جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1393/01/27 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4684

 نوبخت خبرداد:
  تعيين نرخ بنزين بعد از ثبت‌نام يارانه ‌بگيران 

معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور روند رشد قيمت حامل‌هاي انرژي از جمله بنزين و گازوئيل را منوط به منابع کسب شده از انصراف يارانه‌بگيران عنوان کرد.

به گزارش ايسنا، محمدباقر نوبخت تاکيد کرد: آهنگ رشد قيمت حامل‌هاي انرژي مي‌تواند وابسته به منابعي باشد که دولت از محل انصراف يارانه‌هاي نقدي به دست مي‌آورد. نوبخت با اشاره به اين‌که دولت تمايلي براي ارائه‌ي خدمات و وظايف خود از طريق افزايش قيمت‌ها ندارد، بيان کرد: ما به شدت در مورد سياست‌هاي پولي منبسط و انبساط مالي ناشي از مخارج بي‌رويه خويشتنداري کرديم تا تعادل بودجه‌اي و انضباط مالي محقق شود.

وي تاکيد کرد: تا هفته آينده منابع حاصل از انصراف يارانه‌بگيران مشخص مي‌شود که ميزان آن تغيير حامل‌هاي انرژي را تعيين مي‌کند.نوبخت هم‌چنين در مورد تصميم‌گيري براي قيمت نان در فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها گفت: نان در برنامه‌ي فعلي دولت قرار ندارد و تصميمي نداريم که نسبت به افزايش قيمت آن اقدام کنيم. معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور افزود: آنچه که دولت براي افزايش قيمت آن در فاز دوم هدفمندي يارانه‌ها در نظر دارد فقط براي حامل‌هاي انرژي از جمله بنزين و گازوئيل است. اين در حالي است که ساير حامل‌ها تغيير چنداني نخواهند کرد. به گفته وي نبايد با اعلام بي‌برنامه و تصويب‌نشده قيمت جديد حامل‌ها در بين جامعه تنش ايجاد کرد، بنابراين بعد از تعيين منابع در پايان ثبت‌نام از دريافت‌کنندگان يارانه‌هاي نقدي قيمت‌ها مشخص و اطلاع‌رساني مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي