جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/08/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4568

 ميز خبر 

 معاون وزارت خارجه:

مذاکرات ايران با گروه 1+5 محرمانه نيست

معاون کنسولگري وزارت امور خارجه گفت: مذاکرات ايران با 1+5 خصوصي و محرمانه نيست اما اقتضاي ديپلماتيکي اين است که جزئيات کامل اين مذاکرات به صورت کامل انتشار پيدا نکند.

به گزارش مهر، حسن قشقاوي در ديدار با دانشجويان دانشکده پزشکي دانشگاه فردوسي مشهد اظهارکرد: اقتضاي مذاکرت ديپلماتيک اين است که جزئيات خبرساز نشود چرا که ممکن است برخي از جريان هاي افراطي و دشمنان درجه يک جمهوري اسلامي همچون رژيم صهيونيستي مانع به نتيجه رسيدن اين مذاکرات شوند.

وي با تاکيد بر اينکه براي مثمر ثمر بودن هر چه بيشتر مذاکرات، بايستي طرفين به تعهدات خود در زمينه محرمانه نگهداشتن برخي از بخش‌هاي اين مذاکرات پايبند باشند افزود: تا کنون مذاکرات ايران و1 +5 به صورت کامل در هيچ جايي منتشر نشده و طرفين در اين مذاکرات به تعهدات خود پايبند بودند و سخناني که نخست وزرير رژيم صهيونيستي در زمينه جزئيات اين مذاکرات مطرح مي کنند نشان از بي اطلاعي کامل وي از اين مذاکرات است.

منتقدان به جاي تخريب مواضع نظام پيشنهاد سازنده ارائه دهند

وي با اشاره به مذاکره با آمريکا اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب سخنان صريح و شفافي را در اين زمنيه مطرح کردند و هيچ نيازي به تحليل، توجيه و تفسير توسط هيچ رسانه اي نيست.

قشقاوي ادامه داد: کشور ايران آزاد است و هر فردي مي تواند در زمينه مذاکرات ديپلماتيک ايران پيشنهادات خود را مطرح کند و در اين زمينه عده‌اي نبايد سعي کنند در برابر نص، اجتهاد کنند.

معاون کنسولگري وزارت امور خارجه با تاکيد بر اينکه چارچوب‌ها و خط قرمزها در مذاکرات مشخص است بيان کرد: همه افراد مي‌تواند پيشهادات خود را در زمينه مذاکرات ارائه دهند و بهتر است عده اي منتقد به جاي تخريب نظام و زير سئوال بردن مواضع جمهوري اسلامي به ارائه پيشنهاد بپردازند.

وي با اشاره به اينکه امروز فصل کنار گذاشتن انتقادات و سرمقاله‌نويسي‌هاي تند است افزود: هيچ دليلي براي مطرح کردن نقدهاي مخرب نيست زيرا دوره اين اقدامات گذشته و ما تشنه دريافت پيشنهادهاي سازنده هستيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي