جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/10/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4609

 سوت پايان 

 رئيس کميته داوران:

تغييرات دپارتمان اجتناب ناپذير بود

رييس کميته‌ داوران فدراسيون فوتبال با تاکيد بر اين که اختلافي با حسين عسگري ندارد، گفت: تغييرات در دپارتمان لازم بود.

فريدون اصفهانيان درباره تغييرات دپارتمان داوري فدراسيون فوتبال، اظهار کرد: جلسه‌اي در فدراسيون برگزار کرديم و در آن تصميم گرفتيم که تغييراتي در ترکيب دپارتمان بدهيم. اين مساله البته درون خانوادگي بود و بهتر بود رسانه‌اي نشود.

به گزارش ايسنا ، وي ادامه داد: اختلافاتي که در چند ماه گذشته بين کميته‌ و دپارتمان داوري رخ داد نبايد پيش مي‌آمد. باز هم تاکيد مي‌کنم که براي کميته‌ داوران مهم نيست که چه کسي در دپارتمان باشد، بلکه مهم کارايي لازم افراد است و اين که با کميته‌ همسو باشند. اصفهانيان در پاسخ به اين سوال که آيا اختلافي بين او و حسين عسگري وجود داشته يا خير؟ گفت: بارها در رسانه‌ها گفته بودم که با عسگري دوستم و با او رفت و آمد خانوادگي دارم. هنوز هم همين طور است. دپارتمان بايد در راستاي کميته‌ داوران حرکت کند و براي توسعه جامعه داوري با هم هماهنگ باشند.

يکي از تغييراتي که در دپارتمان داوري صورت گرفته است، انصراف محمد علي فروغي است. رئيس کميته داوران در اين رابطه گفت: آقاي فروغي گفت که راهش دور است و نمي‌تواند به اين کار برسد. او انسان خوبي است و زحمت زيادي براي داوري کشيده است، اما مشکلات خاص خود را دارد.براي جايگزيني فروغي دو گزينه را مدنظر داريم که به زودي به نتيجه‌ مي‌رسيم.

اصفهانيان درباره اين که چيدمان داوران اکنون بر عهده کميته‌ است يا دپارتمان گفت: نمي‌دانم چرا اين بحث دائم تکرار مي‌شود. چند بار گفته‌ام که چيدمان داوران وظيفه ذاتي کميته‌ است و هنوز هم کميته‌ اين کار را انجام مي‌دهد و بعضي از کارها مثل آناليز داوران بر عهده دپارتمان است. به هر حال هدف اين است که قضاوت‌هاي خوبي انجام شود.

ملوان خواهان حضور در مرحله بعدي جام حذفي است

دراگان اسکوچيچ سرمربي ملوان در نشست خبري پيش از ديدار با استقلال اظهار داشت: ما مي‌دانيم که استقلال چه تيم خوبي است اما ملوان مي‌خواهد به دور بعد جام حذفي راه پيدا کند و از شانس زيادي هم برخوردار است.

به گزارش فارس وي درباره بازيکناني که در اين بازي حضور ندارند گفت: اميرحسين فشنگچي يکي از بهترين بازيکنان ما است و خلأ او را حس مي‌کنيم ولي بقيه بازيکنان آماده هستند و محرومي نداريم.

سرمربي تيم ملوان در پاسخ به اين سؤال که مشکلات استقلال تا چه اندازه‌اي مي‌تواند باعث پيروزي ملوان شود،گفت: در مورد اينکه شانس چقدر براي برد تأثير دارد نمي‌توانم حرفي بزنم ولي در 90 دقيقه فوتبال اتفاقات زيادي مي‌افتد. من فقط مي‌توانم روي تيم خودم تمرکز داشته باشم و به مشکلات استقلال فکر نمي‌کنم.

اسکوچيچ در خصوص اينکه پرسپوليس در بازي گذشته تدافعي بازي کرد ولي 3 امتياز را گرفت و چه تضميني وجود دارد که اين اتفاق مقابل استقلال رخ ندهد، گفت: سخت است در فوتبال تيمي 90 دقيقه سطح بالا بازي کند. بعضاً يک شوت براي برنده شدن کافي است و وقتي خلاقيت يک بازيکن را داشته باشي آنها مي‌توانند نتيجه را تغيير دهند. وقتي استقلال در 10 دقيقه نتيجه را تغيير مي‌دهد يعني تيم با کيفيتي است.

راجرز:

اگر مورينيو نبود، امروز من در اين جايگاه نبودم

امروز و درچارچوب رقابت هاي باشگاه هاي ليگ برتر انگليس، ليورپول بايد به مصاف چلسي برود. اين بازي به نوعي جدال مرگ و زندگي براي ليورپولي ها محسوب مي شود و با توجه به اينکه قرمزهاي آنفيلد، بازي گذشته خود را به منچستر سيتي بالا نشين واگذار کردند، اين بازي را فرصتي مجدد براي ادامه حضور در جمع مدعيان قهرماني مي دانند. سرمربي ليورپول

براندون راجرز سرمربي ليورپول که امروز بازي حساسي را مقابل چلسي در پيش دارد، در اين باره گفت: چلسي کيفيت هاي بسياري دارد وآن ها باشگاهي هستند که در ده ساله گذشته به عنوان يکي از موفق ترين تيم هاي اروپا و انگليس بوده اند. روشي که آنان تيم و ترکيب بازيکنانشان را ساخته اند و طريقه اي که تيمشان را تغيير داده اند واقعا فوق العاده است. آن ها تعدادي بازيکن با استعداد و يک مربي سطح بالا در اخيتار دارند بنابراين ما فهميده ايم که اين بازي چقدر مي تواند سخت باشد.

برندان راجرز امروز براي اولين بار به عنوان سرمربي با مورينيو رو به رو خواهد شد و راجرز قبلا سابقه همکاري با مورينيو در تيم اکادمي چلسي را در کار نامه دارد و راجرز بر اين باور است که اشنايي و اغاز همکاريش با مورينيو در سال 2004 در چلسي تاثير به سزايي زندگي حرفه اي او داشته است.

اين مرد اهل ايرلند شمالي در اين باره نيز گفت: من احتمالا امروز اينجا نمي نشستم مگر به خاطر مورينيو ، زماني که من در مورد خوزه صحبت مي کنم و مي شنوم او در درجه اول به عنوان يک دوست براي من است.از اولين باري که در غروب يکي از روز هاي سپتامبر 2004 من با او ملاقات کردم او در اوايل تابستان همان سال به باشگاه چلسي امده بود و وقتي که از من براي صحبت کردن با او در مورد نقشم دعوت شده بود ما بلافاصله با هم جور شديم.

از ان لحظه او به من اعتماد به نفس و شخصيتي داد که تا حد زيادي من را براي شغلي که امروز دارم آماده کرد ، من بايد خيلي خوش شانس باشم که با افراد خوب زيادي در فوتبال کار کرده ام و چيز هاي زيادي از افراد متعددي ياد گرفته ام اما يکي از چيز هايي که من از خوزه ياد گرفتم جزئيات بود.

من او را به عنوان بهترين سازمان دهنده در فوتبال توصيف کردم و من به اندازه کافي خوش شانس بودم که با کسي که داراي چنين استعدادي است براي 3 سال همکاري کردم .

قضاوت فغاني براي آبي پوشان

کميته داوران فدراسيون فوتبال، عليرضا فغاني را به عنوان داور بازي استقلال و ملوان انتخاب کرد. بابک داوري و حسن ظهيري به عنوان کمک‌ها، فغاني را در بازي امروز همراهي مي کنند.

گفتني است ديدار تيم هاي استقلال و ملوان در چارچوب مرحله يک چهارم جام حذفي، در ورزشگاه آزادي برگزار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي