جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/09/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4595

 در استان 

 مردم و كوهگشت‌هاي خانوادگي در كاشان

کاشان - سيد حسين صدري

پياده‌روي4 كيلومتري، برنامه سازمان رفاهي تفريحي شهرداري كاشان در هفتاد و دومين كوهگشت خانواده‌هاي كاشاني در يك روز باراني اما هوايي بهاري، در نيمه آذرماه برگزار شد.

استقبال خانواده‌هاي كاشاني از اين كوهگشت آن هم در شرايط نامساعد جوي تحسين برانگيز بود و از همه مهمتر حضور بانوان بود كه نشان داد اين قشر از جامعه تا چه ميزان به نشاط، تحرك و سلامت خود بيشتر از آقايان اهميت قائل هستند.

حضور سه دستگاه اتوبوس بانوان با بيش از ظرفيت و يك دستگاه اتوبوس آقايان در اين كوهگشت از جمله نكاتي بود که مي‌تواند تأمل بيشتري براي برنامه‌ريزان امور ورزش و تفريحات سالم سازمان رفاهي تفريحي شهرداري كاشان را در پي داشته باشد.

يكي از جوانهاي كاشاني كه به همراه دوستان خود در كوهگشت خانوادگي شركت كرده بودند تاكيد داشت كه در گزارش خود هفتاد و دومين كوهگشت خانواده‌هاي كاشاني عنوان كنم كه آنهايي كه از ترس باران خانه را به چنين محيط پاك و با نشاطي ترجيح دادند به شدت متضرر شدند.

وي افزود: باران لطيف، هواي مناسب و پاك كه ذره اي از آن در شهر وجود ندارد، زيارت دو امامزاده در يك روز، تحرك و شادابي بهترين تفريحي است كه فقط كساني كه قدري همت داشتند از آن بهره‌مند شدند.

يكي از دوستان اين همشهري كاشاني نيز گفت: همه چيز عالي بود از زيارت امامزادگان گرفته تا پياده‌روي و باران و قبر سهراب.

محمد خاكسار مدير عامل سابق سازمان رفاهي تفريحي و رئيس هيات دوچرخه‌سواري كاشان گفت: با وجود شرايط جوي نامناسب استقبال مردم از كوهگشت خانوادگي نشاندهنده علاقه عميق به ورزشهاي همگاني و برنامه‌هاي تفريحي ورزشي است.

وي افزود: مسئولين مربوطه بايد تمام تلاش و کوشش خود را در جهت توسعه اين گونه ورزشها كه با سلامت روحي و رواني مردم در ارتباط است و مي‌تواند نشاط جامعه را به دنبال داشته باشد تلاش كنند.

خاكسار حضور مردم در يك روز باراني براي شركت در كوهگشت خانوادگي را نشاندهنده اعتقادات عميق مردم به تفريحات سالم همراه با معنويت دانست و گفت: وقتي اعلام مي‌شود كوهگشت خانوادگي در مسير دو زيارتگاه است علاقه مذهبي مردم به علاوه نياز آنان به تفريح و ورزش عمومي و تركيب آ نها با يكديگر باعث مي‌شود تا با وجود شرايط جوي نامناسب جوي از اين مراسم استقبال كنند.

به گفته وي برگزاري برنامه هاي كوهگشت خانوادگي در سالهاي گذشته باعث شده است تا ورزش كوهنوردي به عنوان يك فرهنگ براي كاشاني شده و روزهاي جمعه را خودجوش به كوهنوردي در ارتفاعات كاشان بپردازند.

خاكسار برگزاري هفتگي كوهگشت خانوادگي با مشاركتهاي مردمي و خيرين براي تأمين بخشي از هزينه‌ها را نياز امروز جامعه شهري كاشان دانست و گفت: اگر ساز و كاري براي مشاركت مردمي و استفاده بيشتر از خيرين فراهم شود و كوهگشت هفتگي برگزار شود در سلامت و نشاط جامعه موثرتر خواهد بود.

مهدي نادعلي مدير عامل سازمان رفاهي تفريحي شهرداري كاشان نيز اجراي برنامه‌هاي كوهگشت زيارتي را يكي از برنامه‌هاي اين سازمان اعلام كرد و گفت: استفاده از ورزش همگاني براي سلامتي و نشاط اجتماعي و بهره‌مندي از آثار و بركات معنوي امامزادگان و معرفي امامزادگان گمنام منطقه به مردم در دستور كار سازمان قرارگرفته است.

سجاد مظفري تبار مدير اداره ورزش و تفريحان سازمان رفاهي تفريحي شهرداري كاشان نيز استقبال شهروندان كاشاني در شرايط جوي نامناسب از هفتاد و دويمن كوهگشت خانوادگي را غير قابل تصور دانست و افزود: استقبال مردم از كوهگشتهاي سازمان نشاندهنده موفقيت سازمان در برنامه‌هاي توسعه ورزش همگاني در جامعه و اعتماد مردم به سازمان رفاهي تفريحي هفتاد و دومين كوهگشت خانواده‌هاي كاشاني شهرداري كاشان است .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي