جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/01/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4683

 مراقب كبد خود باشيد 

کبد يکي از مهمترين ارگان‌هاي بدن است که وظيفه‌ي تصفيه و زدودن سموم و ارگانيسم‌هاي بيماري‌زا از بدن رابه عهده دارد. درواقع کبد در دستگاه گوارش، عضو مهمي محسوب مي‌شود که مواد مغذي غذايي که مي‌خوريم را به مواد مورد نياز خون تبديل مي‌کند، به حفظ ويتامين‌ها و مواد معدني کمک مي‌نمايد و پروتئين‌ها و آنزيم‌هاي کليدي‌اي که براي حفظ تعادل هورموني بدن ضروري است، توليد مي‌نمايد و همچنين صفرا نيز ترشح مي‌کند که براي هضم چربي ضروري است.

از جمله موادي که براي سلامت کبد مضر است، عبارتند از: سموم محيطي، ارگانيسم‌هاي عفوني، الکل و سوءتغذيه.

قرارگرفتن در معرض سموم محيطي و مواد شيميايي مي‌تواند منجر به تجميع اين مواد و سموم در کبد شود، چراکه کبد آنها را جذب مي‌کند تا خنثي نمايد. تعدادي از اين مواد عبارتند از: زايلن، بنزن و مواد ضدعفوني‌کننده، فلزات سنگين، آفت‌کش‌ها و دود سيگار. ارگانيسم‌هاي عفوني نيز از ديگر علل التهابات و بيماري‌هاي کبدي است که شناخته‌شده‌ترين اين ارگانيسم‌ها ويروس‌هاي هپاتيت B و C است که خيلي خطرناک هستند. همچنين هرگونه عفونت مزمن در بدن از جمله آنفولانزا، آفلاتوکسين و ... مي‌تواند منجر به التهاب و آسيب کبد بشود.

علاوه‌بر اينها چنانکه گفته شد مصرف الکل و سوءتغذيه نيز منجر به آسيب‌هاي جدي به کبد مي‌شود، چراکه الکل براي غيرفعال شدن و خنثي شدن وارد چرخه‌ي سم‌زدايي کبد مي‌شود که منجر به آسيب‌هاي کبدي مي‌گردد و همچنين سوءتغذيه (ازجمله کاهش زياد قندخون و رژيم غذايي سرشار از غذاهاي فرآوري‌شده که حاوي مواد افزودني سمي، نگهدارنده، آفت‌کش‌ها و ...) نيز منجر به کاهش گلوتاتيون کبد و بروز آسيب‌هاي کبدي مي‌شود.

بنابراين غذاهايي که کبد را دچار مشکل مي‌کند بايد از رژيم غذايي حذف و غذاهايي مانند سويا، بادام زميني، لبنيات پاستوريزه و ذرت را جايگزين آنها نمود و از مصرف غذاهاي حاوي سموم و مواد افزودني حتي‌المقدور پرهيز شود و مواد غذايي مانند حبوبات و آجيل در حد اعتدال مصرف شود. برخي از بهترين مواد غذايي براي استفاده‌ي کبد عبارتند از مواد غذايي غني از ويتامين B و C و مواد معدني، که از اين‌گونه مواد غذايي مي‌توان به سبزيجاتي چون کرفس، اسفناج، خيار، کاهو و مصرف سبزيجات بخارپزشده‌اي از جنس کلم اشاره کرد. همچنين مرکبات و انواع توت‌ها نيز براي کبد مفيد است. علاوه‌بر اين برخي گياهان دارويي مانند زنجبيل، خار، نعنا، جعفري، قاصدک، سير و زردچوبه نيز براي کبد مفيد است.

ترجمه: خدايار سعيدوزيري

منبع Naturalnews.com


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي