جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/09/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4583

 تريبون اقتصادي 

 زمين رايگان شامل اقشار فاقد پس‌انداز مي‌شود

مشاور مالي وزير راه و شهرسازي اعلام کرد: اگر قرار باشد دولت زمين رايگان به مردم بدهد اين طرح فقط شامل اقشار فاقد پس‌انداز مي‌شود و 16 درصدي که طبق مطالعات قبلي توان پس‌انداز ندارند در اين طرح قرار مي‌گيرند.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي وزارت راه و شهرسازي ،حسين عبده تبريزي از به‌روز رساني طرح جامع مسکن خبر داد و گفت: جزييات طرح جامع مسکن به زودي و رسما اعلام مي‌شود.وي افزود: در اين طرح که هم اکنون در حال به روز رساني است از سه نوع مسکن اجتماعي، حمايتي و آزاد سخن گفته شده است.

دست دولت براي پرداخت حقوق و مزاياي کارکنان دولت تا پايان سال باز شد

نمايندگان مجلس جهت تامين نظر شوراي نگهبان با اصلاحاتي بر لايحه اصلاح قانون بودجه 92، دست دولت را براي پرداخت حقوق و مزاياي کارکنان دولت تا پايان سال باز کرد.

به گزارش خبرنگار پارلماني آفرينش ، نمايندگان مجلس در جلسه علني روز گذشته به بررسي ايراد شوراي نگهبان در لايحه اصلاح قانون بودجه سال 92 پرداختند.

مجلس در زمان بررسي اين لايحه تصويب کرده بود که دولت بدون محدوديت اعتبارات هزينه‌اي را جابجا کند تا بتواند کسري اعتبارات دستگاه‌هاي اجرايي براي تامين هزينه‌هاي اجتناب‌ناپذير و پرسنلي و قانوني(حقوق و مزايا) را پرداخت کند. شوراي نگهبان به اين مصوبه مجلس اين ايراد را گرفت که دولت نمي‌تواند بدون محدوديت، اعتبارات را جابجا کند.

سوپ غذايي سبک و راحت

با تاکيد بر علم تغذيه، بايد قبل از صرف ناهار و يا شام يک کاسه سوپ صرف شود. چرا که مصرف سوپ به عنوان پيش غذا باعث اشغال حجمي از معده شده و از پر خوري جلوگيري مي‌کند که همين امر به تعادل وزن و زيبايي پوست کمک شايان توجهي ميکند.

بايد بدانيد سوپ‌هاي سنگين، به‌خصوص آن‌هايي كه حاوي سبزي، پوره و تخم‌مرغ هستند، مي‌توانند به‌عنوان غذاي اصلي تلقي شوند و بهترين راه براي دريافت ويتامين ها در رژيم‌غذايي هستند. تهيه سوپ‌هاي كم چرب نيز گزينه مناسبي براي افرادي است كه مي‌خواهند كنترل بيشتري بر محتواي تغذيه‌اي خود و رژيم غذايي‌شان داشته باشند. استفاده از سوپ‌هاي گياهي هم مي‌تواند براي آن‌هايي كه نگران چربي‌هاي اشباع شده هستند، مناسب باشد.

معمولا وقتي در فصل سرما دچار سرماخوردگي مي‌شويم و گوشه‌اي دراز مي‌کشيم، آرزويمان يک کاسه سوپ داغ است. زيرا سوپ را به‌عنوان علاج سرماخوردگي مي‌شناسيم ولي همانطور که مي‌دانيد تهيه و طبخ سوپ کمي طولانيست و معمولا آرزويمان را فراموش مي‌کنيم.!!!

اين ماده غذايي براي قرن‌ها به‌عنوان ماده‌اي شناخته مي‌شد كه براي كوتاه كردن دوره نقاهت بيماري‌ها مورد استفاده قرار مي‌گرفت و با اين‌كه طي سال‌ها تغييراتي در پخت آن صورت گرفته اما همچنان مانند دارو عمل مي‌كند.

از سويي خوردن سوپ آن هم با شيوه قديمي يا بهتر بگوييم با همان دستور پخت مادر بزرگ حس خوبي را به شما ميدهد و اين امر باعث شده تا هر طعم جديدي را تجربه نکنيد.

شرکت آماده لذيذ، سال‌هاست که با انواع سوپ هاي مغذي و خوشمزه مهمان سفره خانواده‌هاست و اين امکان را براي همگان قراهم آورده است تا هرکسي با هر ذائقه‌اي از سوپ‌هاي آماده اين شرکت همچون سوپ جو، مرغ، سبزيجات، جو و گوجه، جو و قارچ، قارچ و طعم‌هاي متنوع ديگر با همان عطر و طعم سوپ هاي خانگي آن هم فقط در مدت زمان 15 دقيقه استفاده کند. از طرفي قيمت مناسب سوپ‌هاي اليت نيز دليلي ديگر است تا اين محصولات را در سبد کالاي خود قرار دهيد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي