جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/01/24 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4681

 در استان 

 مزرعه‌هاي پرورش ماهي بالا دست رودخانه زاينده‌رود تخريب شد

شهرکرد - رحيمي

مزرعه‌هاي پرورش ماهي غير مجاز احداث شده بالا دست رودخانه زاينده‌رود با حکم قضائي و کمک نيروي انتظامي شهرستان کوهرنگ توسط شرکت آب منطقه‌اي چهارمحال و بختياري تخريب شد.

مدير امور منابع آب شهرستانهاي کوهرنگ و فارسان در گفتگوي اختصاصي با خبرنگار ما گفت: براساس مقررات و قوانين موجود بمنظور حفاظت کيفي از اين رودخانه حياتي، احداث مزارع پرورش ماهي بر روي رودخانه زاينده‌رود و حوضه آبريز آن ممنوع است.

مهندس افراسياب محمدي افزود : شرکت آب منطقه‌اي استان چهارمحال و بختياري بمنظور حفاظت و صيانت از اين رودخانه در سالهاي اخير تلاشهاي زيادي جهت جلوگيري از تخريب و آلوده‌سازي آب اين رودخانه انجام داده است. مدير امور آب شهرستانهاي کوهرنگ و فارسان اضافه کرد: با توجه به اينکه يکي از منابع آب مهم در ايجاد آلودگي آب شرب پساب مزارع پرورش ماهي ها مي‌باشند لذا شرکتهاي آب منطقه‌اي درراستاي حفاظت کمي و کيفي از منابع آب ارزشمند آبي و بهره‌برداري پايدار و همچنين جلوگيري از ايجاد مشکلات براي مصرف‌کنندگان با متخلفين در اين راستا طبق مقررات برخورد قاطع خواهد کرد.

مهندس افراسياب محمدي يادآور شد اميد است اين تلاشها در استانهاي همجوار نيز بمنظور صيانت از آب با جديت انجام و با متخلفين در حاشيه اين رودخانه حياتي، برخورد قاطع و قانوني صورت گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي