جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/09/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4585

 خبرها از عالم علم 

 با " آدامس" گوشتان را باز کنيد!

شايد شما هم "گرفتگي گوش" را تجربه کرده باشيد مشکل بيشتر از آنکه خطرناک باشد کلافه‌کننده است و مي‌تواند منجر به بروز مشکلاتي شود.به گزارش خبرنگار کلينيک باشگاه خبرنگاران؛ هميشه دلايل متفاوتي براي گرفتگي گوش مطرح مي‌شود که از مهمترين آنها مي‌توان به "سرماخوردگي" و "مسافرت با هواپيما" اشاره کرد.گفتني است اگر دچار اين مشکل شديد "آدامس" بجويد چراکه به گفته متخصصان اگر گرفتگي گوش ناشي از "عفونت" نباشد آدامس جويدن باعث وارد شدن هوا به گوش‌ها شده و گرفتگي را بر طرف مي‌کند.

گفتني است آدامس جويدن يک درمان موقتي است و براي درمان اصلي و سازنده گوش‌ها حتما بايد به يک متخصص مراجعه کرد.

موهاي خود را در "هواي آلوده" رنگ نکنيد!

بررسي هاي جديد دانشمندان نشان مي دهد "رنگ کردن موها" در هواي آلوده باعث از بين رفتن موها و ريزش آنها مي شود.به گزارش خبرنگار کلينيک باشگاه خبرنگاران؛ در روزهايي که هوا آلوده است و "سازمان هواشناسي" هوايي آلوده و هشدار دهنده را اعلام مي کند پوست و مو به طور کلي آسيب پذير شده و هاله اي از "گرد و غبار" بر روي پوست و مو مي نشيند.

بررسي ها نشان مي دهند، رنگ مو به دليل ساختار شيميايي که دارد قادر است تمام "ميکروب هاي محيط" اطراف را به خود جذب کند و با آنها ساختار شيميايي خطرناک و مضري مي سازد که براي مو بسيار آسيب پذير است.

مکمل‌هاي ويتاميني بدنتان را گول مي‌زنند

پزشکان دريافتند که مصرف مکمل‌هاي ويتاميني باعث ايجاد نوعي بي‌اشتهايي کاذب مي شود که در دراز مدت باعث ضعيف شدن سيستم ايمني بدن و بيماري در افراد مي‌شود.

به گزارش خبرنگار کلينيک باشگاه خبرنگاران؛ براساس جديدترين پژوهش‌هاي انجام شده افرادي که به طور مداوم از قرص ها و مکمل‌هاي ويتاميني استفاده مي‌کنند در معرض آسيب ديدگي‌هاي بيشتر در حوزه سلامتي هستند.

گفتني است اين افراد به دليل مصرف اين نوع مکمل‌هاي غذايي و تبليغات رنگارنگ موجود بر روي بسته‌هاي آن شامل وجود انواع ويتامين‌هاي مورد نياز بدن از خوردن مواد غذايي سالم و طبيعي دوري مي‌کنند و در عوض انواع مواد غذايي پرکالري، قندي و مملو از چربي را در رژيم غذايي خود قرار مي‌دهند. بررسي‌ها نشان مي‌دهند خوردن مکمل‌هاي ويتاميني باعث مي‌شود افراد تمايل کمتري به خوردن مواد غذايي سالم پيدا کنند و در درازمدت دچار احساس ضعف و بيماري مي‌شوند.

اين افراد معمولا در طول روز دچار احساس خستگي و بي‌حوصلگي هستند زيرا مواد غذايي کاملي نمي‌خورند. در نهايت مصرف بي‌رويه و بدون تجويز پزشک معالج باعث ضعيف‌شدن سيستم ايمني بدن مي‌شود که حتي ورزش کردن نيز نمي‌تواند آن را تقويت نمود. پزشکان توصيه مي‌کنند افراد در کنار خوردن ويتامين‌ها و مکمل‌هاي ويتاميني تحت نظر پزشک معالج مواد غذايي سالم و طبيعي را حتما در برنامه غذايي خود قرار دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي