با اشاره به اينکه اراضي کشاورزي از مهمترين سرمايه هاي ميهن اسلامي بوده و تغيير کاربري آن موجب تهديد امنيت غذايي کشور خواهد شد، خواستار همکاري شهرداري ها، بخشداران، دهياران و دستگاه هاي خدماتي با مديريت جهاد کشاورزي کرمانشاه براي جلوگيري از ساخت و سازهاي بي رويه غيرمجاز در سطح اين شهرستان شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي