جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/10/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4622

 سوت پايان 

 اعلام داوران قضاوت کننده در هفته بيست وسوم ليگ برتر فوتبال

اسامي داوران قضاوت کننده در هفته بيست وسوم ليگ برتر فوتبال باشگاههاي کشور از سوي کميته داوران اعلام شد. هفته بيست و سوم گراميداشت هفته وحدت مسلمين و تعظيم ولادت حضرت پيامبر اکرم(ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع)

پنجشنبه 26 دي ماه

داماش گيلان – فجرشهيد سپاسي ساعت 14:30 ورزشگاه عضدي رشت

حسن اکرمي-آرمان اسعدي-حمزه علي سليمي-رسول رهبرفام-ناظر: نادر جعفري

ذوب آهن – فولاد خوزستان ساعت 14:30 ورزشگاه فولاد شهر

اشکان خورشيدي-مهدي عاليقدر-مهدي ناصحي-سيد محمدرضا مهدوي-ناظر: سعيد بطحائي

استقلال خوزستان – گسترش فولاد تبريز ساعت 15 ورزشگاه غدير اهواز

سيد مهدي سيدعلي-سعيد قاسمي-محمد آهي-علي صفائي-ناظر:جواد تقي پور

تراکتورسازي تبريز – صباي قم ساعت 14:30 ورزشگاه يادگار امام تبريز

سيد حسن زرگر-مجيد ويشگاهي-آرمان جهانبخش-بابک وسيله بر-ناظر: محمود رفيعي

سايپا – ملوان ساعت 14:30 ورزشگاه انقلاب کرج

البرز حاجي پور-حسن ظهيري-حميد سبحاني-بيژن حيدري-ناظر: خداداد افشاريان

راه آهن – سپاهان ساعت 14:30 ورزشگاه اکباتان تهران

موعود بنيادي فر-هادي طوري-بهرام نقوي-سعيد فتاحي-ناظر: هدايت ممبيني

جمعه 27 دي ماه

پرسپوليس – استقلال ساعت 14:30 ورزشگاه آزادي

سعيد مظفري زاده-حسن کامراني فر-سعيد علي نژاديان-عليرضا فغاني-سعيد زارع(کمک ذخيره )-ناظر: فريدون اصفهانيان

هاشميان:

بازيکنان دو تيم پرسپوليس و استقلال کاملا حرفه اي هستند

رئيس کميته پزشکي فدراسيون فوتبال درباره حضور ماموران کنترل دوپينگ در شهرآور78 به نکاتي اشاره کرد. دکتر احمد هاشميان-رئيس کميته پزشکي فدراسيون فوتبال گفت:هر چقدر حساسيت يک ديدار در بازيهاي ليگ بيشتر باشد، شانس نمونه گيري کنترل دوپينگ بيشتر است. باتوجه به اينکه اين بازي بسيار حساس است، ماموران کنترل دوپينگ نيز در اين ديدار حضور داشته و نمونه هاي بيشتري بي شک در اين بازي گرفته مي شود. وي در ادامه بيان کرد: امکان حضور ماموران کنترل دوپينگ در مسابقه دربي وجود داشته و همانطوري که بارها اعلام کرده ام بازيکنان حرفه اي ليگ فوتبال کشور مخصوصا دو تيم محبوب پرسپوليس و استقلال کاملا نسبت به وظايف حرفه اي خود آگاه هستند و در اين خصوص مي دانند چه تکاليفي دارند و شک ندارم که آنها کاملا آماده دادن نمونه بوده و از اين بابت خيالمان راحت است. ضمن اينکه کادر پزشکي و فني تيم ها کاملا هوشيار هستند و آشنا هستند و جاي هيچ نگراني از بابت حضور ماموران کنترل دوپينگ در مسابقه ندارم و مطمئنم بازيکنان، کادر فني و مديريتي باشگاه پرسپوليس و استقلال با خيال راحت در اين مسابقه حضور خواهند داشت و در صورت انتخاب بازيکنان، بدون هيچ مشکلي نمونه دوپينگ خود را در اختيار مامورين کنترل دوپينگ مي گذارند. رئيس کميته پزشکي در ادامه بيان کرد: باز هم به بازيکنان ليگ حرفه اي فوتبال تاکيد مي کنم همواره مراقب رفتار حرفه اي خود باشند و نگذارند کوچکترين لغزشي باعث بروز محروميتشان در زمان بازيگريشان شود.

بهروان:

شهرداري ياسوج سه بر صفر بازنده شد

غلامرضا بهروان رئيس کميته مسابقات سازمان ليگ، اعلام کرد که نتيجه ديدار تيم هاي شهرداري ياسوج و نيروي زميني تهران سه بر صفر به سود تيم نيروي زميني تهران شده است. بهروان در اين باره گفت با توجه به راي کميته انضباطي ديدار تيم هاي شهرداري ياسوج و نيروي زميني تهران که از معوقه از هفته چهاردهم بود، اين ديدار کان لم يکن تلقي و نتيجه اين ديدار، سه بر صفر به سود تيم نيروي زميني تهران اعلام مي شود و کميته مسابقات به روساي هياتهاي فوتبال استانهاي تهران و کهکيلويه و بويراحمد اين مورد را اعلام کرده است. لازم به ذکر است که راي کميته انضباطي در اين باره اعلام شده و بازي سه بر صفر به سود تيم نيروي زميني و تيم شهرداري ياسوج را به پرداخت 10 ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شده است. راي صادره هم در اين زمينه قطعي است.

فغاني:

براي داور اصلي بودن تلاش کردم

عليرضا فغاني داور بين المللي فوتبال ايران که به عنوان داور ذخيره مسابقات جام جهاني انتخاب شده است، مي‌گويد ممکن است تا 5 ماه ديگر اتفاقات زيادي رخ بدهد و همه چيز به سمينار داوران در جزيره قناري بستگي دارد. عليرضا فغاني در گفتگو با مهر، درباره انتخابش به عنوان داور ذخيره جام جهاني به همراه حسن کامراني فر با بيان مطلب فوق، اظهار داشت: ما تلاش کرديم جزو تيم اصلي داوران جام جهاني باشيم. قبلا هم گفته بودم سعي کرديم کارها و قضاوت‌ها را به نحو احسن انجام بدهيم و بقيه موارد دست فيفا است. وي افزود: ان شاءالله بايد در فرصت باقي مانده فشرده‌تر و سخت‌تر از قبل کار کنيم و منتظر بمانيم تا ببينيم تا 5 ماه آينده چه اتفاقاتي رخ مي‌دهد. داور بين المللي فوتبال ايران در پاسخ به اين سئوال که آيا امکان دارد به عنوان تيم اصلي داوري جام جهاني به برزيل برود، گفت: تا پنج ماه ديگر خيلي اتفاقات مي‌افتد. قرار است سمينار داوري از روز بيستم تا بيست و پنجم بهمن در جزاير قناري برگزار شود و داوران کليه تست‌ها را پشت سر مي‌گذارند. ما هم تلاش خودمان را مي‌کنيم و اميدواريم که اتفاقات ديگري رخ بدهد. فغاني درباره حضور نواف شکرالله داور بحريني در تيم اصلي جام جهاني و ارتباط آن با رئيس بحريني کنفدراسيون فوتبال آسيا، تاکيد کرد: فکر نمي‌کنم چنين مسئله‌اي باشد. به هر حال هر دوره از منطقه غرب آسيا يک داور حضور داشته است. قبلا الغمدي داور عربستاني بود که به خاطر مطلوب نبودن شرايط فيزيکي، نتوانست اين دوره خودش را برساند. به هر حال نواف هم عملکرد خوبي داشته است. وي در پايان درباره اينکه کمک داور دومش چه کسي خواهد بود، تصريح کرد: کامراني فر که به عنوان کمک داور اول حضور دارد؛ درباره کمک دوم هم بايد اصفهانيان (رئيس کميته داوران) مثل ما در فرصت باقيمانده سخت تلاش کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي