جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/11/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4635

 خبر 

 پيمان اسراري ناخداي قايقراني کردستان شد

سنندج - مقصودي

پيمان اسراري نامزد رياست قايقراني کردستان با کسب 12 رأي براي 4 سال ديگر اين سمت را به عهده گرفت.مجمع انتخاباتي هيئت قايقراني کردستان با حضور رئيس فدراسيون قايقراني، مديرکل ورزش و جوانان کردستان و اعضاي مجمع برگزار شد. در اين جلسه پيمان اسراري رئيس سازمان صنعت، معدت و تجارت کردستان به عنوان تنها نامزد رياست هيئت قايقراني استان در انتخابات شرکت کرده بود که پس از انجام رأي‌گيري با کسب 12 رأي موافق و يک رأي سفيد در مجموع با 13 رأي به مدت 4 سال سکان هدايت اين ورزش را در دست گرفت.

رئيس هيئت قايقراني استان کردستان در خصوص برنامه‌هاي خود براي رشد و پيشرفت اين ورزش در سطح استان گفت: در چهار سال آينده چند برنامه اساسي را دنبال خواهيم کرد.

افزايش ديد رانندگان با 2 هزار و 507 مترمكعب خاكبرداري قوس‌ها

سنندج - مقصودي

مدير راهداري اداره كل راه و شهرسازي كردستان گفت: در نه ماهه اول امسال 2 هزار و 507 مترمكعب خاكبرداري در قوس‌ها به منظور افزايش شعاع ديد رانندگان انجام شد. محمدراشد مدرس گرجي با ارائه گزارشي مجموعه اقدامات راهداري انجام گرفته توسط عوامل راهداري را در شهرستان‌هاي مختلف استان برشمرد و از خاكبرداري در قوس‌ها به عنوان يكي از اقدامات اساسي در ارتقاي ايمني محورها نام برد.مدرس گرجي ادامه داد: افزايش شعاع‌ديد رانندگان با انجام خاكبرداري در قوس‌ها از جمله اقدامات زودبازده و كم هزينه است كه تأثير مثبت و مستقيم بركاهش تصادفات و تلفات ناشي از آن دارد. وي خاطر نشان كرد: از ابتداي امسال تا آذر ماه در شهرستان سنندج 405 مترمكعب، ديواندره225 مترمكعب، سقز 372، بانه 225، بيجار282، قروه 243، دهگلان 95، كامياران285، مريوان255 و سروآباد 120 مترمكعب خاكبرداري قوس‌ها اجرا شده است. 

افتتاح و بهره‌برداري 40 پروژه آب و فاضلاب شهري استان اصفهان در دهه فجر

اصفهان - راعي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در دهه فجر امسال بيش از 40 پروژه با اعتباري بالغ بر 546 ميليارد ريال در 92 شهر استان به بهره‌برداري مي‌رسد که در بخش آب 248 ميليارد ريال، در بخش فاضلاب 238 ميليارد ريال، در بخش مسکن مهر 5/16 ميليارد ريال و در بخش فرهنگي ، ورزشي ، اداري 43 ميليارد ريال هزينه گرديد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس هاشم اميني با بيان اينکه تأمين و توزيع آب به تمام متقاضيان يکي از اولويتهاي حائز اهميت شرکت آب و فاضلاب است خاطرنشان ساخت: در دهه فجر امسال بالغ بر 20 طرح آبرساني در اقصي نقاط استان به بهره‌برداري مي‌رسد که در اين زمينه مي توان به اصلاح و توسعه شبکه آب برخوار، آبرساني به شهرک آفتاب خورزوق، اصلاح و توسعه شبکه آب، اجراي خط انتقال تصفيه‌خانه به پيستون‌سازي گلپايگان، احداث مخزن 2 هزارمترمکعبي خط انتقال گلشهر، ساخت و تکميل ايستگاه پمپاژ منبع مکش هزار مترمکعبي خميني شهر و احداث مخزن 500 مترمکعبي ايستگاه پمپاژ و خط انتقال سميرم اشاره کرد.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به چگونگي تأمين آب شرب مشترکين اظهار داشت: تأمين و توزيع عادلانه آب ميان مشترکين مستلزم مصرف بهينه آب از سوي آنهاست و بر اين اساس آبفاي استان در چند سال اخير با اعمال تدابيري فرهنگي درصدد فرهنگسازي مصرف بهينه آب در ميان اقشار مختلف جامعه بوده است و در اين زمينه به دستاوردهاي قابل توجهي هم رسيده است به طوري که سرانه مصرف آب در سال 86 حدود 189 ليتر در شبانه‌روز بوده است.

اين درحالي است که اين رقم در پايان سال 91 به 162 ليتر در شبانه‌روز رسيد همچنين آبفاي استان درنظر دارد با فرهنگسازي مصرف بهينه آب مردم اين استان خشک را متقاعد به رعايت الگوي مصرف آب نمايد و در اين زمينه با مشترکين پرمصرف غيرمسکوني که بيش از ظرفيت قرارداد آب مصرف مي‌کنند برخورد مي‌نمايند چراکه مديريت مصرف برابر است با دسترسي پايدار به آب.

وي به خدمات‌رساني به واحدهاي مسکن مهر اشاره کرد و افزود: خدمات‌رساني به واحدهاي مسکن مهر در سطح استان از جمله اقدامات اساسي است که در دستور کار آبفاي استان قرار گرفته به طوري که در دهه فجر سال جاري آبرساني به مسکن مهر دهاقان، خط انتقال و شبکه توزيع آب مسکن مهر فريدونشهر، شبکه آب مسکن مهر نائين، شبکه آب مسکن مهر انارک و نيز شبکه فاضلاب مسکن مهر انارک به بهره‌برداري مي‌رسد.

بنزين يورو 4 در کلانشهر کرج توزيع شد

کرج- خاکپور

سرپرست شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي استان البرز ، از توزيع بنزين يورو 4 در جايگاههاي عرضه سوخت کرج خبرداد.

کوروش محموديه گفت: بدنبال تحقق اهداف دولت و وزارت نفت درراستاي کاهش آلودگي هوا و عرضه سوخت با استانداردهاي بالاتر بويژه در کلانشهرها، از روزهاي پاياني هفته اول بهمن ماه سال جاري بنزين يورو 4 در تعدادي از جايگاههاي مستقر در هسته مرکزي شهرستان کرج توزيع شده است.

وي ضمن رد اظهارات رئيس سنديکاي جايگاه‌داران بنزين کشور طي خبر منتشره از سوي خبرگزاري ايرنا در تاريخ 6/11/92 ، مبني بر خودداري جايگاههاي کرج از پذيرش بنزين يورو 4 اظهارداشت : شهروندان مي‌توانند بنزين يورو 4 را از هفت جايگاه عرضه سوخت شامل ، شرکتي کرج (ميدان کرج روبروي سينما هجرت) پرشيلا (بلوار امام‌ زاده حسن به سمت ميدان استاندارد) زهره(ابتداي جاده محمدشهر) مهرشهر(انتهاي 45متري گلشهر) شهداي شهرداري(بلوار شهرداري رجايي‌شهر) مرکزي البرز(جاده ملارد) و اتوبوسراني (اکبرآباد) تامين نمايند.

سرپرست شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي استان البرز با اشاره به وجود محدوديتهاي فعلي در ميزان عرضه بنزين يورو 4 افزود: کاهش آلودگي هوا در هسته مرکزي شهرستان کرج به عنوان پر ترددترين مراکز استان وکسب رتبه ممتاز سوخت رساني را مهمترين ملاکهاي انتخاب اين جايگاهها ذکر کرد وافزود: با آماده سازي جايگاههاي باران (سرحدآباد) سفير(بلوار دانش آموز) وخسروي(رزکان) تعداد جايگاههاي عرضه‌کننده اين بنزين طي چند روز آتي به 10 باب افزايش خواهديافت .

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبيل:

رايگان بودن توزيع سبد کالا در بين گروه‌هاي مشخص شده در استان اردبيل

اردبيل – خبرنگار آفرينش

سيدحامد عاملي اظهار داشت: قرار نيست فروشگاه‌هاي توزيع‌کننده سبد کالا که اغلب فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي و تعاوني فرهنگيان هستند از بابت ارائه اين کالاها مبلغي را دريافت کنند.

وي عنوان کرد‌: مردم نبايد نگران زمان توزيع اين سبد کالا باشند چرا که براي دريافت آن محدوديت زماني در نظر گرفته نشده است.

وي از آغاز توزيع سبد کالا در بين فروشگاه‌ها و مجموعه‌هاي توزيع کننده خبر داد و افزود: به احتمال زياد سبد کالا از هفته آينده بين گروه‌هاي تعيين شده شامل سرپرستان خانوارها اعم از کارکنان، کارگران، بازنشستگان، خبرنگاران، طلاب و دانشجويان متاهل، گروه‌ها و اقشار آسيب‌پذير بهزيستي و کميته امداد توزيع مي‌شود. رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبيل تصريح کرد: هر چند برخي‌ها سعي مي‌کنند در روند توزيع سبد کالايي اختلال ايجاد کنند و يا در توزيع آن مقاصد سودجويانه‌اي را در نظر بگيرند اما انتظار ما اين است که در اين باب مراقبت‌هاي لازم انجام شود تا کسي به خود جرات سوءاستفاده از قبل توزيع اين سبد کالايي را ندهد.

عاملي ادامه داد: سبد کالايي شامل 10 کيلو برنج، دو بسته تخم مرغ 16 عددي، دو عدد روغن مايع، دو بسته پنير 400 گرمي و دو عدد مرغ به ميزان 4 کيلوگرم است که از هفته آينده و به تدريج بين گروه‌هاي مختلف و تعيين شده توزيع مي‌شود و قرار است مرحله دوم نيز در اسفند ماه انجام شود.

عاملي در پايان سخنان خود هدف دولت از توزيع اين سبد کالايي را تامين برخي از نيازمندي‌هاي مردم به ويژه گروه‌هاي آسيب‌پذير گفت: در اين زمينه انتظار بر اين است که در کنار اقدامات و فعاليت‌هاي سودمند دولت خود مردم نيز با مصرف بهينه دولت را ياري کند تا مشکلات و نارسايي‌ها به تدريج برطرف شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي