جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/12/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4670

 ميز خبر 

تهديد کره‌شمالي براي به نمايش گذاشتن توانايي‌هاي هسته‌اي خود

تحليل‌گران تهديد جديد کره‌شمالي مبني بر به نمايش توانايي‌هايي هسته‌اي خود را نشان دهنده آمادگي اين کشور کمونيستي براي اجراي چهارمين آزمايش اتمي خود دانستند. به گزارش ايسنا، به نقل از خبرگزاري ايتارتاس، کميسيون دفاع ملي کره‌شمالي به رياست کيم جونگ اون، رهبر کره شمالي اعلام کرد که تلاش‌هايش براي تقويت توانايي‌هاي هسته‌اي در جهت دفاع از اين کشور را ادامه خواهد داد. کره‌شمالي و چين به عنوان متحد اصلي‌اش خواستار از سرگيري مذاکرات شش جانبه در خصوص تسليحات برنامه هسته‌اي اين کشور هستند اما واشنگتن و سئول تاکيد مي‌کنند که پيونگ يانگ بايد ابتدا تعهد خود به ترک تسليحات هسته‌اي‌اش را نشان دهد.آخرين بار کره شمالي در مارس سال گذشته ميلادي آمريکا را به حمله موشکي تهديد کرده بود.

كارني: کاخ سفيد سريعاً به رفراندوم كريمه واكنش نشان مي‌دهد

کاخ سفيد اعلام کرد، ناکامي روسيه در انجام اقدامي براي رفع بحران اوکراين باعث تاسف است و آمريکا آماده است تا به دنبال رفراندوم برنامه‌ريزي شده منطقه خودمختار کريمه نسبت به نتيجه آن واکنش نشان دهد.

به گزارش خبرگزاري رويترز، جي کارني، سخنگوي کاخ سفيد در کنفرانسي خبري گفت: کاملا مشخص است که روسيه قصد ندارد بحران اوکراين را از طريق ديپلماسي و به صورت صلح‌آميز حل کند و اين مساله باعث تاسف است. ما بايد منتظر بمانيم و ببينيم که در چند روز آتي چه پيش مي‌آيد.

وي افزود: ما آماده‌ايم تا نسبت به اين رفراندوم واکنش نشان دهيم و واکنش ما نسبت به آن فوري خواهد بود.

تنش در روابط کردها با مالکي؛

بارزاني: انتقال نفت از طريق مناطق شمالي را متوقف مي‌کنيم

با بالا گرفتن تنش برسر بودجه ميان دولت مرکزي عراق و کردهاي اين کشور، مسعود بارزاني تهديد کرد انتقال نفت از طريق مناطق شمالي عراق را متوقف مي‌کند. به گزارش شبکه الميادين، در پي افزايش تنش‌ها بر سر بودجه کل عراق ميان دولت منطقه کردستان عراق و حکومت مرکزي اين کشور، نمايندگان کرد حاضر در پارلمان عراق جلسه يکشنبه پارلمان اين کشور را که براي راي‌گيري بر سر بودجه تشکيل مي‌شود، تحريم کردند.

مسعود بارزاني، رئيس اقليم کردستان عراق نيز تهديد کرد که از اهرم آب‌هاي جاري در منطقه کردستان عراق و نيز صادرات نفت از طريق مناطق تحت کنترل اين اقليم به عنوان ابزاري براي اعمال فشار بر دولت مرکزي عراق استفاده خواهد کرد.

وي ادامه داد: اقليم کردستان از لحاظ نظامي و اقتصادي از دولت مرکزي قوي‌تر است و اين امکان را دارد که با اتکا به زور بر دولت بغداد فشار بياورد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي