جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4551

 کري:
 پنجره ديپلماسي با ايران در حال باز شدن است 

وزير امور خارجه آمريکا گفت که پنجره ديپلماسي با ايران درباره برنامه هسته‌اي‌ در حال باز شدن است، ولي «به توافق نرسيدن بهتر از رسيدن به توافقي بد است».

به گزارش ايسنا، خبرگزاري آسوشيتدپرس گزارش داد که جان کري، وزير امور خارجه آمريکا اين اظهارات را روز يکشنبه توسط ماهواره از لندن خطاب به يک کنفرانس سياست خارجي در کاليفرنيا به ميزباني کميته امور عمومي آمريکا اسرائيل (آيپک) بيان کرد.وزارت امور خارجه آمريکا بحث‌هايي از اظهارات کري را منتشر کرد.کري و کاترين اشتون، رييس سياست خارجي اتحاديه اروپا پيش از آن در گفت‌وگوهايي درباره ايران، سوريه، مصر، روند صلح خاورميانه و مسائل ديگر داشتند.

کري اين اظهارات را آغاز مذاکرات هسته‌اي بين ايران و کشورهاي عضو گروه 1+5 (آمريکا، انگليس، روسيه، فرانسه، چين و آلمان) که قرار است روز سه‌شنبه و چهارشنبه در ژنو برگزار شود، بيان کرد.کري در اظهاراتش به آيپک گفت: در حال حاضر پنجره ديپلماسي در حال باز شدن است. اما مي‌خواهم بدانيد که چشم‌هاي ما نيز باز است.وزير امور خارجه آمريکا در بخش ديگري از اظهاراتش گفت: ما اگرچه به دنبال يک راه‌حل صلح‌آميز براي حل موضوع برنامه هسته‌اي ايران هستيم، کلمات آن‌ها بايد با اعمال‌شان مطابقت داشته باشد. ما در هر تعاملي با ايران مواظب نيازهاي امنيتي اسرائيل هستيم. ما متوجه لزوم اطمينان، شفافيت و مسئوليت‌پذيري در اين پروسه هستيم. من قويا معتقدم که توافق نکردن بهتر از يک توافق بد است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي