جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/09/12 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4588

 مانور زلزله در اسلامشهر برگزار شد 

 اسلامشهر – محمدرضا عباسي

مانور زلزله در مدرسه راهنمايي دخترانه شهيد اورکي اسلامشهر، با حضور ارگانهاي امدادي و خدماتي، فرماندار و مسئولين آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر، برگزار گرديد. در اين مانور دانش آموزان و معلمان و ساير پرسنل آموزشگاه، آموخته‌هاي خود را در زمينه مقابله با بحران و حوادث بويژه وقوع زلزله، از قبيل پناهگيري، مصدوم‌يابي، آواربرداري، حمل مصدوم و... را تمرين کردند. امدادگران جمعيت هلال احمر نيز بعداز وقوع زلزله فرضي در محل حاضر شدند و با توجه به اولويتهاي امدادرساني عمليات امدادرساني و حمل مصدومان به نقاط امن و ترياژ مصدومان را انجام دادند.

نيروهاي آتش‌نشاني و اکيپ حوادث شرکت گازو امدادگران مرکز اوژانس هم در محل وقوع حادثه حاضر شده و بنا بر وظايف کاري خودشان، عمليات امدادرساني را به خوبي تمرين کرده و مهارتهاي خود را به نمايش گذاشتند.

محمود قنبرزاده مدير آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر، در حاشيه اين مانور طي گفتگويي با خبرنگاران، اظهار داشت: مانور زلزله در مدارس شهرستان اسلامشهر، امروز همزمان با سراسر کشور با مشارکت نهادهاي امدادي و خدماتي برگزار مي‌شود.

وي افزود: برگزاري اين قبيل برنامه ها باعث مي‌شود تا دانش آموزان که بخش عظيمي از جامعه ما را تشکيل مي‌دهند، آمادگي خود را جهت مقابله با مواقع بحراني وحوادث غيرمترقبه، تمرين کنند و نقاط ضعف و قوت خود را ارزيابي کنند. قنبرزاده بيان داشت:موارد امدادي و راههاي مقابله با حوادث در مواقع وقوع حوادث از جمله زلزله، سقوط از ارتفاع،سيل و آتش‌سوزي و... توسط واحد هلال احمر آموزش وپرورش با همکاري کارشناسان و امدادگران جمعيت هلال احمر در طي ايام سال به دانش‌آموزان، آموزش داده مي‌شود.

اين مقام مسئول تصريح کرد: برگزار اين قبيل مانورها، به منظور ارزيابي و امتحان نمودن دانش‌آموزان و ارگانها و نهادهاي مختلف و همچنين به وجود آمدن يک وحدت و هماهنگي بين نيروهاي امدادي و خدماتي و... است.

وي اذعان داشت:آموزش نکات ايمني و راههاي مقابله با بحرانها و حوادث به دانش‌آموزان باعث مي‌شود تا با رعايت نکات ايمني در مدارس و حتي در خانواده‌ها، ازميزان تلفات و خسارت ناشي از وقوع حوادث کاسته شود.

قنبرزاده خاطرنشان کرد: تمامي دانش‌آموزان اسلامشهري در پايه‌ها و مقاطع مختلف مورد آموزش امدادو کمکهاي اوليه و امداد و نجات قرار گرفته و امروز دانش آموزان اسلامشهري، با برگزاري مانور در مدارس خود، علاوه بر انجام تمرين آموخته هاي خود را به معرض نمايش و محک قرار مي‌دهند.

قابل ذکر است که پانزدهمين مانور سراسري زلزله و ايمني در مدارس سراسر کشور، توسط وزارت آموزش و پرورش با همکاري سازمانهاي امدادي ازجمله جمعيت هلال احمر، اوژانس، آتش‌نشاني، شرکتهاي خدماتي از جمله گاز، برق، آب و فاضلاب و... برگزار شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي