جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/12/18 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4664

 تاثير شکلات تلخ بر بهبود سلامت عروق 

هرچند ممکن است عجيب باشد، اما دانشمندان به اين نتيجه رسيده‌اند که شکلات تلخ براي سلامتي مفيد است و امروزه دليل آنرا نيز مي‌دانيم.دکتر ديدريکاسر و همکارانش، در يک تحقيق در اين خصوص 44 مرد ميان‌سال مبتلا به اضافه وزن را که 70 گرم شکلات در روز مصرف مي‌کردند طي دو دوره‌ي چهارهفته‌اي مورد بررسي قرار دادند. شرکت‌کنندگان در اين مطالعه دو نوع شکلات مختلف را که يکي با فلانون بالا و ديگري شکلات عادي بود مصرف کردند. اما هردو اين شکلات‌ها به لحاظ کاکائوبرابر بودند.

قبل و پس از اين مطالعه، محققان آزمايش‌هاي گوناگوني براي اندازه‌گيري شاخص‌هاي سلامت انجام دادند و در طول مطالعه نيز شرکت‌کنندگان از مصرف برخي موادغذايي که انرژي زيادي داشتند، براي جلوگيري از افزايش وزن منع شدند.

در نتيجه اين تحقيق دانشمندان دريافتند که شکلات تلخ انعطاف‌پذيري عروق را بازمي‌گرداند و از چسبيدن گلبول‌هاي سفيد خون به ديواره رگ‌هاي خوني جلوگيري مي‌کند. لازم‌به‌ذكر است كه سختي شريان‌ها و چسبندگي سلول‌هاي سفيد خون دو عامل مهم و شناخته‌شده در وقوع تصلب شريان است.

هرچند نتايج اين تحقيقات بيانگر اثر مثبت شکلات برروي بدن است اما نبايد اين موضوع را بهانه‌اي براي افراط در مصرف شکلات قرارداد.

همچنين دانشمندان خواص حسي اين دونوع شکلات و ميزان علاقه شرکت‌کنندگان به هريک از اين دونوع شکلات را بررسي کردند. آنها با يک تحقيق کامل ثابت کردند که فلاونون هيچ اثر مفيدي در تاثير مثبت شکلات تلخ بر سلامت عروق ندارد، اما به لحاظ تغذيه‌اي، فلانون طعم و مزه شکلات را تحت تاثير قرار مي‌دهد و در نتيجه براي خوردن شکلات تلخ ايجاد علاقه مي‌کند.

نتايج کامل اين تحقيقات در شماره‌ي مارس 2014 مجله FASEB منتشر شده است.

منبع: www.medicalnewstoday.com

ترجمه: خدايارسعيدوزيري


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي