جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/01/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4677

 اكوتوريسم روستاها بستر مناسبي براي جذب گردشگران است 

 يزد – اکبر خيرخواه

سرپرست نمايندگي ميراث فرهنگي ،صنايع دستي وگردشگري شهرستان تفت از استقبال بي نظير گردشگران روستاهاي هدف گردشگري در دور دوم سفرهاي نوروزي خبر داد. مهدي جماليان با اعلام اين خبر گفت: اكوتوريسم روستاها مي‌تواند بستر مناسبي براي سودآوري در بخش جذب گردشگران داخلي و خارجي باشد.

وي در ادامه افزود: روستاها بدلايل گوناگون از جمله بافت معماري سنتي، نظام اجتماعي و طبيعت ديدني و جذاب ،مهمترين جاذبه هاي گردشگري محسوب شده و با مديريت دقيق و برنامه ريزي منظم همراه با سرمايه گذاري بخش خصوصي و حمايت مسئولين، زمينه توسعه اكوتوريسم روستايي با در نظر داشتن شرايط و موقعيت طبيعي و تاريخي و منظره‌هاي ديدني روستاها فراهم مي‌شود. جماليان با بيان اينكه در راستاي ارتقاي توسعه هر منطقه و در ادامه اقدامات انجام شده لازم است گامهايي با مديريت علمي،كاربردي توسط پژوهشگران و محققان در زمينه اكوتوريسم روستايي برداشته شود اظهار داشت:حمايت از توريسم روستايي موجب حفظ فرهنگهاي محلي و بومي مي‌شود.

اين مقام مسئول خاطرنشان ساخت: روستاهاي هدف گردشگري شهرستان تفت از جغرافياي بسيار غني و فرهنگي جذاب برخوردار هستند كه با توسعه گردشگري روستايي مي‌توان بازديدكنندگان و گردشگران را با انواع آداب و رسوم،فعاليت كشاورزي،صنايع دستي، غذاهاي سنتي و غيره آشنا كرد.به گفته وي اسلاميه، ده بالا، طزرجان، بنادكوك، توران پشت، چم و مباركه ازجمله روستاهاي هدف گردشگري شهرستان تفت مي‌باشد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي