جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/11/03 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4627

 خبر 

 دستورالعمل جديد دانشگاه آزاد براي جذب اساتيد برجسته پزشکي

رييس دانشگاه آزاد اسلامي سه دستور العمل اجرايي فرآيند جذب هيأت علمي تمام وقت علوم پزشکي، جذب استاد وابسته علوم پزشکي و جذب استادان و دانشياران برجسته علوم پزشکي را ابلاغ کرد.به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا، دکتر حميد ميرزاده به منظور اجراي مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي و دانشگاه آزاد اسلامي دستورالعمل اجرايي جذب هيات علمي تمام­وقت گروه علوم پزشکي را ابلاغ کرد.

استخدام هيات علمي براساس نياز دانشگاه و از طريق درج فراخوان عمومي و با در نظر گرفتن نقشه توسعه آموزش، پژوهش و خدمات حوزه پزشکي دانشگاه انجام خواهد پذيرفت.

جذب هيات علمي با بررسي شرايط عمومي شامل تابعيت کشور جمهوري اسلامي ايران، تدين به يکي از اديان رسمي مصرح در قانون اساسي، وفاداري به نظام جمهوري اسلامي، تعهد به قانون اساسي، اصل ولايت فقيه و التزام عملي به فرامين رهبري، التزام عملي به احکام اسلام (انجام واجبات و پرهيز از محرمات) و آشنايي با احکام شرعي، نداشتن سابقه، برخورداري از حسن شهرت، التزام به قوانين و مقررات صنفي، اخلاق حرفه‌اي، برخورداري از سلامت جسمي و روحي لازم و نداشتن نقص عضو مؤثر، عدم منع قانوني از لحاظ خدمت نظام وظيفه و ضمن برخورداري از شرايط اختصاصي مطرح شده در بخشنامه روند جذب هيات علمي انجام مي‌شود.

دستورالعمل اجرايي جذب استاد وابسته علوم پزشکي

در اين دستورالعمل آمده است: به منظور استفاده و بهره‌مندي از اساتيد فرهيخته و کارآمد داخلي و يا خارجي به لحاظ تامين و مرتفع نمودن نياز واحدهاي دانشگاهي در بخشهاي آموزشي، پژوهشي و خدمات سلامت، دستورالعمل اجرايي جذب استاد وابسته علوم پزشکي تهيه شده است.

براساس اين آيين‌نامه جذب هيات علمي با بررسي شرايط عمومي شامل ميزان تخصص در حوزه علوم پزشکي، دارا بودن حسن شهرت، برخورداري از شرايط عمومي لازم جهت جذب به عنوان هيات علمي براساس قوانين موجود و اسناد بالادستي و همچنين دارا بودن درجه استادي در زمان همکاري با دانشگاه مقدور است.

دستورالعمل اجرايي جذب استادان و دانشياران برجسته علوم پزشکي

اين دستورالعمل به منظور استفاده و بهره‌مندي از اساتيد فرهيخته و کارآمد به لحاظ تأمين و مرتفع کردن نياز واحدهاي دانشگاهي در بخشهاي آموزش، پژوهش و اجرايي تهيه و ابلاغ شده است.

براساس اين دستورالعمل استادان و دانشياران برجسته علوم پزشکي حائز شرايط عمومي و اختصاصي جذب واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي خواهند شد تا نيازهاي واحدها در بخشهاي مختلف رفع گردد.

امروز؛ آخرين مهلت ثبت‌نام دوره‌هاي
"کارشناسي ارشد" سال 1393

زمان ثبت‌نام دوره‌هاي کارشناسي حرفه اي ارشد و مهندسي فناوري ارشد سال 1393 "دانشگاه جامع علمي كاربردي" تا امروز پنج شنبه 3 بهمن ادامه دارد.

دکتر صدر معاون سنجش و خدمات دانشجويي دانشگاه جامع علمي کاربردي در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: زمان ثبت‌نام دوره‌هاي کارشناسي حرفه اي ارشد

و مهندسي فناوري ارشد سال 1393 دانشگاه جامع علمي كاربردي تا امروز پنجشنبه 3 بهمن ادامه دارد و متقاضيان مي‌بايست در زمان اعلام شده و به صورت اينترنتي از طريق پايگاه الكترونيكي سازمان سنجش آموزش كشور به آدرس www.sanjesh.org نسبت به ثبت‌نام خود اقدام نمايند.

وي گفت: وجه ثبت‌نام در اين دوره مبلغ 178000 (يکصد و هفتاد و هشت هزار) ريال مي‌باشد که به وسيله کارتهاي عضو شبکه بانکي شتاب قابل پرداخت است و پذيرش در دوره‌هاي مذکور با آزمون و براي شاغلين به صورت نيمه متمرکز انجام مي‌شود.

رئيس مرکز آموزش‌هاي آزاد وزارت علوم:

مجوز مدارک معادل دکتري و کارشناس ارشد تنها از سوي مراکز آموزش آزاد داده مي‌شود

رئيس مرکز آموزش‌هاي آزاد "وزارت علوم"به دانشجويان متقاضي هشدار غيرمجاز بودن موسسات آموزشي آزاد در کل کشور را داده و اين موسسات را فاقد اعتبار بيان کرده است.

معصوميان رئيس مرکز آموزش‌هاي آزاد وزارت علوم درگفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: هم‌اکنون برخي از موسسات آموزشي با برخي از دانشکده‌هاي کشور همچون دانشگاه تهران و يا اميرکبير، فعاليت‌هاي پژوهشي خود را تحت دوره‌هاي MBA ارائه مي‌دهند و اين در حالي است که بعد از پايان اين دوره‌ها به دانشجويان مدارک گوناگوني ارائه مي‌شود.

وي افزود: اين در حالي است که هم‌اکنون تب معادل "دکتري کارشناسي ارشد" در کشور بسيار داغ شده است تا حدي اين مدارک نيز با کمک برخي از دانشگاه‌ها تحت عنوان دوره‌هاي کوتاه مدت صادر مي‌شود.

معصوميان به دانشجويان متقاضي هشدار داد و افزود: مجوز اين دوره‌ها تنها بايد از سوي مراکز آموزش‌هاي آزاد صادر شود و ميزان دوره‌هاي کوتاه مدت هم زير يکسال يعني 160 تا 480 ساعت است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي