جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/10/04 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4606

 ميز خبر 

لاريجاني ميلاد حضرت عيسي مسيح (ع) را به رييسان مجالس کشورهاتبريک گفت

رييس مجلس شوراي اسلامي در پيامي با تبريک سالروز تولد حضرت عيسي بن مريم (ع) به روساي مجالس کشورهاي مسيحي، ابراز اميدواري کرد سال جديد براي مردم جهان، سالي همراه با امنيت، پيشرفت و تحقق آرمان هاي انساني - الهي باشد.

به گزارش ايرنا از مجلس شوراي اسلامي، در پيام تبريک علي لاريجاني به همتايان خود در مجالس کشورهاي جهان آمده است: فرا رسيدن سالگرد تولد عيسي بن مريم عليه السلام پيامبر بزرگ الهي، منادي يکتاپرستي، پرهيزگاري و فضايل انساني و آغاز سال جديد ميلادي را به جنابعالي صميمانه تبريک گويم.

توصيه آيت‌الله جنتي به کارکنان شوراي نگهبان

دبير شوراي نگهبان گفت: ممکن است برخي در موقعيت‌هاي شغلي کساني که با شوراي نگهبان همکاري مي‌کنند، مشکلاتي ايجاد کنند اما بايد مشکلات را تحمل کرد زيرا همکاري با اين نهاد، ارزشمند است.

به گزارش آفرينش به نقل از اداره کل روابط عمومي شوراي نگهبان، آيت الله جنتي در جمع تعدادي از سرپرستان دفاتر نظارت و بازرسي انتخابات شهرستانها، با گراميداشت اربعين سالار شهيدان گفت: بايد همواره در فکر عاقبت کار خود و توشه آخرت باشيم.دبير شوراي نگهبان با اشاره به اهميت اين نهاد گفت: شوراي نگهبان يک وضعيت فوق العاده اي دارد؛ هم از نظر ترکيب اعضاء که فقهاي آن منصوب رهبري بوده و حقوقدانان آن نيز با پيشنهاد قوه قضائيه و توسط مجلس شوراي اسلامي انتخاب مي شوند و هم از نظر مأموريت، که بايد مواظب باشد قانوني در کشور تصويب نشود که ذره‌اي با اسلام و قانون اساسي به عنوان پيمان ملي، مغايرت داشته باشد. جايگاه شوراي نگهبان، نظيري ندارد.

رونمايي از سند هويتي شهداي هسته‌اي

علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي از سند هويتي شهداي هسته اي کشورمان رونمايي کرد.به گزارش مهر، مراسم روز ملي ثبت احوال با حضور علي لاريجاني، رئيس مجلس شوراي اسلامي و عبدالرضا رحماني فضلي، وزير کشور در سالن همايش‌هاي پيامبر اعظم (ص) وزارت کشور برگزار شد.

بيمارستان تخصصي هسته اي در کشور ساخته مي شود

رئيس سازمان انرژي اتمي کشورمان از ساخت يک بيمارستان تخصصي هسته اي با همکاري يک بانک خصوصي خبر داد و گفت: اين بيمارستان شامل همه بخش هاي پزشکي مي شود و در زمان فوريت هاي هسته اي کارايي دارد. هزينه بيمارستان هزار ميليارد تومان است که قرار است به صورت مشترک از سوي سازمان انرژي اتمي و بانک پاسارگاد ساخته شود.

به گزارش مهر، علي اکبر صالحي رئيس سازمان انرژي اتمي کشورمان ضمن بازديد از بيمارستان شهداي تجريش و گفتگو با روساي دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي گفت: با اعتقاد و ايماني که به موضوع بهداشت و درمان داريم آمادگي داريم که در چارچوب امکانات براي دستيابي بيمارستان به تجهيزات کمک کنيم.

عده‌اي درپي رشوه گيري از زنجاني هستند

سخنگوي كميسيون اصل نود مجلس با بيان اينكه برخي به دنبال باج گرفتن از بابك زنجاني بوده و وي را تهديد كرده اند، گفت: اين كميسيون به زنجاني هشدار داده است كه حق ندارد به كسي در خصوص پرونده اش باج يا رشوه بدهد.

مصطفي افضلي فرد سخنگوي کميسيون اصل نود مجلس در گفتگو با اظهار كرد: برخي افراد در تماس با بابک زنجاني او را تهديد کرده اند تا از وي رشوه دريافت کنند.

مصباحي مقدم رييس کميسيون تلفيق شد

اعضاي هيات رييسه کميسيون تلفيق لايحه بودجه 93 در اولين جلسه اين کميسيون انتخاب شدند.محمدرضا تابش در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: در جلسه ظهر امروز غلامرضا مصباحي مقدم به عنوان رييس و غلامرضا تاجگردون و الياس نادران به عنوان نواب رييس اول ودوم کميسيون لايحه بودجه انتخاب شدند.

زمان حضور جک استراو در ايران مشخص مي‌شود

رييس گروه دوستي پارلماني ايران و انگليس گفت که در جلسه اي با حبيب‌الله زاده، کاردار ايران در انگليس در مورد زمان سفر جک استراو و گروه پارلماني انگليس به ايران تصميم‌گيري مي‌شود.

عباسعلي منصوري آراني در گفت‌وگو باايسنا، اظهار کرد: حبيب الله‌زاده به تازگي از انگليس به ايران آمدند که ممکن است گروه پارلماني انگليس و ايران پيشنهاداتي در مورد تاريخ سفرشان به ايران به ايشان داده باشند که اين موضوع در جلسه مورد بحث قرار مي‌گيرد.

عامل انفجار حزب جمهوري اسلامي در آلمان رويت شده اند

يک مقام آگاه گفت: مسعود کشميري عامل انفجار نخست وزيري ومحمدرضا کلاهي صمدي عامل انفجار حزب جمهوري اسلامي در آلمان رويت شده اند.

وي که خواست نامش فاش نشود، در گفت و گوبا ايرنا، گفت: نامبردگان که از اعضا و هواداران فعال گروهک تروريستي منافقين و خط نفوذ فرقه رجوي در نهادهاي حياتي، حساس و مهم جمهوري اسلامي بودند، هنگام خوردن غذا در رستوراني در شهر کلن و هنگام رانندگي در شهر هامبورگ آلمان مشاهده شده اند.

وي گفت: مسعود کشميري عامل انفجار نخست وزيري در هشتم شهريور 1360 و از عوامل نفوذي فرقه رجوي و همچنين جانشين دبير وقت شوراي عالي امنيت ملي جمهوري اسلامي ايران و همسرمينو دلنوازاز اعضاي فعال منافقين بود که با جاسازي بمب در کيف همراه خود و خروج از محل جلسه نخست وزيري باعث شهادت شهيدان محمد علي رجائي و محمد جواد باهنر رييس جمهور و نخست وزير جمهوري اسلامي ايران شد.

اين مقام آگاه توضيح داد: همچنين محمدرضا کلاهي صمدي نيز که بعد از پيروزي انقلاب اسلامي ابتدا در انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علم و صنعت و پس از مدتي با خط دهي گروهک منافقين وارد کميته انقلاب اسلامي و حزب جمهوري اسلامي شد، عامل انفجار حزب جمهوري اسلامي در روز هفتم تير ماه سال1360 مي باشد که اين انفجار منجر به شهادت آيت الله سيدمحمد حسيني بهشتي و 71 تن از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و مقامات دولتي از جمله معاونين وازرتخانه ها شد.

تکذيب بسته شدن مرز چزابه و شلمچه

مديرکل عتبات عاليات سازمان حج و زيارت گفت: در روزهاي اخير بين زائران ايراني حاضر در عتبات شايعه شده مرزهاي چزابه و شلمچه هنگام بازگشت بسته خواهد بود که اين موضوع تکذيب مي شود.محسن نظافتي در گفت و گو با ايرنا، افزود: زائران ايراني نگران نباشند، هر سه مرز مهران، چزابه و شلمچه براي پذيرش زائران در هنگام بازگشت باز خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي