جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/01/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4678

 خبر 

 مدير امور فني شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب خبر داد؛

افزايش 668 ميليون بشکه نفت به مجموع ذخاير مناطق نفت‌خيز جنوب در سال 92

اهواز- خبرنگار آفرينش

مدير امور فني شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب از انجام مطالعه 27 مخزن نفتي در محدوده عملياتي اين شرکت خبر داد و گفت: نتيجه انجام اين مطالعات افزايش 0.2 درصدي ضريب بازيافت نفت بوده است. مهندس حميد دريس متوسط ضريب بازيافت نفت در مناطق نفت‌خيز جنوب را 28 درصد اعلام کرد و افزود: با انجام مطالعات مخازن در سال 1392، 668 ميليون بشکه نفت به ذخايرشرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب افزوده شده است و در مجموع از سال 1378 تاکنون بيش از 3 ميليارد بشکه نفت درجا به ذخاير اين شرکت اضافه گرديده است. مدير امور فني شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب يادآور شد: مطالعه تعداد زيادي از مخازن (از مجموع 27 مخزن) به اتمام رسيده است و بقيه مطالعات نيز تا خردادماه 93 پايان مي‌‎يابد.

مهندس دريس با بيان اينکه برنامه مطالعات مخزني معمولا هر پنج سال يک بار انجام مي‌شود، اظهار کرد: اين مطالعات به صورت ديناميک همزمان با توليد از ميادين انجام مي‌شود.

مدير امور فني شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب از افزايش توان توليد اين شرکت در سال جديد خبر داد و گفت: با توجه به سياستگذاريهاي وزير نفت مبني بر افزايش سطح توليد، برنامه توليد مناطق نفت‌خيز جنوب نيز در سال جديد افزايشي بسته شده که اميد است با فراهم شدن ملزومات لازم برنامه توليد در سال جديد هم همچون سال گذشته به طور کامل محقق شود. شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب در سال گذشته موفق شد صد درصد برنامه توليد خود را محقق کند.

رئيس شوراي اسلامي شهر همدان خبرداد؛

مسئولان با عزم همه‌جانبه براي بهبود وضعيت اقتصادي و فرهنگي کشور بکوشند

همدان - خبرنگار آفرينش

رئيس شوراي اسلامي شهر همدان با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري مبني بر نامگذاري سال 93 از آمادگي شورا براي تحقق شعار امسال در عرصه‌ اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي خبر داد.

رضا ميرزايي اقتصاد و فرهنگ را دو مقوله مرتبط باهم دانست و اظهار کرد: عملياتي شدن نامگذاري امسال مستلزم تحرک و پويايي ويژه‌اي در جامعه است.

رئيس شوراي اسلامي شهر همدان با تاکيد بر اينکه بهبود شرايط اقتصادي و فرهنگي با عزم ملي و مديريت جهادي محقق مي‌شود ،اظهار کرد: اميد است در سال 93 ، همت لازم و مديريت جهادي براي دستيابي به اهداف تعيين شده در حوزه اقتصاد و فرهنگ در مديران ايجاد شود و مسئولان با عزمي همه‌جانبه براي بهبود وضعيت اقتصادي و فرهنگي کشور بکوشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي