جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/12/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4669

 رايزني‌هاي عراقچي در مسکو و پکن ؛
 هيچ موضوعي نبايد بر مذاکرات هسته اي تاثير بگذارد 

 
«سيد عباس عراقچي» عضو ارشد تيم مذاکره کننده هسته اي اظهار داشت: رايزني هاي «مستمر» تهران، مسکو و پکن براي هماهنگي مواضع در آستانه دور جديد مذاکرات با 1+5 بود.معاون امور حقوقي و بين الملل وزير امور خارجه که براي مذاکره با همتايان روسي و چيني خود به مسکو و پکن سفر کرده بود، در گفت و گو با ايرنا در پاسخ به سوالي درباره اهميت اين مذاکرات و دليل سفر خود به روسيه و چين و اينکه چرا اين رايزني ها در حاشيه مذاکرات هفته آينده وين صورت نگرفت، گفت: اين گفت و گوها در چارچوب مشورت ها و رايزني هاي مستمر گذشته بود که در آستانه دور بعدي مذاکرات ايران و 1+5 هم لازم بود.

عضو ارشد تيم مذاکره کننده هسته اي در عين حال تصريح کرد: با توجه به اينکه بحث هاي هسته‌اي به تدريج شکل جدي تري به خود مي گيرد، به رايزني هاي جدي تري هم نياز داريم.وي در پاسخ به پرسش ديگري درباره مباحث مطرح شده در اين گفت و گوها و ارزيابي آن گفت: اين گفت و گوها بسيار مفيد بود و مباحث را مرور کرديم.

وي اظهار داشت: در اين رايزني ها، درباره موضوعات نشست هفته آينده ايران و گروه 1+5 در وين از جمله موضوع غني سازي و ابعاد آن، رفع نگراني برخي طرف ها درباره فعاليت رآکتور آب سنگين اراک و نيز همکاري هاي هسته اي، مباحث جزئي و مهمي تبادل نظر شد.

معاون وزير امور خارجه در پاسخ به پرسشي درباره احتمال تاثيرگذاشتن موضوعاتي همچون بحران اوکراين و کشمکش روسيه با اتحاديه اروپا و آمريکا در اين موضوع بر مذاکرات هسته اي با توجه به نقش روسيه در گروه 1+5 اظهار داشت: در رايزني با مسکو درباره اوکراين تبادل نظر شد.

وي با تاکيد بر اينکه نبايد موضوعات ديگر بر موضوع هسته اي تاثير بگذارد، تاکيد کرد: هيچ موضوعي نبايد بر مذاکرات هسته اي ايران 1+5 تاثير بگذارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي