جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/10/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4608

 تا اتمام طرحها، پروژه عمراني جديد در دماوند تعريف نمي‌شود 

دماوند - ايرج صادقعلي

فرماندار شهرستان دماوند گفت: پروژه‌هاي نيمه کاره که بيش از 80 درصد پيشرفت داشته باشند در اولويت تکميل قرار مي گيرند و برنامه‌اي براي تعريف پروژه‌هاي جديد عمراني در منطقه نداريم.

به گزارش آفرينش، ناصر محمودي فرد در جمع خبرنگاران اظهارکرد: يکي از بزرگترين مشکلات دولت کنوني، بحث اعتبارات است. وي گفت: اين معضل که متاسفانه از دولت قبل به ارث رسيده، موجب شده تا به شکل جدي در تامين هزينه‌ها و تخصيص اعتبارات پروژه ها با مشکل مواجه باشيم. محمودي فرد يادآور شد: دولت قبل فقط به صورت نمادين به کلنگ زني پروژه‌ها پرداخت، اما هم اينک امکان اجرايي کردن آنها به منظور ساماندهي اقتصادي بسيار کم است.

فرماندار دماوند گفت: كلنگ‌زني هر پروژه اي موجب ايجاد انتظاراتي در مردم مي‌شود که عدم تحقق آن گلايه‌هاي شهروندان را به همراه دارد.وي تصريح کرد: نگاه دولت تدبير و اميد به جلب و جذب سرمايه‌گذاران و مشارکت دادن هر چه بيشتر بخش خصوصي است تا به مقوله سرمايه‌گذاري به منظور تعالي و رونق اقتصادي قوت بخشيده شود.

نماينده عالي دولت در شهرستان خاطرنشان کرد: در اين راستا هيچ پروژه جديدي در سال مالي کنوني در شهرستان تعريف نمي‌شود، بلکه پروژه‌هاي نيمه‌کاره و بالاي 80 درصد پيشرفت فيزيکي از طريق اعتباراتي که جذب مي شوند، تکميل خواهند شد.

همچنين علي عليمحمدي معاون برنامه‌ريزي و اداري- مالي فرمانداري دماوند در اين زمينه گفت: اين سياست چند سالي است که در شهرستان دماوند اجرايي مي‌شود و طي سنوات گذشته پروژه جديدي در منطقه تعريف نشده است.

وي گفت: با تصميم کميته برنامه‌ريزي شهرستان در سال مالي کنوني بيش از 113 ميليارد ريال اعتبار عمراني مصوب شده است. عليمحمدي تصريح کرد: بنا بر تخصيصهاي انجام شده، تا پايان سال مالي در تيرماه 92 مشخص مي‌شود چقدر اعتبار هزينه شده و به اهداف مدّنظر دست يافته‌ايم. وي خاطرنشان کرد: هم اينک پروژه‌هاي حوزه راه و شهرسازي، احداث و تکميل مسکن مهر، زيربنايي مسکن مهر و جهاد کشاورزي در اولويت تکميل قرار دارند.

مسؤولان و کارگزاران نظام مي‌توانند از طريق خبرنگاران مسائل و مشکلات خود را بازتاب دهند

ناصر محمودي فرد اظهارکرد: انجام هر اقدام و فعاليتي در سطح جامعه زماني داراي خروجي اثرگذار خواهد بود که به دست تواناي خبرنگاران به درستي منعکس شود. وي گفت: البته اين مساله نبايد سبب شود تا با سرپوش گذاشتن بر روي نقاط ضعف، فقط به دنبال برجسته کردن خوبيها باشيم، بلکه مسؤولان بايد از ضعفها و اشکالات خود درس بگيرند، نقاط قوت را تقويت و نقاط ضعف را برطرف کنند.

محمودي فرد افزود: مسؤولان و کارگزاران نظام مي‌توانند از طريق خبرنگاران مسائل و مشکلات خود را بازتاب دهند. وي با بيان اينکه با توان حداکثري به دنبال رفع و برطرف‌سازي حداقل خواسته‌هاي خبرنگاران هستيم، تصريح کرد: در مقابل انتظار داريم اصحاب رسانه با مسؤولان ارتباطي تنگاتنگ داشته و به انعکاس واقعيتها و نقد منصفانه بپردازند.

در اين جلسه مسائل و مشکلاتي همچون تکميل پروژه‌هاي مسکن مهر، زمين خواري در شهر طلاي رودهن، ساخت و سازهاي غيرمجاز، حوزه علميه مهرآباد، احداث کتابخانه مرکزي، مشکلات پارکينگ دانشجويان، مشکلات امداد و نجات در شهرستان بخصوص منطقه دليچايي، نبود خانه مطبوعات در شهرستان، مشکلات خبرنگاران، پاسخگو نبودن مسؤولان به اصحاب رسانه، اجحاف در حق خبرنگاران، شناخته نشدن جايگاه رفيع رسانه‌ها، ساماندهي آثار باستاني و مناطق گردشگري، ضعف سيستم نظارتي شهرستان، مشکلات بهداشت و درمان، اولويتهاي فرهنگي و تعريف پروژه‌هاي جديد و تکميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام با توجه به وضعيت اعتبارات، از سوي خبرنگاران مطرح شد که در هر مورد فرماندار به ارائه پاسخهاي مقتضي پرداخت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي