جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/01/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4677

 بارندگي‌هاي اخير زمين‌هاي کشاورزي اهواز را احياء کرد 

 مديرجهاد کشاورزي اهواز گفت: بارندگي‌هاي اخير نه‌تنها به زمين‌هاي کشاورزي خسارت نزد بلکه بسيار به موقع بود و موجب احياي زمين‌ها شد. عبدالرضا نيسي در گفت‌وگو با خبرنگار ‌خبرگزاري دانشجويان ايران‌(ايسنا) –منطقه‌خوزستان- اظهارکرد: با توجه به اين‌که در دي‌ماه سال 92، بارندگي‌ها براي کشت‌هاي گندم ديم کافي نبود، به 6 هزار هکتار از محصولات خسارت وارد شد.

وي افزود: از کارشناسان مربوطه خواسته مي‌شود از محصولات خسارت ديده بازديد کرده تا مبلغ خسارت مشخص و به کشاورزان پرداخت شود.مدير جهاد کشاورزي اهواز تصريح‌کرد: سطح زيرکشت محصول گندم اين شهرستان 52 هزار هکتار است که پيش‌بيني مي‌شود از اين ميزان 160 هزار تن برداشت شود. سطح زيرکشت گندم ديم نيز 15 هزار هکتار است که با توجه به خسارات 6 هزار هکتاري وارد شده به آن پيش‌بيني سطح قابل برداشت آن 9 هزار تن است.

نيسي گفت: همچنين سطح زيرکشت کلزاي آبي 250 هکتار است و پيش‌بيني مي‌شود حدود 300 تن از اين محصول برداشت شود. محصول جو نيز به ميزان 5 هزار هکتار زيرکشت رفته که پيش‌بيني مي‌شود 10 هزار تن برداشت شود.وي افزود: به دليل کمبود کمباين در شهرستان اهواز 150 دستگاه از استان‌هاي فارس، همدان و کرمانشاه به منطقه اعزام شده است.

مدير جهاد کشاورزي اهواز خاطرنشان‌کرد: مراکز خريد تعاون روستايي آماده خريد غلات شهرستان است و قيمت هر کيلو گندم يک هزار و 50 تومان و هر کيلو گندم دروم يک هزار و 80 تومان است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي