جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/09/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4585

 در صورت رعايت استانداردهاي وزارت نفت؛
 نمايشگاه نفت بوشهر در تقويم وزارت نفت قرار خواهد گرفت 

 بوشهر – خبرنگار آفرينش

اکبر نعمت اللهي مشاور وزير و مديرکل روابط عمومي وزارت نفت در سفر به بوشهر و بازديد از نمايشگاه نفت، گاز و پتروشيمي گفت: سياست وزارت نفت تعامل با رسانه هاست و در اين راستا براي بهبود اين تعامل برنامه هاي خوبي داريم. وي گفت: وزارت نفت و شرکت ها و مراکز زير مجموعه نفت فصل جديدي از تعامل با رسانه ها را آغاز کرده اند، و اميدواريم اين تعامل را تقويت کنيم. نعمت اللهي در پاسخ به سؤال يکي از خبرنگاران مبني بر اينکه برخي از شرکت هاي مستقر در اين استان هيچگونه تعامل و همکاري با رسانه هاي مکتوب سراسري و محلي نداشته و فقط با تعدادي از اين مطبوعات در ارتباطند، افزود: ما از همکاري و تعامل با همه مطبوعات استقبال مي کنيم و شرکت هاي نفتي مؤظف به همکاري و تعامل با همه رسانه‌ها در بخش خبري و بازرگاني هستند.

مديرکل روابط عمومي وزارت نفت که براي حضور در اختتاميه پنجمين نمايشگاه نفت، گاز و پتروشيمي بوشهر، به اين شهر سفر کرده بود، در خصوص نمايشگاه بوشهر گفت: در صورت رعايت استاندارد هاي مورد نظر وزارت نفت در برپايي نمايشگاه هاي نفت، گاز و پتروشيمي، نمايشگاه نفت بوشهر در تقويم وزارت نفت قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار ما از بوشهر،اکبر نعمت اللهي در حاشيه اختتاميه نمايشگاه نفت، گاز و پتروشيمي در بوشهر در جمع خبرنگاران با بيان اينکه نمايشگاه نفت بوشهر بايد در منطقه توسعه پيدا کند، گفت: با توجه به شرايط ويژه جهاني و نياز روز افزون به انرژي و از طرف ديگر وجود پروژه‌هاي متعدد و اساسي در مناطق ويژه پارس جنوبي و شمالي در اين استان،نمايشگاه نفت، گاز و پتروشيمي بوشهر مي تواند به يکي از مهمترين نمايشگاه هاي ايران و منطقه تبديل شود.

نعمت اللهي با بيان اينکه نظرما نگهداري و برگزاري نمايشگاه در بوشهر است، افزود: بايد شرکت‌هاي نفتي حضور بيشتر و بهتري در اين نمايشگاه ها داشته باشند، تا مردم و بخش خصوصي نيز نگاهشان بهتر شده و با آمدن به نمايشگاه با شرکت‌هاي نفتي بيشتر آشنا شوند. وي با بيان اينکه اين نمايشگاه بايد هر سال بهتر از سال هاي گذشته برگزار شود، افزود: بايد در شکل و عرضه نمايشگاه بيشتر کار کرد، و نمايشگاه نفت ديدني و باکيفيت، و عرضه محصولات شرکت‌ها قوي‌تر و منسجم‌تر شود.

مشاور وزير نفت اظهار داشت: بوشهر بايد به عنوان نمايشگاه اصلي نفت ديده شود، چرا که يکي از استان‌هاي پر اهميت کشور در زمينه نفت، گاز و پتروشيمي است و در تمامي مناطق و جهان نگاه ويژه‌اي به اين موضوع دارند.

مديرکل روابط عمومي وزارت نفت گفت: چند سالي است که اکثر استان هايي که ذخيره نفتي بسيار کمي هم دارند، اقدام به برگزاري نمايشگاه نفت مي کنند، که خيلي هم از کيفيت عمومي برخوردار نيستند.وي گفت: بايد از برگزاري نمايشگاه‌‎هاي متفرقه جلوگيري کرده و توصيه شود که در اين زمينه نمايشگاه برگزار نکنند، چرا که ما اگر دو نمايشگاه قوي در اين زمينه داشته باشيم کفايت مي‌کند.

نعمت اللهي افزود: بايد دو نمايشگاه برتر در زمينه نفت، گاز و پتروشيمي داشته باشيم که يکي از آنها تهران است و ديگري شهرهاي جنوبي کشور را شامل مي‌شود که مد نظر ما اهواز و بوشهر است، چرا که ذخائر نفت و انرژي در اين استان‌ها وجود دارد و بايد تقويت شوند.مديرکل روابط عمومي وزارت نفت ادامه داد: نمايشگاه نفت بايد استاندارد بوده و اگر هم کوچک باشد بايد کلاس خاص نفتي خود را رعايت کند و از بهترين امکانات براي اين نمايشگاه استفاده کنيم تا به بهترين نحو برگزار شود.

نعمت اللهي اظهار داشت: دبيرخانه نمايشگاه‌ها بايد بيشتر فعال شود و با يکديگر هماهنگي داشته و همکاري مورد نظر را به سرانجام برسانند.وي افزود: خيلي به فکر اين نباشيد که شرکت‌هاي دولتي به نمايشگاه بيايند چرا که دولتي‌ها خود صاحب اين نمايشگاه‌ها بوده و بايد حمايت کنيم تا بخش خصوصي حضور چشمگير داشته، و تعاملي خوب با يکديگر داشته باشند.مديرکل روابط عمومي وزارت نفت در پايان اظهار اميدواري کرد: انشالله استانداردهاي لازم را بررسي مي کنيم تا نمايشگاه نفت بوشهر نيز در تقويم وزارت نفت کشور در دستور کار قرار گيرد و از اين نمايشگاه بعد از تهران حمايت ويژه اي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي