جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/08/21 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4572

 ايران زمين 

 بارش شديد باران و جاري شدن سيل اخير يک ميليارد ريال خسارت به بار آورد

اردبيل – خبرنگار آفرينش

عبدالحسين حسن‌زاده در جريان بازديد از پروژه‌هاي توسعه آبفاي شهري گرمي اظهار داشت: بارش باران شديد در ماه گذشته و جاري شدن سيلاب از دره منتهي به تصفيه‌خانه فاضلاب گرمي، سبب تخريب 33 متر مربع از ديوار حايل و پر شدن گل‌ولاي به لاگن شماره چهار کانال انتقال پساب و محوطه تصفيه‌خانه فاضلاب شده است. وي تصريح کرد: جاري شدن اين سيل عملاً تصفيه‌خانه گرمي را از مدار بهره‌برداري خارج کرده بود. حسن‌زاده خاطرنشان کرد: اين بارش خسارتي بالغ بر يک ميليارد ريال براي سيستم تصفيه‌خانه به بار آورده که در حال حاضر با تلاش همکاران تصفيه‌خانه به‌صورت موقت به مدار بهره‌برداري وارد شده است.اين مسئول اضافه کرد: در صورت عدم تخصيص اعتبار و مرمت و بازسازي، اين آسيب‌ها مشکلات زيست‌محيطي جبران‌ناپذيري به دنبال خواهد داشت.

قلع و قمع ساخت و ساز غيرمجاز در اراضي کشاورزي شهرستان جويبار

ساري-خبرنگارآفرينش

در راستاي مواد 3 و 10 قانون حفظ کاربري اراضي زراعي و باغي از سوي مديريت جهاد کشاورزي شهرستان جويبار برابر دستورالعمل‌هاي صادره و سياستهاي سازماني، افرادي که مبادرت به تغيير کاربري غير مجاز نمودند، پس از معرفي آنان به محاکم قضايي، احکام محکوميت مبني بر قلع و قمع و تخريب بناهاي احداثي غير مجاز صادر گرديده است.

سليمان حاتم نژاد مدير جهاد کشاورزي شهرستان جويبار تصريح نمود: در اين ارتباط با پيگيريهاي بعمل آمده، تعداد 6 فقره پرونده قلع و قمع ساخت و ساز غير مجاز در اراضي کشاورزي از سوي محاکم قضايي صادر که با حضور مسئول اجراي احکام کيفري، نيروي انتظامي و اين مديريت اجراي حکم گرديد.

استاندار کهگيلويه و بويراحمد:

عشاير و روستايي نبايد آرد 40 هزار توماني بخرد

ياسوج- محمد شفيع ربيعي

استاندار کهگيلويه و بويراحمد گفت: عشاير و روستايي نبايد با سهل‌انگاري در نظارت‌ها مجبور باشد آرد گران کيسه‌اي 40 هزار تومان خريداري کند.به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج، نشست شوراي آرد و نان استان کهگيلويه و بويراحمد به رياست استاندار و با حضور همه مسئولان دستگاه‌هاي مرتبط برگزار شد.

اين نشست که درخصوص دو موضوع چگونگي ارائه سهميه گندم به سه کارخانه آرد استان و نحوه چگونگي توزيع آرد در استان بحث و تبادل‌نظر شد، مصوباتي نيز به همراه داشت.سيدموسي خادمي با بيان اين‌که نبايد به هر دليل هر يک از کارخانه‌هاي سه‌گانه آرد در استان تعطيل شوند، اظهار داشت: هدف اين است که بدون بيکار شدن کارگران به درستي موضوع سهميه‌بندي گندم را نيز داشته باشيم.

استاندار کهگيلويه و بويراحمد افزود: اين بحث از گذشته نيز در کشور بوده که براي مثال نياز سالانه آرد کشور 11 ميليون تن و ظرفيت کارخانه‌هاي ما 22 ميليون تن است و اين معضل تنها مربوط به استان کهگيلويه و بويراحمد نيست.

رئيس شوراي آرد و نان استان ادامه داد: بايد به گونه‌اي برنامه‌ريزي کنيم که هيچ کدام از اين سه کارخانه تعطيل نشوند و سهميه‌هاي در نظر گرفته شده به صورت عادلانه باشد.خادمي با بيان اين‌که موضوع توزيع آرد روستاييان و عشاير مقوله‌اي حساس و به نوعي خطرناک است، تصريح کرد: مسئولان توجه داشته باشند همه ما وظيفه داريم که اجازه ندهيم اين دو قشر آرد گران بخرند و به آن‌ها اجحاف شود.

استاندار کهگيلويه و بويراحمد افزود: مسئولان مرتبط بايد ماهانه گزارش دقيقي در اين خصوص ارائه کنند و بازرسي هم به صورت ويژه هر هفته و هر ماه گزارش دهد که آرد چگونه به دست مردم در روستاها و مناطق عشايري مي‌رسد.

وي با هشدار نسبت به اين موضوع که نبايد عشاير و روستايي آرد گران کيسه‌اي 40 هزار تومان بخرند، خاطرنشان کرد: وقتي يک وانت از شهر آرد مصرفي روستايي و عشاير را براي توزيع حمل مي‌کند کرايه آن به حدي است که يارانه در نظر گرفته شده براي آرد روستايي و عشاير را هم به خود اختصاص مي‌دهد و اين‌گونه است که با عدم تدبير، آرد گران به دست اين دو قشر مولد و زحمت‌کش مي‌رسد.خادمي با بيان اين‌که تعاون روستايي ملزم است ضعف‌هاي خود را در اين خصوص برطرف کند، يادآور شد: به دنبال سلب اختيار از تعاون روستايي در توزيع آرد عشاير و روستاييان نيستيم بلکه معتقديم آن‌ها بايد ضعف‌هاي خود را برطرف کنند.

استاندار کهگيلويه و بويراحمد در اين نشست با درخواست توضيح از سوي بازرسي آرد و نان در زمينه کشفيات آرد در استان و چگونگي وارد کردن آن به چرخه مصرف تصريح کرد: اين گونه آردها يا بايد در اختيار عشاير و روستاييان قرار گرفته و يا اين‌که به عنوان مشوق در اختيار واحدهاي موفق خبازي قرار گيرند.

ديدار استاندار اصفهان با مديران سازمان تامين اجتماعي کشور

اصفهان – بهروز راعي

استاندار اصفهان در ديدار جمعي از مديران سازمان تامين اجتماعي کشور با اشاره به اهميت و گستردگي فعاليتهاي سازمان تامين اجتماعي در حمايت از کار و توليد گفت: اين سازمان با پوشش بيمه‌اي و چتر حمايتي خود موجب افزايش و تقويت روحيه توليد و رونق اقتصادي و اجتماعي شده است.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ، سيد رسول زرگر پور افزود: تامين اجتماعي يک سازمان بزرگ خدماتي است که بايد در جهت تقويت و حمايت از آن کوشيد.وي با اعلام رضايت از عملکرد مديران سازمان تامين اجتماعي در استان اصفهان گفت: با توجه به استقرار صنايع بزرگ و وجود کارگاههاي متعدد صنعتي، کشاورزي، خدماتي و صنفي در استان اصفهان، امروز شاهد پوشش حداکثري بيمه‌اي کارگران هستيم.

وي با اشاره به حجم مطالبات اين سازمان از کارگاههاي دولتي و خصوصي استان گفت: استانداري اصفهان از تمام پتانسيل خود جهت وصول مطالبات سازمان تامين اجتماعي استفاده مي‌کند.وي در ادامه با اشاره به اين مهم که در استان اصفهان اقدام به تشکيل شوراي گفت و گوي بخش خصوصي و دولتي کرده ايم گفت: سازمان تامين اجتماعي بايد نقش محوري در حفظ اشتغال موجود و حمايت از کارگران و کارفرمايان داشته باشد.

عبدالرحمن تاج‌الدين معاون حقوقي و پارلماني سازمان تامين اجتماعي در اين ديدار ضمن تبريک انتصاب استاندار اصفهان از سوي دکتر نوربخش مدير عامل سازمان تامين اجتماعي گفت: سازمان تامين اجتماعي به جهت گستردگي خدمات و حمايت هاي قانوني،اثربخشي مهمي در روند ارتقاء فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي جامعه دارد.وي افزود: استان اصفهان به لحاظ اين مهم که يک استان صنعتي بزرگ مي‌باشد، از بيشترين حجم حمايتها از جمله پرداخت مستمريهاي بازنشستگي و از کارافتادگي، بيمه بيکاري و... برخوردار بوده و از طرفي بيشترين حجم بيمه‌شدگان نيز در اين استان مي‌باشند.وي ادامه داد حفظ اشتغال موجود از طريق حمايت از نيروي کار و کارفرمايان از جمله محور فعاليتهاي سازمان مي‌باشد.

دکتر همتي معاون درمان سازمان تامين اجتماعي کشور نيز در اين ديدار به گستردگي خدمات درماني اين سازمان در دو بخش درمان مستقيم در مراکز ملکي سازمان و درمان غيرمستقيم از طريق عقد قرارداد با مراکز غير ملکي در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: ارتقاي کمي و کيفي درمان در دو بخش درمان مستقيم و غيرمستقيم و رضايتمندي بيمه‌شدگان بويژه بازنشستگان از محوريترين فعاليتهاي اين سازمان مي‌باشد.

رضا اميني مشاور مديرعامل و مديرکل امور استانهاي سازمان تامين اجتماعي نيز در اين ديدار با ارائه گزارشي از فعاليتها و دستاوردهاي اين سازمان گفت: ارتباط مستمر و تعامل با شرکاي اجتماعي سازمان موجب تحقق عدالت اجتماعي مي‌شود که مهمترين هدف تشکيل سازمان تامين اجتماعي است.وي افزود: سازمان تامين اجتماعي در اقصي نقاط کشور اقدام به ارائه مطلوب خدمات بيمه اي و درماني به بيمه شدگان نموده است.اميني افزود: اين سازمان با هدف گسترش چتر حمايتي خود اقدام به تحت پوشش قرار دادن حرفه‌هايي مانند کارگران ساختماني، رانندگان، کشاورزان، بسيجيان، خادمين مساجد، قاليبافان و بيمه زنان خانه‌دار نموده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي