جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/07/23 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4551

 دقيقه نود 

 اسامي کامل داوران هفته سيزدهم ليگ برتر

پنجشنبه - 92/7/25

* ذوب‌آهن - صباي قم، ساعت 15:45، ورزشگاه فولادشهر اصفهان

داور: قاسم واحدي، کمک‌ها: بابک داوري و بهروز برون، داور چهارم: جواد شرفي، ناظر: محمد رضا فلاح

* ملوان بندرانزلي- گسترش فولاد تبريز، ساعت 15:45، در ورزشگاه تختي انزلي

داور: البرز حاجي‌پور، کمک‌ها: عليرضا ايلدروم ‌و محمد راهي، داور چهارم: محمد ملکي، ناظر: ابوطالب طاهريان

* استقلال صنعتي خوزستان- راه‌آهن، ساعت 17؛ ورزشگاه تختي اهواز

داور: بيژن حيدري، کمک‌ها: حسن يوسفي و حمزه علي سليمي، داور چهارم: فرشيد افشار، ناظر: حسين عسگري

جمعه - 92/7/26

* مس کرمان - فجرسپاسي شيراز، ساعت 15:30، ورزشگاه امام علي(ع) کرمان

داور: يدالله جهانبازي، کمک‌ها: محمدرضا منصوري و علي‌اکبر عظيم‌پور، داور چهارم: رضا عادل، ناظر: حاتم بک‌پور

* سايپا البرز - سپاهان اصفهان، ساعت 15:45، ورزشگاه انقلاب کرج

داور:حسين زرگر، کمک‌ها: سعيد زارع و بهرام کياني، داور چهارم: رسول رهبرفام، ناظر: حيدر شکور

* تراکتورسازي تبريز - فولاد خوزستان ساعت 15:45، ورزشگاه يادگار امام (ره) تبريز

داور: تورج حق وردي، کمک‌ها: علي ميرزابيگي و محمد عطايي، داور چهارم: غلامرضا جباري، ناظر: مسعود عنايت

* پرسپوليس - داماش گيلان، ساعت 18، ورزشگاه آزادي

داور: شاهين حاج بابايي، کمک‌ها: رضا سخندان و مهدي الوندي، داور چهارم: حسن اکرمي، ناظر: نويد مظفري

شنبه 92/7/27

نفت تهران - استقلال، ساعت 15:45، ورزشگاه تختي تهران

داور: عليرضا فغاني، کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلي و مصطفي فراهاني، داور چهارم: موعود بنيادي‌فر، ناظر: محمد

سرمربي تيم ملي پينگ پنگ:

تاييديه فکس استعفايم را گرفتم

ابراهيم عليدخت سرمربي تيم ملي در گفت‌وگو با ايسنا، درباره استعفاي خود ، گفت: زماني که شرايط آن گونه که بايد نيست نمي‌توان کار کرد. من روز گذشته ساعت دو و نيم بعد از ظهر استعفاي خود را به فدراسيون فکس کردم و تاييديه آن را از بخش اداري تحويل گرفتم. قرار بود که اختيارات تام داشته باشم. تا مسابقات آسيايي هم هيچ تنشي وجود نداشت و مشکلي نبود، اما بعد از آن حرف و حديث‌ها شروع شد و تورهاي برزيل و مجارستان و ... و انتخابي لغو شد. عليدخت افزود: زماني که اختيارات مي‌دهند نبايد دخالتي داشته باشند و من نمي‌توانم اتفاقاتي که فني نيست را بپذيرم. انتخابي تيم ملي را يک ماه پيش به عقب انداختند و آن زمان گفتم که تبعات دارد و از آن زمان اين تبعات شروع شده است. وي درباره دعوت از جوانان براي اردوي تيم ملي، گفت: اين اردوي تيم ملي نيست، بلکه اردويي براي آماده سازي نوشاد براي حضور در جام جهاني است که نفرات اول جوانان را دعوت کرديم تا با تمرين با نوشاد عالميان انگيزه بگيرند. عليدخت در پاسخ به اين که آيا حضور جوانان مي‌تواند براي نوشاد عالميان حريف تمريني خوبي باشد؟ گفت: حريف تمريني نوشاد عالميان، نيما عالميان و حميدرضا طاهرخاني هستند و به هر حال سطح همين است. وقتي مي گويم که بازيکن خارجي بايد دعوت شود و اين گونه نمي‌شود، ديگر چه بايد بکنم؟ وي درباره خط خوردن ميديا لطف الله نسبي هم گفت: من در جريان نيستم که چرا آنها را کنار گذاشتند، تنها اعلام کردند که نبايد لطف الله نسبي باشد و ما هم قبول کرديم، حتي امير ميرالماسي هم با نظر فدراسيون از ليست خط خورد و به همين دليل وقتي بازيکنان 21 و 27 ساله از تيم ملي کنار گذاشته مي‌شوند نمي‌شود که واحد مالميري را که 29 ساله است را در اردو نگه داشت، به همين دليل مالميري را خودم خط زدم. عليدخت در پاسخ به اين که اگر فدراسيون با استعفاي او موافقت نکند به تيم ملي باز مي‌گردد؟ گفت: با اين شرايط به تيم ملي باز نمي‌گردم، چون شدني نيست. من برگردم که چه کار کنم؟ من براي سفر به تيم ملي نيامده بودم و زماني که مي‌بينم نمي‌توانم کمکي کنم براي چه بمانم؟!

خسرو حيدري:

اوضاع بهتري دارم

خسرو حيدري مدافع ملي‌پوش استقلال در خصوص آخرين وضعيت آسيب‌ديدگي‌ اش گفت: من چند ماه سخت را سپري کردم. بعد از پايان ليگ به رقابت‌هاي مقدماتي جام جهاني رفتيم و بعد از 15-10 روز دوباره تمرين‌ها براي فصل جديد ليگ شروع شد. ليگ قهرمانان آسيا هم که بود و اصلا استراحت نکرديم. همين باعث شد به پايم فشار بيايد و مصدوم شوم. براي بازي مقابل تايلند هم با توجه به اينکه تازه از بند مصدوميت رها شده‌ام نمي‌توانم تيم به ميدان بروم. با اين حال اوضاع بهتري دارم و در اين روزها طبق برنامه‌ريزي کادر فني تمرين کردم. ان‌شاءالله بعد از بازي با تايلند مي‌توانم تمريناتم را شروع کنم.

نايب رئيس فدراسيون ورزش‌هاي زورخانه‌اي و کشتي پهلواني:

مسئولين کمبودهاي ورزش پهلواني‌ را ببينند

محمد خوش‌جان نايب رئيس فدراسيون ورزش‌هاي زورخانه‌اي و کشتي پهلواني در نشست خبري اولين دوره جام جهاني کشتي پهلواني، به برگزاري مسابقات بين‌المللي کشتي پهلواني در 20 سال قبل اشاره کرد و گفت: در آن زمان مردم آن‌قدر استقبال کردند که درهاي سالن هفت تير را از جا کندند و به داخل هجوم آوردند که تا پاي تشک نيز تماشاگر نشسته بود. اين را گفتم تا علاقه‌ي مردم را به کشتي پهلواني بدانيد. اما حالا چند سال است که آنها قهر کرده و رفته‌اند؛ چون در اين سال‌ها چيزي نبوده است اما بايد مردم را آشتي دهيم. کشتي پهلواني سال‌ها به دست فراموشي سپرده شده اما بايد آرام آرام ورزش پهلواني‌مان را به کشورهاي ديگر تحميل کنيم و آن را گسترش دهيم. وي در ادامه خواستار توجه بيشتر به ورزش پهلواني شد و گفت: رشته‌هاي وارداتي همه چيز دارند که خدا را شکر مي‌کنيم اما فدراسيون پهلواني يک مکان يا سالن ندارد که به علاقه‌مندان آموزش دهد و مسابقاتش را برگزار کند. مسوولين اين کمبودها را ببينند.

همچنين در ادامه‌ي اين نشست، جمشيد زارع دبير فدراسيون اظهار کرد: با برگزاري اين مسابقه نگاه‌ها به کشتي پهلواني عوض خواهد شد و با اين اتحاد و همبستگي که بين فدراسيون‌هاي ملي و بين‌المللي وجود دارد اين رشته روز به روز جايگاه خود را بيشتر پيدا خواهد کرد. گسترش کشتي پهلواني نياز به حمايت شما رسانه‌ها دارد که منوط به حمايت اصحاب رسانه به عنوان زبان گوياي ورزش است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي