جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4548

 سوت پايان 

 قوچان‌نژاد مهاجم تيم ملي فوتبال:

خدا کند در جام جهاني به آلمان، اسپانيا و برزيل نخوريم

رضا قوچان نژاد مهاجم تيم ملي فوتبال و زننده گل مهم و حساس تيم ملي ايران مقابل کره جنوبي بعد از آن ضربه ديدني به يکي از محبوب ترين بازيکنان تيم ملي تبديل شد.اين بازيکن بعد از صعود تيم ملي خيلي زود در بين ايراني ها محبوبيت پيدا کرد آن هم در حالي که شايد تا يک سال پيش هيچکس در ايران او را نمي شناخت.قوچان نژاد در خصوص آخرين شرايط خود در بلژيک و تيم استاندارد ليژ، حضور دوباره در اردوي تيم ملي و مسائل ديگر صحبت هايي را انجام داد که متن آن را در زير مي خوانيد:

شرايط خودت چگونه است. از لحاظ بدني آماده هستي؟

- درست است که در تيم استاندارد ليژ زياد بازي نمي‌کنم اما تمرينات خوبي داشتم. شرايط بدني خيلي خوبي دارم. در بازي‌هاي حذفي به ميدان رفتم و از روحيه مناسبي برخوردارم. تيم ما از تيم‌هاي خوب بلژيک است و من الان راحت هستم.

براي بازي با تايلند به تيم ملي دعوت شدي. اين بازي را چطور مي بيني؟

- ديگر بازي راحتي وجود ندارد. همه بازي‌ها سخت است. ما نبايد تايلند را دست کم بگيريم و مثل بازي‌هاي گذشته مقابل آنها ظاهر شويم. اميدوارم بازي خوبي به نمايش بگذاريم و هواداران استقبال خوبي از اين بازي داشته باشند.

دوست داري در جام جهاني با چه تيم‌هايي هم‌گروه شوي؟

- 32 تيم در جام جهاني حاضر هستند که از بهترين‌هاي جهانند. در جام جهاني تيم بد نداريم. دوست دارم بيشتر با تيم‌هاي آمريکاي جنوبي هم‌گروه شويم تا شانس صعودمان بيشتر شود. خدا کند با تيم‌هايي مثل آلمان، اسپانيا، برزيل برخورد نکنيم.

فرهاد پورغلامي مربي تيم فوتبال تراکتورسازي:

همکاري سازنده و صادقانه با جلالي دارم

فرهاد پورغلامي مربي تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز گفت: از روزي که بحث حضور من در باشگاه ملوان در محافل ورزشي مطرح شده هيچ مصاحبه‌اي در اين زمينه با رسانه‌ها انجام ندادم اما نمي‌دانم چطور برخي رسانه‌ها از قول من مصاحبه منتشر مي‌کنند و تندترين تيترها را هم براي گفت‌وگوهاي خيالي خود انتخاب مي‌کنند.

وي ادامه داد: وقتي صحبت حضور من در ملوان مطرح شد با مجيد جلالي صحبت کردم و جلالي به من گفت که به عنوان يک ملواني و گيلاني به قرارداد با تراکتورسازي پايبند باشم من هم از جلالي تشکر مي‌کنم و به اين قراردادم پايبند هستم زيرا همکاري خوب، سازنده و صادقانه‌اي را با ايشان در تراکتورسازي دارم.

مهدي تاج رئيس سازمان ليگ فوتبال ايران:

مسير درستي براي مبارزه با فساد فوتبالي نداشته‌ايم

مهدي تاج رئيس سازمان ليگ فوتبال ايران در مورد ورود کميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي به مسئله تباني در فوتبال اظهار داشت: معتقدم فوتبال فراز و نشيب خودش را دارد. براي مبارزه با فساد در ورزش بايد يک کار تحقيقاتي شود، ما چنين تجربه‌اي را در کارهاي پليسي نيز داشته‌ايم. حساب شده بايد برخورد کرد، 50 خروار کار تحقيقاتي کرد و سپس اقدام انجام داد اما در فوتبال چنين اتفاقي نيافتاده؛ اول مسائل را رسانه‌اي کرديم و بعد مي‌خواهيم برخورد کنيم. نبايد اين مسائل باز شود. اينکه مشکلات فوتبال را پُر رنگ جلوه دهيم جفا به فوتبال است. معتقدم اگر چه در فوتبال مشکلاتي وجود دارد اما بيشتر از ساير پديده‌هاي اجتماعي نيست گستردگي فوتبال زياد است و حدود 6 هزار مسابقه در آن برگزار مي‌شود. چند داور، مربي و بازيکن هم دچار مشکل مي‌شوند براي مبارزه با اين روند دو راه منطقي را پيشنهاد مي‌کنم. يک کميته اخلاق را براساس مصوبه‌اي فدارسيون فوتبال تشکيل دهيم که 5 حقوقدان در آن حضور داشته باشند. راه حل دوم اين است که برخي از کارها را نبايد بر اساس شنيده‌ها انجام داد بلکه بايد به صورت مستند همه چيز موجود باشد. اگر بر حسب شنيده‌ها ادعاي کنيم و در پايان اين موضوع منجر به عذرخواهي شود درست نيست، هيچ کس نبايد بر تخلفات سرپوش بگذارد، اگر تخلفات با اسم و رسم اعلام شود مي‌تواند از آمار آن بکاهد اما اين به آن معنا نيست که قصد پرده دري داشته باشيم.

تاج در پاسخ به اين سوال که چرا در بحث مبارزه با فساد فوتبال همه چيز به داوران ختم شده است، اظهار داشت: اين منطقي نيست داوران تعداد زيادي هستند که اکثر آنها پاک هستند، نبايد اصلاحات فقط از داوران شروع شود، بلکه همه جامعه بايد اصلاح شود و يک نگاه مراقبتي مثل ساير کشورها بايد وجود داشته باشد، نگاه مراقبتي کارسازترخواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي