جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/10/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4609

 نايب رييس کميسيون تلفيق:
 توافقي در مورد هدفمندي بين مجلس و دولت صورت نگرفته است 

 نايب رييس کميسيون تلفيق لايحه بودجه 93 با اشاره به جلسه صبح امروز هيات رييسه کميسيون تلفيق با رييس مجلس و معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور گفت که در اين جلسه توافقي در مورد هدفمندي بين مجلس و دولت صورت نگرفته است و صرفا رييس مجلس به دولت توصيه کرده که هدفمندي متوقف نشود.غلامرضا تاج‌گردون در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: آقاي لاريجاني در اين جلسه به آقاي نوبخت به نمايندگي از دولت توصيه کرد که سعي شود هدفمندي يارانه‌ها تعطيل نشود و در واقع موتور هدفمندي نخوابد چرا که در اين صورت هزينه‌هاي سنگيني خواهد داشت.وي با تاکيد بر اينکه در اين جلسه توافقي در مورد هدفمندي يارانه‌ها صورت نگرفته، يادآور شد: اين جلسه، يک جلسه تفاهمي بوده و روي موضوع خاصي توافق نشده. بايد ببينيم دولت به چه جمع‌بندي در اين رابطه مي‌رسد و مجلس چه تصميمي اتخاذ خواهد کرد.

نايب رييس کميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي همچنين از انتقال دغدغه رييس مجلس درباره رعايت توازن بين بودجه استان‌ها به دولت خبر داد و افزود: بحث‌هايي در اين باره مطرح شد که چطور مي‌شود بودجه را متعادل کرد تا توازن بودجه بين استان‌ها متناسب‌تر باشد. در واقع آقاي لاريجاني درخواست‌هاي نمايندگان را به دولت منتقل کرد تا بررسي شود که با چه روش‌هايي مي‌توان بودجه را در بخش عمراني متعادل‌تر کرد. البته اين نهايتا برمي‌گردد به اينکه در کميسيون تلفيق چطور در اين باره جمع‌بندي شود.

تاج‌گردون اضافه کرد: کميسيون تلفيق احتمالا اين هفته جلسه‌اي را براي بررسي آيين‌نامه و کليات بودجه تشکيل خواهد داد، چراکه ما مي‌توانيم پيش از رسيدن پيشنهادات کميسيون‌هاي تخصصي بررسي‌هاي درباره کليات بودجه داشته باشيم تا کار را زودتر به سرانجام برسانيم و از هفته بعد پيشنهادات کميسيون‌هاي تخصصي در تلفيق بررسي خواهد شد.وي در پايان با بيان اينکه کميسيون تلفيق بين 2 تا 3 هفته بررسي بودجه را به اتمام خواهد رساند، گفت: مجلس تلاش خواهد کرد تا دهه فجر بودجه را به دولت تحويل دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي