جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/12/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4663

 خبر 

 در ديدار با پروفسور سميعي عنوان شد؛

اعزام مرحله دوم دانشجويان بورسيه علوم پزشکي تهران به آلمان

پروفسور مجيد سميعي، از جذب دانشجويان خارجي به دانشگاه علوم پزشكي تهران و اعزام مرحله دوم بورس دانشجويان ايران به آلمان خبر داد و گفت: مرحله دوم اعزام بورس ايران و آلمان در ارديبهشت ماه سال 1393 انجام مي گيرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، در ديدار پروفسور مجيد سميعي، با دكتر علي جعفريان رئيس دانشگاه علوم پزشکي تهران گزارشي از نشستهاي پروفسور سميعي با اعضاي هيئت علمي دانشگاه عنوان شد.

بر اين اساس ششمين كنگره بين‌المللي جراحي مغز و اعصاب با حضور اساتيد برجسته دانشگاههاي بين‌المللي سراسر كشور درخرداد ماه 93 برگزار خواهد شد كه در اين خصوص دكتر جعفريان آمادگي خود را براي هماهنگيهاي لازم اعلام کرد.

محور هاي ديگر اين گفتگو، در خصوص طرح برنامه آفريقا 100 عنوان شد كه مقرر شد موارد و شرايط مورد نظر دانشگاه جهت پذيرش 10 دانشجوي آفريقا از كشورهاي موردنظر وزارت امور خارجه كتباً به پروفسور سميعي اعلام شود.

همچنين، در خصوص مرحله دوم اعزام بورس ايران و آلمان در ارديبهشت ماه سال 1393 بيان شد كه طي فراخوان جديد اعلام و اقدام مي‌شود.

در اين زمينه مقرر شد با توجه به تحصيل 11 نفر از بورسيه هاي دانشگاه علوم پزشکي تهران در آلمان اساتيد راهنماي داخل ارتباط نزديكتري با دانشجويان برقرار کنند و پيشنهاد شد همزمان با كنگره جراحي مغز و اعصاب اين افراد به ايران بيايند تا با اساتيد راهنماي خود هماهنگي بيشتري کسب کنند.

بازديد معاون عمراني دانشگاه آزاد از واحدهاي استان کرمانشاه و همدان

به گزارش آفرينش به نقل از خبرگزاري آنا محسن هاشمي معاون عمراني دانشگاه آزاد اسلامي از واخدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامي استان همدان، کرمانشاه و بخشي از استان قزوين بازديد کرد.

وي در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري آنا، با اشاره به اينکه در اين بازديدها از واحدهاي اسلام آباد غرب،علوم وتحقيقات کرمانشاه، هرسين، صحنه، کنگاور، اسدآباد، بهار، همدان، رزند، آوج و تاکستان بازديد کرديم، گفت: اکثر اين واحدها از لحاظ وضعيت عمراني در وضعيت مناسبي به سر مي برند.

وي ادامه داد: برخي از مراکز مشکلات ويژه اي داشتند که براي رفع مشکلاتشان و ارائه راه حل بايد اقدام کنيم.

رئيس صندوق رفاه خبر داد؛

تغيير شاخصهاي درجه بندي خوابگاه‌هاي دانشجويي

رئيس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم از تهيه طرح تحقيقاتي خوابگاه هاي دانشجويي براساس شاخص هاي کيفي خبر داد و گفت: اين طرح در درست تهيه بوده و بعد از نهايي شدن نتايج آن اعلام مي شود.دکتر ناصر مطيعي در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به خوابگاههاي دانشجويي و برنامه صندوق رفاه دانشجويان در خصوص خوابگاه‌ها گفت: در گذشته خوابگاه‌هاي دانشگاهي براساس تعداد نفرات اتاق‌ها، درجه بندي شده و هزينه بهاي آن رتبه بندي و تعيين مي شد.

وي ادامه داد: ولي کاري که ما مي خواهيم انجام بدهيم اين است که براساس شاخص هاي کيفيت، خوابگاه را درجه بندي کنيم .رئيس صندوق رفاه دانشجويان به برخي از شاخص هاي کيفي در رابطه با خوابگاه هاي دانشجويي اشاره کرد و افزود: به عنوان مثال درسترسي به دانشگاه، فضاهاي جانبي مانند سايت، فضاي ورزشي، سالن مطالعه و مجموعه شاخصهاي است که در اين طرح به آن توجه شده است.وي ادامه داد: تهيه اين طرح تحقيقاتي به کار ميداني نياز دارد و به موقع در زماني به نتيجه رسيد اطلاعات آن اعلام مي شود .

تدوين سند توسعه حوزه علوم پزشکي "دانشگاه آزاد اسلامي"

قائم مقام رييس دانشگاه آزاد اسلامي در حوزه علوم پزشکي از تدوين سند توسعه حوزه علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي با هدف ارتقاي کيفي و کمي حوزه علوم پزشکي خبر داد.به گزارش گروه علمي باشگاه خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر باقر لاريجاني قائم مقام رييس دانشگاه آزاد در حوزه علوم پزشکي با اشاره به برگزاري دومين نشست دست اندرکاران حوزه علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي در روز 18 اسفند، گفت: دومين نشست سراسري دست اندرکاران حوزه علوم پزشکي در ادامه نشست هاي قبلي و با هدف بررسي چالش هاي اين حوزه و ارائه راهکار براي آن برگزار مي شود.

دکتر لاريجاني افزود: در اولين نشست چالشهاي حوزه علوم پزشکي دانشگاه آزاد توسط کميته اي از اساتيد و کارشناسان بررسي و راهکارهاي ارائه شده به عنوان برنامه هاي آتي در دستور کار قرار گرفت.وي از تدوين سند توسعه حوزه علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد و اظهار داشت: سند توسعه حوزه علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي براساس شرايط موجود و متناسب با برنامه هاي آتي با هدف ارتقاء کيفي و کمي، گسترش مراکز تحقيقاتي و راه هاي ارتقا خدمات در شبکه بيمارستاني و چگونگي بين المللي کردن حوزه پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي طراحي شده است.دکتر لاريجاني همچنين از تشکيل کميته اي براي عملياتي کردن اين برنامه ها در حوزه علوم پزشکي خبر داد و افزود: اعضاي اين کميته از ميان اساتيد و محققان دانشگاه آزاد اسلامي انتخاب شده اند .وي در پايان گفت: اميدواريم در سال آتي دست اندرکاران حوزه علوم پزشکي بتوانند با يک برنامه منظم به سمت اجرايي کردن برنامه هاي پيش بيني شده حرکت کنند.

ضرورت تغيير ظرفيت پذيرش در "رشته پرستاري"

عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس گفت:متاسفانه مقوله عدالت در پذيرش زن و مردم در رشته پرستاري هم از جمله موضوعات مغفول مانده در اين حوزه به حساب مي‌آيد.دکتر شهلا ميرگلو بيات عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: در حال حاضر تعداد پرستاران زن و فارغ‌التحصيلان رشته پرستاري زن 6 برابر پرستاران مرد است و در حال حاضر و آينده نزديک به شدت کمبود پرستار مرد احساس خواهد شد.

وي افزود: ضرورت دارد ديدگاه مسئولين "وزارت بهداشت" در پذيرش داوطلبان اين رشته تغيير کند و حداقل عدالتي که ممکن است در پذيرش داوطبان اين رشته ايجاد شود. وي با بيان ايکه در جامعه‌‌ همان گونه که به پرستار زن احتياج است به پرستار مردم هم نياز است، خاطرنشان کرد: پرستاران مرد آمادگي بيشتري براي فعاليت در حوزه فوريت‌هاي پزشکي دارند و نقش موثرتري نيز در اين بخش مي‌توانند، ايفا کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي