جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/01/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4683

 بيم واميد نمايندگان ايران درآسيا! 

 
هفته پنجم ازمرحله گروهي مسابقات ليگ قهرمانان آسيا امروز سه‌شنبه با برگزاري 8 ديداردرشرق و غرب اين قاره آغاز مي‌شود و در اين روز دو نماينده ايران براي افزايش شانس خود جهت حضوردرمرحله حذفي اين مسابقات به ميدان مي‌روند. سپاهان در اصفهان از تيم السد قطر ميزباني مي‌کند و براي فرار از قعرنشيني و افزايش شانس صعودش، بايد درخانه پيروز شود و تراکتورسازي هم با سفربه عربستان دريک ديدارحيثتي و سرنوشت‌ساز مقابل الاتحاد به ميدان مي‌رود.سپاهاني ها شبي تلخ را درهفته ليگ پاياني ليگ برترسپري کردند و تنها به خاطر گل زده و خورده کمتر نسبت به تيم نفت، فرصت حضور در ليگ قهرمانان فصل آينده رااز دست دادند. آنها درحالي دراين بازي برابرالسد صف‌آرايي مي‌کند که براي اينکه حداقل در اين دوره از مسابقات عنوان خوبي را کسب کنند، بايد مقابل اين تيم قطري پيروز شوند،اين راهي مطمئن و مهم براي صعود اين تيم اصفهاني به مرحله دوم اين جام است.

سپاهاني‌ها که در بازي رفت و در دقايق پاياني کسب يک امتياز درزمين اين تيم قطري را با شکست عوض کردند، حالا به فکر گرفتن انتقام و بالا بردن شانس صعود خود از اين گروه است. زردپوشان اصفهاني که امروز قعرنشين گروه D هستند، اگردراين مسابقه به پيروزي برسند و بازي ديگر اين گروه بين دو تيم الاهلي و الهلال برنده نداشته باشد، صدرنشين شده وگامي بلند براي صعود برمي‌دارند. تراکتورسازي قهرمان جام حذفي ايران با پيروزي مقابل استقلال در تهران،نشان داد در روزهاي اوج خود به سرمي‌برد.

اين تيم درحالي به عربستان سفرکرده که بازيکنان اين تيم به خاطر برتري برابراستقلال، روحيه و انگيزه بالايي دارند.شاگردان توني پس از آن برد رويايي به فکر صعود به صدر جدول گروه C و بالابردن شانس صعود خود به مرحله بعد از عربستان هستند، کاري بسيار سخت که اگر عملي شود، اين تيم با آرامش بيشتري دربازي آخر خود در تبريزوبراي حفظ يا رسيدن به صدر به ميدان خواهد رفت. البته علي کريمي و محمد نصرتي از اين ورزشگاه دل خوشي ندارند زيرا دو سال پيش با پيراهن پرسپوليس با شکست 3 بر صفرازالهلال در مرحله يک‌هشتم نهايي، وداع تلخي با ليگ قهرمانان آسيا داشتند.

در اين گروه هنوزچهار تيم فرصت صعود به مرحله بعدي را دارند،به همين دليل همه تيم‌ها از يک سو براي پيروزي و از سوي ديگر محتاطانه بازي خواهند کرد تا اين فرصت را از دست ندهند، به همين دليل است که اين تيم تبريزي بايد از ميدان جده با 3 امتياز خارج شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي