جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/08/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4568

 سوت پايان 

 گفت‌وگو با اسماعيل زاده

افشين اسماعيل‌زاده، کاپيتان سابق تيم ملي جوانان بازيکن 21 ساله‌اي که در مسير جهاني شدن پرسپوليس از اين تيم به صورت قرضي به بيرامار پرتغال پيوست با فارس گفت و گويي کرده است که در زير مي خوانيد:

از آخرين وضعيتت در بيرامار بگو؟

خداراشکر خيلي در تيم جا افتاده‌‌ام و در يک‌ماه‌ونيم اخير 5 بار براي تيم اصلي بيرامار در ليگ دسته اول پرتغال به ميدان رفته‌ام. در جام حذفي هم که به تازگي برگزار شد عملکرد قابل قبولي داشتم و توانستم پس از دروازه‌بان بيرامار، بهترين بازيکن زمين انتخاب شوم.

شرايط تيم چطور است؟

شرايط خوبي داريم. بيرامار از بازيکنان جوان‌ تشکيل شده و علاوه بر من، چند بازيکن خارجي ديگر از کشورهاي روسيه، برزيل و لبنان در تيم بازي مي‌کنند.

در حال حاضر هم در ليگ 22 تيمي ليگ دسته اول پرتغال در حالي که 10 هفته تا نيم فصل باقي مانده است، در رده سيزدهم جدول قرار داريم. البته بايد عنوان کنم که تيم‌هاي دوم تيم‌هاي مطرح پرتغال از جمله پورتو، اسپورتينگ ليسبون و بنفيکا در ليگ دسته اول بازي مي‌کنند که اين تيم‌ها در حال حاضر صدرنشين هستند.

اين تيم‌ها فقط به منظور سرمايه‌گذاري تشکيل شده‌اند و هيچگاه به ليگ برتر پرتغال صعود نخواهند کرد که با اين وضعيت و در صورت صدرنشيني اين تيم‌ها، تيم‌هاي رده چهارم به بعد جدول شانس صعود به ليگ برتر را خواهند داشت.

هنوز گل نزده‌اي؟

خير، اما در بازي اول توانستم يک پاس گل بدهم.

از وضعيت حسين کنعاني، هم‌بازي‌ات چه خبر؟

حسين در حال بازگشت است چون کارت او براي نيم ‌فصل آماده مي‌شد و امکان بازي کردن تا نيم فصل را نداشت در حال تدارک سفر به ايران است.

چقدر شانس صعود داريد؟

همانطور که گفتم تيم جواني داريم. با اين حال اميدمان براي صعود کم نيست. بيشتر بازيکنان ما 20-21 ساله هستند. در اروپا کشور پرتغال به بازيکن‌سازي معروف است، به همين دليل تيم‌ها از بازيکنان جوان بيشماري بهره مي‌برند.

از لحاظ قرارداد چطور؟

قراردادم با پرسپوليس است و پولم را از تيم مي‌گيرم که البته هنوز اين اتفاق نيفتاده است. سردار رويانيان قول داده پول من را بدهد که اميدوارم سرش خلوت شد، يک مقدار به وضعيت من هم رسيدگي کند.

در پرتغال خيلي زحمت مي‌کشم چون فوتبال اروپا بسيار حرفه‌اي و در سطح بالا دنبال مي‌شود و بايد در طي روز چندين بار تمرينات پرفشاري را دنبال مي‌کنيم.

آرزو و هدفت از بازي در اروپا چيست؟

دوست دارم سال آينده در ليگ حرفه‌اي پرتغال بازي کنم، البته هدف اولم اين است که به تيم ملي دعوت شوم، چون ديروز متوجه شدم که گويا کي‌روش نيم‌نگاهي به من هم دارد و فکر کنم من را مي‌شناسد و بازي‌هايم را دنبال مي‌کند.

روز به روز تلاش مي‌کنم و آرزو دارم به تيم ملي دعوت شوم تا خودم را نشان دهم در اروپا هم يکي از هدفگذاري‌هايم حضور در لاليگاي اسپانياست چون عاشق اين ليگ هستم.

تيم فوتبال بانوان استقلال منحل شد

از مدت‌ها پيش بودن يا نبودن استقلال در ليگ برتر فوتبال بانوان مطرح بود و اين تيم با وجود مشکلات مالي در مسابقاتش حضور پيدا کرد اگرچه حاصل اين شرکت تنها دو پيروزي بوده است، اما در نهايت ديروز مسئولان باشگاه با ارسال نامه‌اي به فدراسيون فوتبال انحلال تيم و کناره‌گيري اين باشگاه را از ادامه مسابقات ليگ اعلام کردند.

مشکلات مالي مهم‌ترين دليل کناره‌گيري بانوان استقلال از ادامه مسابقات است.پ اين اتفاق در حالي رخ داده که اين تيم سال گذشته به عنوان چهارمي رسيده بود و بازيکنان ملي‌پوش زيادي هم در اختيار دارد. استقلال تنها تيم پايتخت به شمار مي‌رود و اين انتظار وجود دارد تا هيئت فوتبال تهران حمايتش را از بانوان نشان دهد. اين تيم قرار بود امروز در هفته دهم ليگ مقابل پاس همدان به ميدان برود.

سفر روبين‌کازان به ايران براي برگزاري بازي دوستانه

باشگاه روبين کازان روسيه براي برگزاري اردو در ايران و انجام يک ديدار دوستانه با پرسپوليس قرار است در ماه ژانويه به ايران سفر کند. براي اولين بار است که يک باشگاه اروپايي براي برگزاري اردو به ايران مي‌آيد. بازي دو تيم مي‌تواند براي هواداران و فوتبال‌دوستان جذابيت داشته باشد. ارتباط نزديک علي دايي و برديوف انجام اين مسابقه قطعي تر مي‌کند. به نظر مي‌رسد کليات برگزاري اردوي روبين کازان در ايران قطعي شده و تنها توافقات بر سر جزئيات باقي مانده است تا منجر به امضاي قرارداد نهايي شود.

تمام تلاشمان را مي‌کنيم تا بهترين اردو را برگزار کنيم. باشگاه پرسپوليس و ميلان توافقات اوليه را براي برگزاري اين مسابقه در 7 آذر انجام داده است و طي روزهاي آينده از بين 30 بازيکن پيشکسوت آث ميلان، پرسپوليس 18 بازيکن را انتخاب مي‌کند.

بررسي‌ها در اين مورد انجام مي‌شود. همه افرادي که به پرسپوليس پيشنهاد شده‌اند بازيکنان مطرح و داراي کارنامه بين‌المللي آث ميلان هستند. برخلاف برخي گمانه‌زني‌ها هيچ بازيکني براي تيم ستارگان پرسپوليس انتخاب نشده‌اند.

پرسپوليس اين مسئله را به کميته پيشکسوتان واگذار کرده تا خود اعضاي اين کميته نفرات خود را براي اين مسابقه انتخاب کنند.

حسين قدوسي مدير روابط عمومي پرسپوليس در مورد اين مسابقه گفت: محمد رويانيان منابع مالي اين مسابقه را تامين کرده است. او در کنفرانس مطبوعاتي‌اي که اوايل هفته آينده برگزار مي‌شود چگونگي تامين منابع مالي را مطرح مي‌کند. نمايندگان باشگاه پرسپوليس آماده انجام اين سفر هستند و به بحث صدور رواديد اين مسئله را قطعي مي‌کنند. از نظر ما برگزاري اين بازي قطعي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي