جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/01/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4677

 اشکان دژاگه:
 جدي نباشيم،درهمه بازي هاي جام جهاني مي بازيم! 

اکثررسانه‌هاي معتبردنيا پيش‌بيني کرده‌اند اشکان دژاگه ستاره ايران درجام‌جهاني خواهد بود؛ بازيکني که نقش مهمي در موفقيت‌هاي اخير فوتبال ملي ايران داشته است.بازيکن ايراني فولام که با وجود مصدوميت نقش مهمي در افکار تاکتيکي فليکس ماگات دارد، اين روزها به غير از موفقيت تيم ملي در جام جهاني به فولام نيز فکر مي‌کند و تلاش مي‌کند مانع سقوط اين تيم لندني به رقابت‌هاي قهرماني انگليس شود.اشکان دژاگه درباره آخرين وضعيت خود، فولام، تيم ملي، جام جهاني وهمگروه‌هاي ايران در جام ملت‌هاي آسيا صحبت کرد.

- با توجه به رابطه‌اي که بين شما و ماگات وجود دارد آيا با او درباره وضعيت تيم و اميدواري‌اش به ماندن تيم در ليگ برتر صحبتي داشته‌ايد؟

من هميشه با ماگات صحبت مي‌کنم. اومربي بسيار خوبي است. تيم‌هاي بزرگي را هدايت کرده و بارها چنين شرايطي تجربه کرده است. او در بوندسليگا چند بار در چنين موقعيتي هدايت تيم‌هاي آلماني را برعهده داشته وهميشه موفق بوده آن تيم‌ها را در بوندسليگا نگه دارد. فکر مي‌کنم فولام با انتخاب ماگات تصميم درستي گرفت. من به ماگات و توانايي‌هاي او اطمينان دارم و مي‌دانم که فولام مي‌تواند با ماگات در ليگ برتر بماند.

- سوالي که شايد در آينده مطرح شود، اين است که اگر فولام به دسته پايين‌تر سقوط کند، دژاگه در فولام مي‌ماند يا خير؟

من اصلا به اين چيزها الان فکر نمي‌کنم. بازي‌هاي باقي مانده براي ما بسيار مهم است و من اين روزها فقط به شرايط فولام فکر مي‌کنم. ما شانس خيلي خوبي داريم که در ليگ برتر بمانيم و من هم تمام تلاشم را مي‌کنم تا سال آينده دوباره با پيراهن فولام در ليگ برتر بازي کنم.

- اگر موافق هستيد درباره تيم ملي صحبت کنيم. سال جديد ايراني براي ايراني‌ها خيلي مهم است چون قرار است پس از هشت سال غيبت تيم ملي در جام جهاني بازي کند. شرايط تيم ملي را در فاصله 66 روز تا جام جهاني چطور مي‌بينيد؟

فکرمي‌کنم تيم خوبي داريم و مي‌توانيم درجام جهاني نمايش خوبي را ارائه کنيم. البته همه مي‌دانند که گروه آساني نداريم. همگروه‌هاي ما تيم‌هاي بسيار خوبي هستند. اما ما هم با کي‌روش خوب تمرين خواهيم کرد و زمان داريم که بتوانيم تيم خوبي را آماده حضور در برزيل کنيم.

- به کي‌روش اشاره کرديد. اين روزها يکي از بحث‌هاي مهم رسانه‌ها در ايران موضوع تمديد قرارداد کي‌روش است. نظر شما به عنوان بازيکني که با او کار کرده‌ايد چيست؟

فکر مي‌کنم براي فوتبال ايران و بازيکنان تيم ملي خيلي مهم است که کي‌روش سرمربي تيم ملي بماند. ما با کي‌روش به جام جهاني رفتيم و اين را نبايد کسي فراموش کند. کي‌روش خيلي به ما کمک کرد. او براي من مربي بسيار خوب و قابل احترامي است و اميدوارم که در تيم ملي بماند. براي من هم ماندن کي‌روش خيلي اهميت دارد. فکر مي‌کنم با ماندن کي‌روش فوتبال ايران آينده‌اي روشن‌تري پيش‌رو خواهد داشت.

- نگراني که وجود دارد درباره انتظارهايي است که ممکن است فشار زيادي در جام جهاني بر روي تيم ملي ايران ايجاد کند. چقدر فکر مي‌کنيد تيم ملي در جام جهاني براي صعود از مرحله گروهي شانس داشته باشد؟

شانس هميشه درفوتبال وجود دارد. بايد از دقيقه‌ يک بازي‌ها را جدي بگيريم و بعد از90 دقيقه است که مي‌شود مزد زحمت را گرفت. اما من معتقدم در اين گروه همه تيم‌ها مي‌توانند حريفان را شکست دهند. ما مي‌توانيم نيجريه و بوسني را شکست دهيم، اما آرژانتين واقعا سخت است. با اين حال در فوتبال نبايد هيچ بازي را آسان گرفت، آن هم درجام جهاني که بهترين تيم‌هاي دنيا در آن حضور دارند. بايد از دقيقه‌ اول جدي در زمين حاضر شويم و اگر جدي نباشيم بازي‌ها را مي‌بازيم.

- درروزهاي تعطيلات نوروز قرعه‌کشي جام ملت‌هاي آسيا هم انجام شد. کي‌روش از شانس بالاي ايران براي قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا گفت. نظر شما چيست؟

ما صددرصد شانس داريم که قهرمان شويم. نبايد فراموش کنيم که توانستيم به عنوان تيم دوم آسيا به جام جهاني برويم. فکر مي‌کنم شانس خيلي خوبي براي قهرماني خواهيم داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي