جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/09/06 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4583

 خبر 

 تعيين تکليف 31 قرارداد راکد شهرک‌هاي صنعتي آذربايجان غربي

اروميه – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت شهرک‌هاي صنعتي آذربايجان غربي گفت: 31 قرارداد راکد و واحدهاي مشمول بدهي در شهرک‌هاي صنعتي آذربايجان غربي تعيين تکليف شد.صابر پرنيان اظهار داشت: 25 قرارداد راکد فسخ قطعي و براي شش قرارداد ديگر در اين جلسه رأي اعطاي مهلت صادر شد.رئيس هيئت مديره شرکت شهرک‌هاي صنعتي آذربايجان غربي به تعداد زياد پرونده‌هاي راکد اشاره کرد و يادآور شد: از اين به بعد جلسات هيئت به صورت ماهانه برگزار و تصميمات لازم در اين خصوص اتخاذ خواهد شود.

پرنيان متذکر شد: با کوتاه کردن دست واسطه‌گران از شهرک‌ها و نواحي صنعتي و واگذاري زمين به سرمايه‌گذاران واقعي شاهد رونق اقتصادي، ايجاد اشتغال پايدار و توليد ثروت در آذربايجان غربي خواهيم بود.

پيشرفت 78 درصدي مجتمع پتروشيمي مهاباد

اروميه – خبرنگار آفرينش

فرماندار مهاباد گفت: پروژه مجتمع پتروشيمي مهاباد پيشرفت فيزيکي 78 درصدي دارد.

خضر کاک درويش اظهار داشت: سه پروژه مهر ماندگار در مهاباد وجود دارد که شاخص‌ترين آن‌ها مجتمع پتروشيمي است که از سال 1381 شروع و با پيشرفت فيزيکي 78 درصد و با اعتبار 850 ميليارد تومان در حال اجرا است. وي افزود: مسکن مهر اين شهر نيز از سال 1386 شروع و با پيشرفت فيزيکي 72 درصد و با اعتبار بيش از 52 ميليارد تومان همراه است. کاک درويش اعلام کرد: مساکن مهر محله ميرآباد به علت وجود معارض متوقف شده که راي مربوطه صادر و در حال طي مراحل اجراي حکم در مراجع ذي‌ربط است. کاک درويش افزود: پروژه راه‌آهن مهاباد به مياندوآب نيز از پروژه‌هاي مهر ماندگار اين شهرستان بود که با پيشرفت فيزيکي 100 درصد و اعتبار کل 5/36 ميليارد تومان به بهره‌برداري رسيده است.

400 ناشر با بيش از 2 ميليون جلد کتاب در نمايشگاه همدان حضور دارند

همدان - مجيد ملکيان

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي همدان از حضور 400 ناشر برگزيده کشور در 191 غرفه با 32 هزار عنوان و 2.5 ميليون جلد کتاب در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي همدان خبر داد.

خسرو بيات در آئين گشايش هشتمين نمايشگاه سراسري کتاب همدان با بيان اينکه کتاب در حيات اجتماعي اثرگذار بوده و روح جامعه با اين مهم بارور مي‌شود، افزود: ميراث فرهنگي و تمدن اسلامي همواره مملو از کتاب‌هاي زيادي است و همت اولياي دين اسلام بر اين بود که انسان را به سوي روشنايي هدايت سازند.

وي تصريح کرد: ارزيابي امکانات موجود فرهنگي مبين اين موضوع است که کتاب مي‌تواند براي بهينه‌سازي فضاي فرهنگي جامعه مد نظر قرار گيرد.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي همدان باتأکيد بر اهداف برپايي نمايشگاه کتاب گفت: اين نمايشگاه با هدف ترويج فرهنگ کتاب و کتابخواني و اطلاع‌رساني به مردم از جديدترين کتاب‌هاي منتشر شده، برگزار شده است.

وي يادآور شد: به منظور بازدهي و اثرگذاري اين رخداد فرهنگي عظيم، از ماه‌هاي قبل هماهنگي‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي لازم انجام شد و به لحاظ بهره‌مندي مراکز آموزشي و آموزش و پرورش از اين رويداد فرهنگي زمان آن بسيار مطلوب است.

وي خاطرنشان کرد: اين نمايشگاه با حضور 400 ناشر برگزيده کشور در 191 غرفه با 32 هزار عنوان کتاب و 2.5 ميليون جلد کتاب به مدت 6 روز در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي همدان برگزار مي‌شود.

کارشناس تغذيه بهداشت و درمان دماوند:

خطر چاقي جدي است

دماوند - خبرنگارآفرينش

کارشناس تغذيه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند گفت: ورزش و فعاليت بدني، تغيير عادتها و رفتارهاي تغذيه اي نامناسب و محدود کردن مصرف غذاهاي پرکالري، سه عامل مؤثر در موفقيت يک برنامه کاهش وزن است.مريم بهشتي در گفت وگو با آفرينش اظهارکرد: بطور کلي افزايش ميزان چربي بدن به صورت موضعي يا عمومي را چاقي مي نامند.

وي گفت: در سالهاي گذشته شيوع چاقي به طور قابل توجهي در جامعه افزايش يافته است، به طوري که مطابق آمارهاي موجود بيش از 50 درصد زنان و مردان 40 تا 69 ساله کشور به اضافه وزن و چاقي مبتلا هستند.بهشتي افزود: چاقي شکلي از سوء تغذيه ناشي از پرخوري است که نه فقط نشانه سلامتي نيست، بلکه نشاندهنده تغذيه نامناسب است.وي بيان کرد: اندازه گيري شاخص توده بدن (BMI) يکي از ساده ترين راه هاي تعيين و تشخيص اضافه وزن و چاقي است که در آن وضعيت بدن از نظر جسماني با حالت استاندارد مقايسه مي‌شود.

کارشناس تغذيه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند ادامه داد: بر اساس اين شاخص، افراد به چهار گروه لاغر، در محدوده وزن طبيعي، داراي اضافه وزن و چاق طبقه بندي مي شوند.وي اندازه گيري دور کمر را ديگر شيوه تعيين چاقي برشمرد و گفت: در زنان اندازه دور کمر 88 سانتي متر يا بيشتر و در مردان 102 سانتي متر يا بيشتر نشانه چاقي است.بهشتي يادآور شد: در صورتي که وزن بدن 10 تا 19 درصد بالاتر از مقدار ايده آل براي قد و سن باشد، اضافه وزن و در صورتي که وزن 20 درصد يا بيشتر بالاتر از مقدار ايده آل باشد، چاقي اطلاق مي‌شود و اين دو مقوله با هم متفاوتند.

پرخوري مهمترين علت چاقي است

وي تصريح کرد: پرخوري و زياده روي در مصرف غذا مهمترين علت چاقي است و علاوه بر آن بي‌تحرکي، عوامل ارثي، علل عصبي و هورموني، عادات غذايي نامناسب مانند مصرف بي‌رويه نوشابه‌هاي گازدار، آب ميوه‌هاي صنعتي، غذاهاي سرخ شده و غذاهاي آماده (فست فودها) ساير دلايل چاقي محسوب مي شوند.

مديرکل راه و شهرسازي استان اصفهان:

کيفيت ساخت مسکن مهر استان اصفهان قابل قبول بوده است

اصفهان - راعي

مديرکل راه و شهرسازي استان اصفهان گفت: براساس بازديد و گزارش کارشناسي تيم‌هاي بازرسي نظام مهندسي کيفيت ساخت مسکن مهر استان اصفهان قابل قبول بوده است.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، شصت و هفتمين جلسه شوراي مسکن استان اصفهان به رياست دکتر زرگرپور استاندار اصفهان و با حضور کليه مديران دستگاههاي اجرايي ذيربط در محل سالن جلسات استانداري اصفهان تشکيل شد.در اين جلسه استاندار اصفهان ضمن تقدير و تشکر از دستگاههاي خدمات‌رسان به پروژه‌هاي مسکن مهر به ويژه راه و شهرسازي استان گفت: در دولت تدبير و اميد مسکن مهر به مسکن اجتماعي تبديل شده است. وي به مشکلات موجود خدمات زيربنايي مسکن مهر اشاره کرد و اظهار داشت: دستگاهها با جديت نسبت به تعهدات خود اقدام و در رفع هر چه سريعتر مشکلات و موانع سر راه مسکن در جهت رفاه مردم تلاش نمايند.

مهندس محمود محمودزاده قائم مقام وزير و مديرکل راه و شهرسازي استان اصفهان نيز در اين جلسه با ارائه گزارشي از روند ساخت پروژه‌هاي مسکن مهر استان گفت: 216 هزار واحد مسکن مهر در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر، زير 25 هزار نفر، شهرهاي جديد، مسکن روستايي و بافت فرسوده سهم استان اصفهان بوده است که از اين تعداد 130 هزار واحد آن تحويل و 34 هزار واحد آماده تحويل به متقاضيان است.

وي با اشاره به پيشرفت 75 درصدي پروژه مسکن مهر استان ادامه داد: براساس بازديد و گزارش کارشناسي تيم‌هاي بازرسي نظام مهندسي کيفيت ساخت مسکن مهر استان اصفهان قابل قبول بوده است.مهندس محمودزاده ساخت مسکن مهر را در سه بخش: تعاوني‌ها، انبوه‌سازان و خودمالکين ذکر کرد و اظهار داشت: تاکنون 5هزار ميليارد تومان تسهيلات به متقاضيان پرداخت شده است. وي با در نظر گرفتن 5 هزار ميليارد تومان آورده متقاضيان ارزش اقتصادي پروژه‌هاي مسکن مهر استان اصفهان را 10 هزار ميليارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: پروژه مسکن مهر استان تاکنون430 هزار شغل مستقيم ايجاد کرده است.

وي عمده مشکلات مسکن مهر را در استان تاسيسات زيربنايي و بيمه و ماليات دانست و تلاش در رفع آن را خواستار شد. گفتني است در اين جلسه هريک از مديران کل دستگاههاي اجرايي در خصوص مشکلات و موانع سر راه مسکن استان و در جهت حل آن به بحث و بررسي پرداختند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي