جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/12/17 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4663

 دقيقه نود 

 مخالفت باشگاه الجزيره با درخواست استقلال

باشگاه الجزيره امارات با درخواست باشگاه استقلال براي تاخير يک روزه بازي دو تيم در آخرين هفته دور رفت مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا مخالفت کرد تا اين ديدار در همان موعد مقرر خود يعني 27 اسفند برگزار شود.استقلال در آخرين بازي خود در مرحله رفت مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا بايد سه شنبه 27 اسفند در ورزشگاه آزادي از الجزيره امارات پذيرايي کند.باشگاه الجزيره امارات با درخواست باشگاه استقلال براي به تاخير انداختن يک روزه اين ديدار مخالفت کرد. اين خبري بود که سايت عربي کوره منتشر کرد.اين سايت عربي نوشت: باشگاه الجزيره امارات با درخواست باشگاه استقلال براي برگزاري ديدار دو تيم در 19 مارس(28 اسفند) مخالفت کرد تا اين ديدار در همان موعد مقرر خود يعني 18 مارس(27 ) اسفند برگزار شود.

استقلال در ديدار نخست خود در ليگ قهرمانان آسيا با يک گل در ورزشگاه آزادي برابر الشباب عربستان تن به شکست داد تا در قعر جدول رده بندي قرار گيرد اين در حالي است که الجزيره با نتيجه سه بر دو الريان قطر را شکست داد تا با تفاضل گل بهتر نسبت به الشباب در صدر قرار گيرد.

آبي پوشان پايتخت در دومين ديدار خود در ليگ قهرمانان آسيا سه شنبه 20 اسفند در قطر به مصاف الريان مي‌روند ديداري که براي دو تيم از حساسيت بسيار بالايي برخوردار است و تساوي براي هيچ کدام از آنها نمي‌تواند نتيجه‌هاي رضايت بخش باشد چرا که در صورت تساوي شانس دو تيم براي صعود به دور بعد با توجه به شکست در ديدار نخست کم مي‌شود همين مسئله باعث شده است تا دو تيم تنها به پيروزي در اين ديدار فکر کنند.

اميررضا خادم :

بدهي و دارايي هاي استقلال و پرسپوليس شفاف مي شود

اميررضا خادم نماينده تام الاختيار وزير ورزش و جوانان در امور واگذاري باشگاه هاي پرسپوليس و استقلال گفت، براي واگذاري به بخش خصوصي، بدهي ها و دارايي هاي اين دو باشگاه شفاف سازي مي شود.به گزارش ايرنا، «اميررضا خادم» درباره آخرين وضعيت خصوصي سازي باشگاه هاي استقلال و پرسپوليس گفت: يکي از اصلي ترين موضوعات در واگذاري باشگاه هاي مطرح پايتخت اين است که همچنان توانمندي هاي مالي، امکانات و دارايي هاي آنها مشخص نيست و اين موضوع ما را در امر واگذاري نهايي با مشکل روبرو کرده است.

وي ادامه داد: اگر حسابرسي خوبي درباره وضعيت مالي اين دو باشگاه صورت گيرد، آنها از موضوع زيانده يودن خارج مي شوند.معاون امور مجلس وزير ورزش و جوانان با بيان اينکه اين دو باشگاه قابليت هاي بسيار خوب و دسترسي دارند، گفت: با بررسي دقيق امکانات و قابليت ها، بطور منطقي فرايند واگذاري طي مي شود.

خادم با بيان اينکه به نمايندگي از مردم وظيفه داريم که به منابع و امکانات اين دو باشگاه توجه داشته باشيم، گفت: دولت نيز همانطور که بطور غير مستقيم باشگاه هاي ليگ برتر را مورد حمايت قرار مي دهد، بدنبال آن است تا براي سرخابي نيز راهکاري مشخص ارائه کند.

وي افزود: واگذاري دو باشگاه مي تواند به شيوه هاي مختلف از جمله پيمان مديريت، اجاره يا انتقال به بخش خصوصي صورت گيرد.

نماينده تام الاختيار وزير ورزش و جوانان در واگذاري باشگاه هاي پرسپوليس و استقلال در پاسخ به پرسش خبرنگار ايرنا مبني بر اينکه آيا اين فرايند با آغاز فصل آينده ليگ برتر به نتيجه مي رسد يا نه، گفت: اميدواريم که اين اتفاق صورت گيرد.

خادم ادامه داد: به همين منظور طي هفته آينده کميته واگذاري دو باشگاه استقلال و پرسپوليس تهران براي واگذاري به بخش خصوصي تشکيل مي شود.

بزرگترين رخداد ورزش بولينگ

امشب ، انتخاب مرد سال بولينگ

امشب علاقه مندان به ورزش بولينگ شاهد برگزاري بزرگترين رخداد ورزش بولينگ در سال 92 در باشگاه بولينگ مجموعه انقلاب خواهند بود و طي مراسم با شکوهي مرد سال بولينگ انتخاب خواهد شد.

گفتني است که امشب بهترين هاي يکسال ، فعاليت ، کار ، تلاش و کوشش در ورزش بولينگ ثمره و نتيجه خود را خواهند ديد.

اين مراسم با حضور معاونين وزارت ورزش و وجوانان ، مسولين فدراسيون بولينگ و بيليارد ، ورزشکاران و پيشکسوتان بولينگ و اهالي رسانه برگزار خواهد شد.

مهندس مسعود پور فرزانه مدير باشگاه بولينگ انقلاب در خصوص اين مراسم گفت : ورزش به عنوان پديده اي فرهنگي و فرابخشي ديده مي شود که درجوامع امروز در ابعاد مختلف اجتماعي ، سياسي و اقتصادي هم متاثر از ورزش است.

وي افزود: ورزش داراي زيبايي هاي بي نظيري است اما دراين پديده مسائلي وجود دارد که مي تواند اين زيبايي را جذابتر و مباحث اخلاقي را نمايان تر کند.

وي در ادامه خاطر نشان کرد:مردم ورزش را پديده اي که همواره در آن جوانمردي وجود دارد به عنوان الگوي خود مي شناسند و شايد هيچ پديده ديگري در اين باره نتواند با ورزش برابري و رقابت کند .

وي با بيان اينکه ورزش حرفه اي که از آن به عنوان يک صنعت نام برده مي شود، شهرت ،پول و پيروزي را به دنبال دارد،اظهار داشت: اما در ميداني که هدف فقط اين موارد باشد اين پرسش مطرح مي شود که آيا مجالي براي سجاياي اخلاقي خواهد ماند؟ و اين موضوع مهمي است که بايد به آن توجه کرد و ما در ورزش بولينگ به دنبال پايبندي به مباني و اصول ارزش ها هستيم.

سفر پرسپوليس به مازندران

بازيکنان تيم فوتبال پرسپوليس صبح امروز شنبه براي برپايي اردوي چندروزه عازم مازندران خواهند شد. بر اين اساس سرخپوشان ديروز به استراحت پرداختند و امروز شنبه با حضور در ورزشگاه شهيد درفشي فر با اتوبوس عازم شهرستان ساري شده و در هتل اسکان خواهند يافت.

سرخپوشان در روزهاي بيستم و بيست و سوم اسفند در دو ديدار تدارکاتي به مصاف تيم هاي صدراي نکا و نساجي مازندران خواهند رفت و در ساير روزها به تمرين خواهند پرداخت. دو بازي تيم پرسپوليس در تورنمنت جام سرداران شهيد استان مازندران در استاديوم شهيد مدني قائم شهر برگزار خواهد شد. بازيکنان تيم فوتبال پرسپوليس 24 اسفند به تهران برمي گردند و براي بازي دوستانه با تيم شيراک که روز بيست و هشتم اسفند برگزار خواهد شد در روز بيست و شش اسفند ماه عازم ارمنستان مي شوند.

سرخپوشان يک روز پس از بازي با شيراک به تهران بازخواهند گشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي