جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/11/03 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4627

 اشکان دژاگه:
 از همگروهي با آرژانتين خوشحالم 

اشکان دژاگه از تابستان 2012 براي فولام بازي مي‌کند. او در بوندسليگا براي تيم‌هايي چون هرتا برلين و ولفسبورگ بازي کرد. سپس راه ليگ برتر و لندن را درپيش گرفت و با فولام در پايان فصل نخست حضورش درليگ برتردرمکان دوازدهم جدول ايستاد که مکان امني بود. اين بازيکن 27 ساله که روزگاري در تيم ملي جوانان آلمان هم حاضر بود، از فوريه 2012 براي تيم ملي ايران بازي مي‌کند. بازيکن ايراني - آلماني فولام در گفت‌وگو با پايگاه اينترنتي Sport 1 درباره دشواري ليگ برتر و همچنين دوئل با ليونل مسي در جام جهاني 2014 صحبت و هدف تيمش را در سال جاري ماندن در ليگ برتر عنوان کرد.

- شما در کناربازيکناني چون سيدول، اسکات پارکريا کلينت دمپسي از ترکيب باتجربه‌اي در ليگ برتر برخورداريد. با اين همه اوضاع تيم‌تان آن طور که بايد خوب نيست؟

در اين فصل دوران دشواري را سپري مي‌کنيم. با اين همه در فوتبال چنين روزهايي وجود دارد. گاهي اوضاع به خوبي پيش نمي‌رود و متاسفانه امسال براي ما از آن سال‌هاست. اغلب نشان داديم مي‌توانيم فوتبال خوبي را بازي کنيم. بايد همچنان سخت کار کنيم، دست از تلاش برنداريم و تا جايي که مي‌توانيم امتياز جمع کنيم.

-دريافت 48 گل در بازي‌هاي گذشته فولام را به دومين تيم دريافت‌کننده بيشترين گل‌هاي خورده بدل کرده است. اين موضوع را چطور توضيح مي‌دهيد؟

هميشه جزيياتي هست که نمي‌توان آنها را توضيح داد و باهم جوردرنمي‌آيد. ما درليگ برتر به خاطر همين جزييات تاوان مي‌دهيم. بايد روي آنها کار کنيم. وقتي تيم يک ثانيه مراقب نباشد آن وقت بازيکنان حريف از آن استفاده کرده و گلزني مي‌کنند. نبايد اجازه بدهيم اين اتفاق رخ بدهد. ما بسيار ساده گل مي‌خوريم. هيچ کار ديگري جز ادامه کار و تلاش از ما ساخته نيست و اين که به اشتباه‌هايمان نگاه و تلاش کنيم تا بهتر شويم.

-بازي‌هاي آتي شما برابر سوانسي،‌ ساوتهمپتون و منچستريونايتد هستند. به اين ترتيب بازي‌هاي سختي را در ليگ برتر پيش رو داريد؟

بله، البته. در ليگ برتر فقط بازي‌هاي دشوار وجود دارد. ما در بازي با ساندرلند هم اين نکته را به خوبي ديديم. مسابقه‌اي که بسياري فکر مي‌کردند ما در خانه بايد ساندرلند را شکست دهيم ولي همان طور که گفته شد تيم بايد در هر مسابقه تمام تلاش خود را بکند. وقتي تيم اين کار را نکند بديهي است که از حريف عقب افتاده و شکست مي‌خورد.

-بازي برابر ليونل مسي در جام جهاني چقدر شما را هيجان زده مي‌کند؟

بديهي است که تيم و هر بازيکني از همگروهي با آرژانتين خوشحال مي‌شود. با اين همه ابتدا بايد بازي‌هاي زيادي را در ليگ برتر انجام بدهيم که تمرکزم بايد روي آن بازي‌ها باشد. همه تلاشم را خواهم کرد تا فولام فصل آينده را هم در ليگ برتر سپري کند. در حال حاضر اين موضوع بسيار مهم‌تر است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي