جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/11/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4629

 دستورالعمل جديد خريد و فروش اعيان مسکن مهر به زودي ابلاغ خواهد شد 

قائم مقام وزير راه و شهرسازي با اشاره به لغو مصوبات دولت از سوي بانک مرکزي در خصوص مسکن مهر گفت: دستورالعمل جديد خريد و فروش اعيان مسکن مهر به زودي تدوين و ابلاغ خواهد شد.به گزارش آفرينش ،احمد اصغري‌ مهرآبادي در نشست خبري با اشاره به اينکه مردادماه سال جاري کارگروه مسکن اجازه داد تسهيلات فردي در مسکن مهر از 25 به 30 ميليون تومان افزايش يابد اظهار کرد: اين در حالي است که با وجود پيگيري‌هاي زياد بانک مرکزي تاکنون از انجام اين مصوبه خودداري کرده است.

وي تصريح کرد: در مجموع 200 هزار واحد نيازمند افزايش تسهيلات هستند که در اين صورت ساخت و ساز آنها انجام گرفته و فروش اقساطي تسريع مي‌شود.قائم مقام وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه حدود 2 هزار ميليارد تومان براي اين کار نياز است گفت: براي 200 هزار واحد هزار ميليارد تومان نياز بود که وزير سابق 500 ميليارد تومان ديگر براي شهرهاي جديد در نظر گرفت که با احتساب وام‌هاي 20 به 22 ميليوني و 22 به 25 ميليون توماني نيازمند 2 هزار ميليارد تومان در اين رابطه هستيم.

اصغري‌مهرآبادي با اشاره به اينکه بانک مرکزي مصوبه کاهش بازپرداخت تسهيلات مسکن مهر از 20 سال به 15 سال را ابلاغ کرد و گفت: اين در حالي است که با مصوبه دولت قبل قراردادهايي براي افزايش بازپرداخت تسهيلات در مدت 20 سال بسته شده است و نمي‌توان به صورت يکجانبه آن را فسخ کرد. از اين رو براي بازگشت بازپرداخت به همان 20 سال قبلي پيگيري‌هاي لازم را انجام مي‌دهيم.

وي با اشاره به اينکه بانک مرکزي همچنين مجوز وزارت راه را براي تبديل دوران مشارکت لغو کرده است، گفت: يکي از مشکلات ما در مسکن مهر مربوط به بيمه و ماليات است. با وجود مصوبه دولت براي پرداخت 5200 تومان حق بيمه به ازاي هر مترمربع الان 11 هزارتومان مطالبه مي‌شود.

قائم مقام وزير راه و شهرسازي ادامه داد: اين مسئله درست نيست. موضوع اضافه پرداخت بيمه را در جلسه چهارشنبه گذشته با معاون اول رئيس‌جمهور مطرح کرديم که قرار شد نامه‌اي در اين رابطه بنويسيم تا اين مسئله حل شود. مهرآبادي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به اينکه براساس مصوبه دولت ماليات هر واحد مسکوني طرح مهر 300 هزارتومان است گفت: اين در حالي است که هم‌اکنون به برخي استانها مانند اصفهان تا 4 ميليون تومان يعني حدود 14 برابر بابت ماليات مسکن مهر مطالبه مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي