جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4549

 خبرها از عالم علم 

 تاثير ژن بر چپ دستي و راست دستي انسان

محققان اروپايي موفق به کشف يک فرآيند زيستي ژنتيکي شده‌اند که ممکن است بر چپ يا راست دست بودن فرد تاثير بگذارد.

به گزارش ايسنا، دانشمندان دانشگاه آکسفورد و همتايان هلندي آنها از کشف ارتباطي بين راست‌دستي و چپ‌دستي و شبکه‌اي از ژنهاي دخيل در شکل‌گيري عدم تقارن چپ-راستي در جنينهاي در حال شکل‌گيري خبر داده‌اند.

به گفته محققان، ژنها همچنين ممکن است به ايجاد تفاوتهاي چپ-راستي در مغز منجر شوند که در عوض بر راست‌دستي و چپ‌دستي افراد تاثير خواهد گذاشت. انسان تنها گونه‌اي است که از چنين سوگيري نيرومندي در چپ‌دستي و راست‌دستي برخوردار بوده و بر اساس پژوهشها، حدود 90 درصد انسانها راست‌دست هستند اما منبع اين سوگيري از مدتها پيش به شکل معما باقيمانده بود. در پژوهشي که براي شناسايي ژنهاي مرتبط با دستي که انسان استفاده از آنرا ترجيح مي‌دهد انجام شد، مرتبط‌ترين گونه با چپ‌دستي و راست‌دستي در ژن PCSK6 قرار داشت که در شکل‌گيري اوليه چپ و راست در جنين در حال رشد دخيل است. اگرچه به گفته دانشمندان اين نتايج ژنتيکي بطور کامل تنوع انتخاب دست چپ و راست به عنوان دست غالب در انسان را توضيح نمي‌دهد و جنبه‌هاي ديگر مانند رفتار، طبيعت و تغذيه مي‌تواند تاثيرگذار باشد.

نتايج اين تحقيق در نشريه PLOS Genetics منتشر شده ‌است.

كنترل مشكلات قلبي و عروقي

متخصصان علوم غذايي در آمريكا در يك آزمايش جديد متوجه شدند كه عصاره نوعي جلبك در افزايش سطح كلسترول خوب و كنترل مشكلات قلبي و عروقي در بدن نقش موثري دارد.استاديار دپارتمان تغذيه و علوم غذايي در كالج ليبرال آرتز در اين آزمايشات دريافت مصرف رژيمي اين جلبك موسوم به ProAlgazyme در مطالعه روي حيوانات آزمايشگاهي توانسته سطح كلسترول خوب موجود در خون يا HDL را افزايش دهد.

به گزارش ايسنا ؛ در حالي كه هم‌اكنون داروهاي پرمصرفي نظير استاتين‌ها و مكمل‌هاي رژيمي براي مقابله با كلسترول بد و كنترل مشكلات عروقي در بازار موجود هستند اما مطالعات دكتر گوپتا تاييد مي‌كند كه افزايش ميزان كلسترول خوب نيز راهكاري موثر براي مقابله با عوارض ناشي از كلسترول بد يا LDL است. عصاره اين جلبك مايعي شفاف است كه نوشيدن آن پس از چهار هفته به افزايش سطح كلسترول خوب كمك مي‌كند و در عين حال موجب تغيير در بيان ژن‌هاي موثر در مكانيسم انتقال كلسترول مي‌شود. در اين مطالعه كه در مجله تغذيه و مكمل‌هاي رژيمي به چاپ رسيده تاكيد شد انجام آزمايشات بيشتر روي تاثير بيولوژيكي و عوارض سمي احتمالي اين جلبك تا رسيدن به نتايج قطعي، ضروري است.

استفاده از اين ظروف پيرتان مي‌کند!

مطالعات جديد دانشمندان نشان مي دهد استفاده از ظروف يکبار مصرف و پلاستيکي باعث از بين بردن شادابي و طراوت پوست شده و چهره صورت را پير نشان مي دهند.به گزارش باشگاه خبرنگاران، هنگام تهيه و توليد مواد پلاستيکي مواد شيميايي مضري با هم ترکيب مي شوند. هنگامي که اين مواد و ترکيبات با غذاهاي سرد و گرم و به ويژه آب جوش تماس پيدا مي کنند گازي سمي از خود به درون غذا پخش مي کنند که باعث به خطر انداختن سلامتي مي شود.

گفتني است مواد پلاستيکي باعث ايجاد جوش هاي چرکين و حتي چين و چروک پوست شده و در موارد نادري ريزش موي شديد را به دنبال دارند. پزشکان توصيه مي کنند هنگام غذا خوردن به هيچ وجه از ظروف پلاستيکي و يکبار مصرف استفاده نکنيد چراکه سلامتي خود را به شدت به خطر خواهيد انداخت.

كاكائو، آسپيرين

به دنبال مطالعاتي که روي تأثير کاکائو در پيشگيري از حملات قلبي انجام شد، محققين به اين نتيجه رسيدند که خوردن کاکائو با کاهش خطر بيماري‌هاي قلبي- عروقي مرتبط است.

به گزارش پايگاه خبري بانکداري الکترونيک، تمامي‌گياهان، رنگدانه‌هايي دارند که مي‌توانند از بروز بيماريها جلوگيري کنند. مثلاً ماده سولفورافان (Sulforophane) موجود در کلم براکلي، از وقوع سرطان پيشگيري مي‌کند و همچنين ماده آليکين (allicin) در سير و رنگدانه کپسايسين (capsaicin)درانواع فلفل از حملات قلبي جلوگيري مي‌کنند.

گياه کاکائو نيز، مانند سايرغذاهاي گياهي، املاح و مواد آنتي اکسيدان خاص خود را دارد که باعث کاهش ابتلاء به بيماريهايي مثل بيماري قلبي مي‌شود.آنتي اکسيدان قوي موجود در دانه‌ کاکائو، فلاوونوئيد است.

مواد آنتي‌اکسيداني شامل ويتامينC، ويتامينE، بتاکاروتن و... هستند که مي‌توانند مانع وقوع بيماري مثل سرطان و بيماريهاي قلبي و عروقي شوند.يک تحقيق نشان داد که 2 ساعت بعد ازخوردن کاکائو سطح فلاوونوئيدهاي خون افزايش مي‌يابد.

تحقيق ديگري بيان کرد که 6 ساعت بعد ازخوردن کاکائو، همان اثرات آسپرين در جلوگيري از لخته شدن خون درفرد به وجود مي‌آيد. (گاهي آسپرين در بيماريهاي قلبي، براي جلوگيري از لخته شدن خون توسط پزشک تجويز مي‌شود).

هرگاه در بدن،LDL- کلسترول مضر (يک نوع چربي خون مضر) بهLDL اکسيده، تبديل شود مي‌تواند در سرخرگ ايجاد پلاکت وگرفتگي کند. اين مطالعات نشان داد که فلاوونوئيد موجود در دانه‌ کاکائو، از تبديلLDL کلسترول مضر بهLDL اکسيده ممانعت و در نتيجه مانع گرفتگي رگ‌ها مي‌شود.

همچنين يک سوم چربي کاکائو را، اسيد چرب اولئيک تشکيل مي‌دهد که يک اسيد چرب غير اشباع است و در روغن زيتون نيز وجود دارد و براي بيماري قلبي- عروقي مفيد است.

فلاوونوئيدها غير از کاکائو، در انواع توت، انواع فلفل، هويج، گوجه فرنگي و بسياري از مواد غذايي ديگر يافت مي‌شوند.

کاکائوي خالص و تصفيه نشده، تلخ مزه است که توليد کنندگان براي تهيه شکلات کاکائويي و بهتر شدن طعم تلخ کاکائو، مقدار زيادي شکر و روغن به آن اضافه مي‌کنند در نتيجه با خوردن شکلات کاکائويي مقدار زيادي انرژي اضافي دريافت مي‌کنيد که براي بدن نياز نيست و ممکن است شما را براي ابتلاء به بيماريهاي قلبي مستعد کند.

همچنين شکر و روغن خواص آنتي اکسيداني کاکائوي خالص را از بين مي‌برد.بنابراين مي‌توان گفت شکلات تهيه شده از کاکائو به دليل انجام عمل فرآيند در کارخانه، خواص مفيد دانه کاکائوي خالص را ندارد ولي کاکائوي خالص و تصفيه نشده اثر آنتي اکسيداني قوي در پيشگيري از بيماريهاي قلبي دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي