جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/10/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4622

 ميز خبر 

هشدار لاريجاني به ورود جريانهاي تكفيري

آيت الله صادق آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي با تبريک سالروز ميلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و فرا رسيدن هفته وحدت تأکيد کرد: جريان‌هاي تکفيري همچون موريانه وحدت اسلامي را از درون مي‌خورند.

به گزارش مهر،رئيس دستگاه قضا نقش غرب در شکل‌گيري وهابيت را از مسلمات تاريخي دانست و افزود: جريان‌هاي تکفيري و سلفي هيچ ربطي به اسلام و اعتقادات برادران اهل سنت ندارند، بلکه فرقه‌هايي ساخته و پرداخته غرب براي تضعيف جوامع اسلامي هستند.

آيت الله آملي لاريجاني تصريح کرد: از وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران مي‌خواهيم که در برابر خطر ورود جريان‌هاي تکفيري به کشور هوشيار باشند و ديدگاه‌هاي تکفيري را به هيچ وجه از جنس اختلاف نظر مذاهب اسلامي تلقي نکنند، بلکه برخوردي متناسب با ماهيت ضدامنيتي اين جريان‌ها در پيش بگيرند.

رئيس قوه قضاييه در ادامه با يادآوري رساله‌هاي فراواني که به قلم بزرگان اهل سنت در مخالفت با ديدگاه‌هاي محمد بن عبدالوهاب بنيان‌گذار جريان‌هاي تکفيري در جهان اسلام، نوشته شده است اظهار کرد: از هموطنان اهل سنت نيز انتظار داريم که جريان‌هاي تکفيري را از خود طرد کنند و اجازه ندهند اين جريانات استعماري و فاسد به کشور نفوذ کنند.

وزير اطلاعات: با رسانه‌اي کردن فساد اقتصادي موافق نيستيم

وزير اطلاعات تصريح کرد: نسبت به رسانه‌اي کردن فساد اقتصادي نظر موافقي نداريم و بايد طبق قانون برخورد شود.

به گزارش آفرينش ، حجت‌الاسلام و المسلمين محمود علوي در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي درباره وجود نگراني در حوزه امنيت اقتصادي گفت: ممکن بوده دستگاه‌هاي اطلاعاتي وقتي که افرادي مي‌خواستند سرمايه‌گذاري کنند به اشتباه آن را فساد اقتصادي محسوب کنند. اين مسائل را حل کرديم و با سرمايه‌گذار به عنوان مفسد اقتصادي برخورد نمي‌کنيم.

وزير اطلاعات با تاکيد بر اينکه هيچ نيازي به رسانه‌اي کردن مسائل مربوط به فساد اقتصادي وجود ندارد، اين مسئله را تاثيرگذار بر امنيت اقتصادي دانست.وي همچنين در پاسخ به سوال ديگري مبني بر صحت خبر مربوط به تشکيل پرونده فساد اقتصادي عليه 24 مقام دولت قبل گفت: هنوز به صورت مسجل نمي‌توانيم اظهار نظر کنيم. بالاخره وقتي درمورد پرونده‌اي در دستگاه قضايي حکم صادر نشده است، نمي‌توان کسي را متهم کرد.

اوباما: براي اولويت‌هاي‌ سياسي‌ مان منتظر قوانين کنگره نخواهيم بود

رئيس‌جمهوري آمريکا در يک سخنراني گفت که در سال جاري ميلادي براي پيشبرد اولويت‌هاي سياسي خود منتظر تصويب قوانين در کنگره آمريکا نخواهد ماند و همچنين اعلام کرد بازبيني اقدامات جاسوسي آژانس امنيت ملي آمريکا که قرار است روز جمعه رونمايي شود، نزديک به تکميل شدن است.

به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري رويترز، باراک اوباما، رئيس‌جمهوري آمريکا اين اظهارات را در جريان يک سخنراني خطاب به خبرنگاران طي يک نشست کابينه در کاخ سفيد ايراد کرد.

اين سخنراني از پيش درباره محتواي سخنراني سالانه وي خبر داده و همچنين حاکي از يک راهبرد پيام رساني جديد از سوي اوباما از طريق تاکيد بر توانايي‌اش براي انجام اقدامات اجرايي بدون کسب تاييد قانونگذاران آمريکايي است.

وزير دفاع : بخش اعظمي از ميادين مين استان خوزستان پاکسازي شده است

سردار دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در رابطه با ميادين مين در استان خوزستان گفت: بخش اعظم عمليات پاکسازي استان خوزستان که در طول جنگ تحميلي به آلوده‌ترين منطقه جهان تبديل شده بود، با برنامه‌ريزي، تلاش و همت مرکز مين‌زدايي کشور، سپاه، ارتش و شرکت‌هاي خصوصي انجام شده است.

به گزارش مهر، سردار حسين دهقان وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح که به همراه رئيس جمهور به استان خوزستان سفر کرده است در جريان بازديد از روند اجراي عمليات مين‌زدايي استان خوزستان، گفت: بخش اعظم عمليات پاکسازي استان خوزستان که در طول جنگ تحميلي به آلوده‌ترين منطقه جهان تبديل شده بود با برنامه‌ريزي، تلاش و همت مرکز مين‌زدايي کشور، سپاه، ارتش و شرکت‌هاي خصوصي انجام شده است.

آمريکا اداي احترام ظريف به شهيد عماد مغنيه را محکوم کرد

سخنگوي شوراي امنيت ملي آمريکا با صدور بيانيه‌اي حضور محمد جواد ظريف بر سر مزار فرمانده شهيد حزب‌الله لبنان را محکوم کرده است.

به گزارش ايرنا ،کيتلين هايدن سخنگوي شوراي امنيت ملي کاخ سفيد در اين بيانيه حزب‌الله لبنان را به اقدامات خشونت‌آميز متهم کرده و گفته است اين اقدامات تحت حمايت ايران صورت مي‌گيرد.

وي همچنين مدعي شده است اداي احترام به يکي از فرماندهان حزب‌الله پيامي غلط ارسال مي‌کند و به تشديد تنش‌ها در منطقه منجر مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي