جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/10/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4613

 ميز خبر 

روحاني پاييز 2014 به روسيه سفر مي‌کند

سفير روسيه در تهران اعلام کرد که رئيس جمهوري ايران به دعوت مسکو در پاييز 2014 به روسيه سفر خواهد کرد.

به گزارش ايرنابه نقل از صداي روسيه،لوين دژاگاريان سفير مسکو در تهران گفت که انتظار مي‌رود حسن روحاني رئيس جمهور ايران به منظور شرکت در نشست سران کشورهاي حاشيه درياي خزر به روسيه سفر کند.

شهادت زائران ايراني در عراق تکذيب شد

بر اثر انفجار يک خودرو بمب گذاري شده در شهر مقداديه يک اتوبوس حامل زائران ايراني که از مرز ايران به سمت نجف در حال حرکت بود دچار سانحه شد.

به گزارش مهربه نقل ازخبرگزاري فر انسه گزارش داد:در اين سانحه 10 زائر ايراني شهيد و 30 زائر ديگر نيز مجروح شدند.

در همين حال سازمان حج و زيارت وقوع انفجار در مسير حرکت زائران ايراني در عراق و به شهادت رسيدن جمعي از آن‌ها را تکذيب کرد.روابط عمومي سازمان حج اعلام کرد: برخي منابع خارجي از وقوع يک انفجار در شهر مقداديه‌ عراق و در مسير حرکت يک اتوبوس حامل زائران ايراني که از مرز ايران به سمت نجف در حال حرکت بود و همچنين به شهادت رسيدن 10 زائر ايراني براثر انفجار خودروي بمب‌گذاري‌شده و مجروح شدن 30 نفر ديگر خبر دادند.

اما حجت‌الاسلام والمسلمين مهدي شهسواري مديرکل حوزه‌ رياست و مدير روابط عمومي سازمان حج و زيارت به استناد پيگيري‌هاي نماينده‌ اين سازمان در عراق، اين خبر را تکذيب کرد گفت: دفتر نمايندگي سازمان حج و زيارت در عراق از طريق منابع اصلي عراقي پيگير اين سانحه بوده، اما هيچ انفجاري که منجر به شهادت و مجروح شدن‌ زائران شده باشد‌، گزارش نشده است و به‌نظر مي‌رسد اين خبر کذب باشد.

به گزارش خبرگزاري فر انسه در سانحه انفجار يک ماشين بمب گذاري شده در شمال بغداد، 10 زائر ايراني به شهادت رسيدند.

24 عنوان اتهامي دادسراي تهران عليه مقام ارشد دولت دهم

يک منبع آگاه از تشکيل پرونده عليه يکي از مقامات ارشد دولت دهم توسط دادسراي تهران با 24 عنوان اتهامي خبر داد.

اين منبع آگاه که خواست نامش بيان نشود به ايرنا گفت: پرونده اين مقام ارشد دولت قبل، هنوز به دادگاه ارسال نشده و بررسي ها در دادسرا ادامه دارد.وي اضافه کرد: تحقيقاتي که تا کنون از اين مقام ارشد دولت دهم به عمل آمده خيلي کلي است و دليل و مدرک قانع کننده اي مبني بر توجه اتهام به نامبرده وجود ندارد.

اين منبع آگاه گفت: متاسفانه در تحقيقاتي که از مقام ارشد دولت دهم به عمل آمده، مدارک کامل نيست و اين مساله به بازپرس نيز اعلام شده است.وي يادآور شد: حدود دو ماه پيش آخرين جلسه بازپرسي از اين مقام ارشد دولت دهم انجام شد.

توضيحات وکيل محمدرضا رحيمي درباره پرونده موکلش

وکيل‌مدافع محمدرضا رحيمي گفت: قرار وثيقه‌ صادره براي موکلم ربطي به پرونده بيمه ايران ندارد.

نادري در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اطلاعيه اخير دادستاني تهران مبني بر اين که از آقاي رحيمي تحقيق به عمل آمده و در حال حاضر با صدور قرار وثيقه‌ مناسب و تأمين آن، آزاد است، گفت: پرونده موکلم در حال حاضر در دادسرا مفتوح است و به دليل رعايت قوانين نمي‌توانيم درباره محتويات پرونده تا پايان رسيدگي به آن صحبتي کنم.

وي با بيان اين که رسيدگي به پرونده موکلم ممکن است به طول بينجامد، مدعي شد که هيچ مدرکي عليه رحيمي وجود ندارد.

نادري خاطرنشان کرد: پرونده‌اي که در رابطه با آن براي موکل قرار وثيقه صادر شده مربوط به اتهامات ديگري است.

وزير کشور:

لزومي ندارد در سفرهاي استاني مردم را به خيابان‌ها بکشيم

وزير کشور با ارائه گزارشي از عملکرد وزارت کشور و برنامه‌هاي آتي آن، تاکيد کرد که دولت براي حل مشکلات استان‌هايي مانند سيستان و بلوچستان، کردستان و خوزستان، برنامه‌هاي جدي بويژه براي جلب سرمايه‌گذاري در اين مناطق دارد.

به گزارش آفرينش ، عبدالرضا رحماني فضلي در برنامه تلويزيوني نگاه يک، همچنين به مسأله سفرهاي استاني در دولت يازدهم در قالب طرح پايش و پويش اشاره کرد و گفت: سفر وزرا و معاون اول رئيس‌جمهور آغاز شده است و در دو - سه هفته آينده نيز رئيس‌جمهور نخستين سفر استاني را به يکي از دو استان هرمزگان يا خوزستان انجام خواهد داد.

وي ادامه داد: اصراري بر تبليغاتي بودن سفرهاي استاني نداريم و لزومي ندارد که براي اين سفرها مردم را به خيابان‌ها بکشيم. در اين سفرها مصوباتي براي توسعه استان‌ها خواهيم داشت اما پيش از آن، اين مصوبات بايد کارشناسي شده باشد.

معاون پشتيباني نيروهاي مسلح: ايران عمليات مشترک با آمريکا جهت مبارزه با القاعده نخواهد داشت

معاون پشتيباني نيروهاي مسلح، درباره عمليات مشترک ايران و آمريکا در عراق براي مبارزه با القاعده گفت که عمليات مشترکي با آمريکا نخواهيم داشت.به گزارش ايسنا، سردار حجازي در حاشيه مراسم يادبود مرحوم پرورش در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي درباره درخواست عراق براي حضور نيروهاي مشترک جهت مبارزه با القاعده گفت: عراق کشور دوست ما است و اگر مشاور و تجهيزات لازم است در اختيارشان قرار خواهيم داد، ولي نه مشترکا با آمريکا.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي